خرید ملک در کانادا

فهرست مطالب

خرید ملک در کانادا

به دلیل اینکه کشور کانادا از استانداردهای بالایی در خصوص پذیرش مهاجران برخوردار است، لذا خرید ملک در کانادا همواره به عنوان یکی از روش‌های سرمایه گذاری در این کشور مورد نظر بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌باشد. در مبحث مهاجرت به کانادا ذکر این نکته مهم است که با خرید ملک در کانادا نمی‌توان اقامت این کشور را بدست آورد و فقط به عنوان یک نکته مثبت و سرمایه گذاری برای اخذ اقامت کشور کانادا می‌توان از این روش بهره برد.  

متقاضیانی که قصد خرید ملک در کانادا و سرمایه گذاری در این کشور را دارند باید ابتدا اطلاعات کلی در مورد این کشور داشته باشند. کانادا در بخش شمالی قاره آمریکای شمالی واقع شده است. این کشور  با داشتن حدودا 38 میلیون نفر جمعیت یکی از بزرگترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. پایتخت این کشور اوتاوا نام دارد، تورنتو و ونکور دو شهر مهم کانادا می‌باشند. زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی و واحد پول این کشور دلار کانادا می‌باشد. انگلیسی بودن زبان این کشور و هم مرز بودن با کشور آمریکا دو موضوعی است که باعث افزایش تعداد متقاضیان مهاجرت به کانادا گردیده است.

خرید ملک در کانادا
خرید ملک در کانادا

پروسه خرید ملک در کشور کانادا حدودا 60 الی 90 روز به طول می‌انجامد. البته اگر ملک خریداری شده خالی از سکنه باشد مراحل اداری خرید سریعتر انجام می‌گیرد. در هنگام خرید برای افرادی که مقیم کشور کانادا نمی‌باشند حدودا 35% از کل ارزش ملک خریداری شده به عنوان پیش پرداخت در نظر گرفته می‌شود.
هزینه‌های قرارداد در زمان خرید ملک به شرح زیر محاسبه می‌گردد:

• قیمت ملک خریداری شده
• هزینه‌های مربوط به ارزیابی بانک
• پرداخت مالیات ملک خریداری شده
• هزینه‌های مربوط به بیمه
• هرینه‌های مربوط به بازرسی

خرید ملک در کانادا
خرید ملک در کانادا

اکثر مردم فکر می‌کنند با خرید ملک در کشور کانادا گرفتن اقامت دائم و تابعیت کانادا به راحتی انجام می‌شود. همانطور که ذکر گردید در حال حاضر تنها با خرید ملک نمی‌توان اقامت کشور کانادا را کسب کرد. اما خرید ملک یک روش سرمایه‌گذاری می‌باشد که متقاضی می‌تواند از این روش برای گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام نماید. به هر حال مهاجرت به کانادا از روش خرید ملک باعث پس انداز بخشی از دارایی متقاضی می‌شود و یا با اجاره دادن ملک خود می‌توانید درآمدی هم کسب کنید. همچنین زمانی که یک فرد خارجی در کانادا ملکی خریداری می‌کند، حق و حقوقش با شهروندان و اشخاصی که مقیم کشورکانادا هستند برابر می‌شود.

تمام مراحل خرید ملک در کانادا باید با رضایت متقاضی و توسط وکلای مجرب و آگاه و آشنا به مسائل و قوانین حقوقی، مالی و مالیاتی انجام پذیرد. هزینه‌های خرید ملک و اجاره آن در کشور کانادا به مسائل اقتصادی وابسته می‌باشد و به همین دلیل شرایط و تغییرات اقتصادی ناثیر مستقیم بر روی قیمت ملک می‌گذارد. لازم به ذکر است متقاضی خرید ملک در کانادا باید با ویزای توریستی کانادا وارد این کشور شده تا بتواند تمام مراحل قانونی خرید ملک را طبق زمانبندی حضور خود در کانادا انجام دهد.

خرید ملک در کانادا
خرید ملک در کانادا
اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 4 میانگین: 5]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram