برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر آلبرتا

اگر شخصی هستید که دارای مهارت و تجربیات کاری است و می‌خواهید به استان آلبرتا در کانادا مهاجرت کنید، شرکت در برنامه‌های اسکیل ورکر بهترین گزینه هستند. اسکیل ورکر آلبرتا که در اصل برنامه مزیت آلبرتا (AAIP) نام دارد و یکی از زیر مجموعه های برنامه اسکیل ورکر کانادا می باشد، برای نیروی کار ماهر، کارآفرین‌ها و همچنین فارغ‌التحصیلان آموزش عالی طراحی شده تا از این طریق به استان آلبرتا مهاجرت کنند و اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

ما در این مقاله به‌صورت کامل در مورد مهاجرت به آلبرتا از طریق اسکیل ورکر صحبت کردیم و از مراحل و شرایط تا مدارک و هزینه‌ها را پوشش دادیم. پس اگر می‌خواهید اطلاعات کاملی در مورد برنامه‌های استانی آلبرتا برای نیروهای ماهر و کارآفرینان کسب کنید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. ما در هلدینگ مهاجرتی رسام، همواره سعی می‌کنیم اطلاعات به‌روز و دقیق را در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم و قدم‌به‌قدم همراه آن‌ها باشیم تا بتوانند تجربه خوبی از مهاجرت به آلبرتا و اخذ اقامت دائم کانادا داشته باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر آلبرتا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
 1. هلدینگ رسام
 2. وبلاگ
 3. برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر آلبرتا

برنامه اسکیل ورکر آلبرتا چیست؟

اسکیل ورکر آلبرتا که در اصل با نام «برنامه‌ مهاجرتی مزیت آلبرتا» یا به‌اختصار “AAIP” شناخته می‌شود، یکی از برنامه‌های مهاجرتی استان آلبرتا برای جذب نیروی کار متخصص و کارآفرین‌ها در حوزه‌های مختلف است. افرادی که برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنند، اگر بتوانند در این برنامه شرکت کرده و به‌عنوان کارآفرین یا نیروی کار ماهر در استان آلبرتا پذیرفته شوند، اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. هدف دولت آلبرتا از ارائه این برنامه، جذب افرادی است که دارای تخصص هستند و می‌توانند نیازهای بازار کار آلبرتا را رفع کنند یا می‌خواهند که در این استان زندگی و کار کنند.

افرادی که برای برنامه مزیت آلبرتا (AAIP) اقدام می‌کنند، می‌توانند خانواده خود اعم از همسر و فرزندان را همراه خود به کانادا ببرند. البته آن‌ها باید نشان دهند که می‌توانند از عهده خرج و مخارج خود یا خانواده خود بربیایند. یعنی نیاز به ارائه گواهی تمکن مالی است که البته در برخی شرایط، نیازی به ارائه این گواهی نیست و در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت می‌کنیم. در واقع بسته به جریان یا استریمی که برای مهاجرت به آلبرتا انتخاب می‌کنید، شرایط مرتبط به تمکن مالی هم تغییر می‌کند.

استریم‌ها، زیرشاخه‌های اسکیل ورکر آلبرتا هستند که شرایط و نکات آن‌ها متفاوت است و توضیحات هر کدام را در ادامه آورده‌ایم تا استریم متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید. هر استریم برای افراد خاصی طراحی‌شده تا دولت آلبرتا بتواند افرادی که نیاز دارد را بهتر و سریع‌تر جذب کند. تمام کسانی که در داخل یا خارج از کانادا زندگی می‌کنند، اگر واجد شرایط باشند، می‌توانند در این استریم‌ها شرکت و از فرصت دریافت اقامت دائم کانادا استفاده کنند.

فرایند و نحوه اپلای برای مهاجرت به آلبرتا از طریق اسکیل ورکر

نحوه اپلای برای هر کدام از استریم‌های آلبرتا مقداری متفاوت است و هر کدام فرایند مخصوص به خود را دارند. در ادامه که در مورد شرایط هر کدام صحبت خواهیم کرد، بیشتر با فرایندها و نحوه اپلای برای هر کدام آشنا می‌شوید. اما در یک نگاه کلی، مراحل مهاجرت به آلبرتا با کمک استریم های مهاجرتی آلبرتا، به ترتیب زیر است. بسته به استریمی که انتخاب می‌کنید، بررسی پرونده شما ممکن است به 3 تا 9 ماه  زمان نیاز داشته باشد.

 1. ابتدا مطمئن شوید که برای استریم های مهاجرتی آلبرتا واجد شرایط هستید و استریم متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید.
 2. بعد از انتخاب، مدارک و اسنادی که برای ثبت درخواست لازم است را فراهم کنید و سپس درخواست خود را از طریق سایت رسمی دولت آلبرتا ثبت کنید.
 3. بعد از آن، باید هزینه بررسی مدارک یا همان اپلیکیشن فی را پرداخت کنید تا دولت آلبرتا مدارک شما را بررسی کند. این پرداخت فقط از طریق سایت رسمی دولت آلبرتا انجام می‌شود.
 4. بعد از ثبت درخواست، منتظر می‌مانید تا در صورت پذیرفته‌شدن، یک دعوت‌نامه از طرف دولت آلبرتا برای شما ارسال شود.
 5. در نهایت شما می‌توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید و وارد خاک کانادا شوید. البته ممکن است همین الان در خاک کانادا باشید؛ در این حالت فقط وضعیت قانونی شما از اقامت موقت به دائم تغییر می‌کند.

ارزیابی شرایط مهاجرت شما

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام از ابتدای فرآیند مهاجرت تا رسیدن به مقصد همراه شماست.

پیش‌نیازها و شرایط استریم های مهاجرتی آلبرتا

جریان‌ها یا همان استریم های مهاجرتی آلبرتا، به 7 استریم تقسیم می‌شوند که در دو دسته تقسیم‌بندی  می‌شوند. دسته اول (شامل 3 برنامه) برنامه‌هایی هستند که مخصوص نیروهای کار ماهر طراحی شده و تحت عنوان «Streams for Workers» شناخته می‌شوند. دسته دوم (شامل 4 برنامه) هم که با نام «Streams for Entrepreneurs» شناخته می‌شوند، مناسب کارآفرین‌ها و افرادی هستند که می‌خواهند کار جدیدی را در استان آلبرتا شروع کنند. هر یک از این جریان‌ها دارای شرایط و قوانین مختلفی هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم تا بتوانید مناسب‌ترین گزینه بر اساس شرایط خود را انتخاب کنید.

1- شرایط استریم فرصت آلبرتا

جریان فرصت آلبرتا که تحت عنوان “Alberta Opportunity Stream” شناخته می‌شود، مخصوص افرادی است که در حال حاضر در کانادا کار می‌کنند و یک پیشنهاد شغلی تمام‌وقت از یک کارفرما در آلبرتا دارند. البته هر نوع جاب آفری مورد قبول نیست و شما باید در یکی از مشاغل واجد شرایط، پیشنهاد کاری داشته باشید. همچنین کاندیدهای این استریم باید حداقل معیارهای لازم مانند دانش زبانی، تجربه کاری، تحصیلات و غیره را داشته باشند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

حداقل معیارهای لازم برای واجدشرایط بودن این استریم:

 1. شما باید در تمام مراحل درخواست خود، دارای وضعیت قانونی و مجوز کار موقت در استان آلبرتا باشید. اگر دارای اقامت موقت در استان‌هایی به‌غیراز آلبرتا باشید، برای این برنامه واجد شرایط نیستید.
 2. تقریباً تمام مشاغل دسته‌های TEER 0 تا 5 واجد شرایط هستند و افراد با مشاغل مختلف می‌توانند برای این استریم درخواست دهند. البته برخی از مشاغل در این دسته‌بندی قرار نمی‌گیرند که آن‌ها را می‌توانید در جدول زیر  ببینید.
 3. برای مشاغلی که در دسته‌های TEER 0 تا 3، قرار می‌گیرند باید حداقل نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی 5 را داشته باشید. این حداقل نمره برای مشاغل دسته‌های TEER 4 و 5، برابر با 4 است.
 4. شما باید حداقل دورهٔ دبیرستان را تمام کرده باشید و مدرک دیپلم یا فارغ‌التحصیلی خود را ارائه دهید (مدرک باید معادل‌سازی شده باشد).
 5. تجربیات کاری شما باید با شغلی که در حال حاضر دارید و برای آن درخواست می‌دهید، مطابقت داشته باشد. شما همچنین باید هنگام ثبت درخواست خود، حداقل 12 ماه سابقه کار تمام‌وقت در آلبرتا داشته باشید؛ با این شرط که این تجربه کاری مربوط به 18 ماه گذشته باشد. اگر هم در آلبرتا نیستید و در استان‌های دیگر کانادا یا حتی کشورهای دیگر مشغول به کار هستید، لازم است 24 ماه سابقه کار تمام‌وقت و مرتبط داشته باشید که مربوط به حداکثر 30 ماه گذشته است.
 6. شما باید در زمان بررسی درخواست، یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر برای شغلی که برای آن درخواست داده‌اید، باشید. این پیشنهاد شغلی باید از طرف یک کارفرما در آلبرتا ارائه شده باشد و نشان دهد که قرار است شما در استان آلبرتا مشغول به کار شوید. جاب آفر شما باید تمام‌وقت، بدون تاریخ انقضا باشد و نشان دهد که کارفرما شما را برای حداقل 12 ماه استخدام می‌کند.

2- شرایط استریم اکسپرس انتری آلبرتا

جریان اکسپرس اینتری آلبرتا یا همان “Alberta Express Entry Stream”، به دولت آلبرتا اجازه می‌دهد تا افرادی که قبلاً در سیستم اکسپرس انتری ثبت‌نام کرده‌اند را نامزد کند. یعنی این دولت از بین افرادی که در استخر اکسپرس اینتری کانادا هستند، افرادی را انتخاب می‌کنند که می‌توانند نیازهای بازار کار این استان را رفع کنند. سپس برای آن‌ها دعوت‌نامه ارسال می‌کند تا برای دریافت نامزدی آلبرتا اقدام کنند. افرادی که انتخاب می‌شوند، باید یکی از این شرایط را داشته باشند:

 • در یکی از مشاغل پرتقاضای آلبرتا مهارت داشته باشند یا یکی از اعضای نزدیک خانواده آن‌ها در آلبرتا باشد
 • دارای مهارت در یکی از حوزه‌های «بهداشت و درمان» و یا «تکنولوژی» هستند و همچنین جاب آفر از کارفرمای آلبرتا هستید (افرادی که در یکی از این دو دسته قرار می‌گیرند، درخواست‌های آن‌ها سریع‌تر بررسی می‌شود. همچنین افرادی که در کانادا هستند و در حوزه تکنولوژی کار می‌کنند، نیازی به جاب آفر ندارند)
 • دارای تجربه و مهارت در برخی از مشاغل کلیدی مانند مشاغل حوزه‌های گردشگری، ساخت‌وساز، کشاورزی و مهمان‌نوازی هستند

به کاندیداهای اکسپرس انتری که از طریق این جریان، نامزد استانی آلبرتا را دریافت می‌کنند، 600 امتیاز CRS اضافی در استخر اکسپرس انتری اعطا می‌شود. این دعوت‌نامه عملاً دریافت دعوت‌نامه برای اقامت دائم کانادا را تضمین می‌کند.

حداقل معیارهای لازم برای واجدشرایط بودن این استریم:

 1. باید در استخر اکسپرس اینتری پروفایل فعال و معتبر داشته باشید
 2. باید دارای حداقل شرایط یکی از برنامه‌های اکسپرس انتری (فدرال اسکیل ورکر، فدرال اسکیل ترید یا تجربه کار کانادایی) باشید
 3. شغل اصلی شما در پروفایل اکسپرس انتری، باید یکی از مشاغل پرتقاضای آلبرتا باشد و شغل شما در لیست شغل‌ها یی نباشد که در آلبرتا واجد شرایط نیستند.
 4. باید نشان دهید که قصد کار و زندگی در استان آلبرتا را دارید و علاقه خود به مهاجرت دائم به آلبرتا را ابراز کنید
 5. باید در سیستم امتیازبندی جامع CRS، دارای حداقل 300 امتیاز باشید
 6. دارای درخواست فعال برای سایر استریم‌های استان آلبرتا نیستید

3- شرایط استریم نوسازی روستایی

جریان نوسازی روستایی یا همان “Rural Renewal Stream” برای جوامع و انجمن‌های روستایی است که افراد تازه‌وارد را به‌منظور رفع نیازهای خود و بازار کار استخدام می‌کنند. در واقع این استریم برای توسعه اقتصاد محلی آلبرتا طراحی شده و جوامع یا انجمن‌های محلی آلبرتا می‌توانند از این طریق برای بهبود اقتصاد روستایی و محلی خود نیروهای جدید را استخدام کنند. این انجمن‌ها باید قبل از استخدام، درخواست خود برای استخدام نیروهای خارجی را به دولت آلبرتا ارائه کنند و باید واجد شرایط باشند تا پذیرفته شوند.

سپس این انجمن‌ها باید بعد از انتخاب کاندید موردنظر، از او حمایت کنند و علاوه بر ارائه جاب‌آفر تمام‌وقت، باید یک توصیه‌نامه یا تأییدیه هم به کاندید ارائه کنند تا بتواند برای این استریم واجد شرایط شود. نیروهای کار ماهر و پناهنده‌هایی که دارای معرفی‌نامه EMPP هستند، می‌توانند برای این استریم درخواست دهند؛ البته این افراد باید دارای شرایط زیر باشند.

حداقل معیارهای لازم برای واجدشرایط بودن این استریم:

 1. پیش از هر چیز، شما باید دارای پیشنهاد شغلی تمام‌وقت و یک توصیه‌نامه  از طرف انجمن روستایی یا محلی باشید و توضیحات لازم در این دو برگه ذکر شده باشد.
 2. شما باید قصد داشته باشید که در استان آلبرتا ساکن شوید و برای انجمن محلی یا روستایی‌ای که از درخواست شما پشتیبانی می‌کند، کار کنید.
 3. شما باید برای یک شغل واجد شرایط، پیشنهاد شغلی داشته باشید و البته بیشتر شغل‌ها از دسته‌های TEER 0 تا 5 قابل‌قبول هستند. تنها برخی از مشاغل برای این استریم واجد شرایط نیستند که لیست آن‌ها را در جدول زیر  می‌بینید.
 4. بسته به حوزه کاری، ممکن است از شما خواسته شود که مجوز، مدارک و یا گواهی‌هایی (سرتیفیکت) که مرتبط با کار شما هستند را ارائه کنید. برای مثال اگر می‌خواهید به‌عنوان معلم مهدکودک فعالیت کنید، باید مجوز یا لایسنس سطح 2 یا 3 معلمی/مربیگری مهدکودک را داشته باشید و ارائه دهید.
 5. باید حداقل 12 ماه سابقه کار تمام‌وقت در یک شغل واجد شرایط در 18 ماه گذشته داشته باشید تا درخواست شما برای این استریم پذیرفته شود. البته برای افرادی که دارای معرفی‌نامه EMPP هستند، تجربیات کاری آن‌ها در 10 سال گذشته قابل‌قبول است. این تجربه کاری می‌تواند ترکیبی از تجربه در آلبرتا، جاهای دیگر در کانادا یا خارج از کشور باشد.
 6. بسته به شغل خود، باید دارای حداقل نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی هم باشید که این حداقل نمره برای مشاغلی که در دسته TEER 0 تا 3 قرار می‌گیرند، برابر 5 و برای مشاغلی که در دسته‌های TEER 4 و 5 قرار می‌گیرند، برابر 4 است. پس کسب حداقل نمره 4 یا 5 در آزمون‌های CLB یا NCLC الزامی است.
 7. داشتن حداقل مدرک دیپلم (مدرک تحصیلی 12 ساله) الزامی است و مدرک باید بر اساس معادل استاندارد آموزشی کانادا معادل‌سازی شده باشد.
 8. همچنین اگر در داخل خاک کانادا نیستید و برای این استریم درخواست می‌دهید، باید تمکن مالی لازم را ارائه دهید و نشان دهید که می‌توانید از پس هزینه‌های خود و خانواده‌تان بربیایید. این شرط برای افرادی که در داخل کانادا هستند اما در حال حاضر کار نمی‌کنند هم صدق می‌کنند اما افرادی که معرفی‌نامه EMPP دارند، نیازی به ارائه تمکن مالی  ندارند.

شرایط استریم های برنامه اسکیل ورکر آلبرتا

4- شرایط استریم کارآفرینان روستایی

جریان کارآفرینان روستایی یا همان “Rural Entrepreneur Stream” برای کارآفرینانی است که می‌خواهند کسب‌وکاری را در آلبرتا راه‌اندازی کنند یا یک کسب‌وکار موجود در یک جامعه روستایی آلبرتا را بخرند. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری برای این استریم 100 هزار دلار کانادا است که قبلاً این حداقل مبلغ 200 هزار دلار کانادا بود؛ این مبلغ می‌تواند سرمایهٔ خودِ کارآفرین یا همسر او باشد. (+ )

حداقل معیارهای لازم برای واجدشرایط بودن این استریم:

 1. شما باید دارای حداقل 3 سال تجربه به‌عنوان مالک/مدیر کسب‌وکار فعال یا حداقل 4 سال تجربه به‌عنوان مدیر ارشد در 10 سال گذشته باشید.
 2. باید حداقل مدرک دیپلم یا گواهی پایان تحصیلات دوره دبیرستان را داشته باشید و آن را معادل‌سازی کرده باشید.
 3. باید دارای حداقل نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی 4 در یکی از آزمون‌های CLB یا NCLC باشید.
 4. شما باید قصد اقامت در آلبرتا را داشته باشید.
 5. حداقل دارایی خالص شما باید 300 هزار دلار کانادا باشد و دارایی‌های شما و همسرتان (یا مجموع این دو) قابل‌قبول هستند.
 6. شما باید حداقل 51 درصد از سهام کسب‌وکار را در اختیار داشته باشید تا شهروندی یا اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.
 7. کسب‌وکار شما باید منجر به ایجاد حداقل یک شغل تمام‌وقت برای شهروندان یا مقیم‌های دائم کانادا شود.
 8. دریافت یک نامه حمایتی  از جوامع و انجمن‌های روستایی آلبرتا الزامی است.

5- شرایط استریم کشاورزی و مزرعه‌داری

جریان کشاورزی یا همان “Farm Stream” برای کارآفرینانی است که منابع مالی لازم و همچنین تجربه لازم برای مدیریت مزرعه را دارند و می‌خواهند که یک مزرعه جدید در آلبرتا ایجاد کنند یا یکی از مزرعه‌های موجود را بخرند. داوطلبان باید درخواست خود را به همراه یک طرح کسب‌وکار (بیزینس پلن) برای ارزیابی به دولت آلبرتا ارسال کنند. سپس دولت آلبرتا با وزارت کشاورزی و آبیاری استان مشورت می‌کند تا مطمئن شوند که طرح کسب‌وکار قابل‌اجرا است و نیازهای صنعت کشاورزی آلبرتا را برآورده می‌کند.

توجه داشته باشید که اگر دولت آلبرتا متوجه تقلب در این استریم شود یا به این نتیجه برسد که اطلاعات نادرستی را دریافت کرده است، علاوه بر رد درخواست، نامزد را به مدت 5 سال از ارسال درخواست محروم می‌کند. پس در مورد شرایط این استریم و نحوه درخواست، دقت لازم را به خرج دهید.

حداقل معیارهای لازم برای واجدشرایط بودن این استریم:

 1. شما باید نشان دهید که دارای مهارت‌های مختلف برای راه‌اندازی و نگهداری از مزرعه هستید و برای اثبات آن می‌توانید مدارک زیر را ارائه کنید؛ البته موارد فقط محدود به این موارد نیست:
 • اسناد مالی از کسب‌وکارهای شما در زمینه کشاورزی یا اسناد مالی مزرعه‌/مزرعه‌هایی که دارید
 • اسنادی که نشان دهد شما تجربه یا تحصیلات لازم برای را‌ه‌اندازی و نگهداری از مزرعه را دارید یا دررابطه‌با آن آموزش دیده‌اید
 • طرح کسب‌وکار پیشنهادی که می‌خواهید آن را در آلبرتا ایجاد کنید
 • اثبات اینکه یک مؤسسه مالی کانادایی به لحاظ مالی از شما برای ایجاد یک کسب‌وکار در زمینه کشاورزی حمایت می‌کند
 1. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری برای این استریم، 500 هزار دلار کانادا است و باید دارای حداقل دارایی خالص 500 هزار دلار کانادا باشید یا به روش‌های دیگر (مانند جذب سرمایه‌گذار)، به این میزان سرمایه دسترسی داشته باشید.

6- شرایط استریم کارآفرینان فارغ‌التحصیل آلبرتا

جریان کارآفرین فارغ‌التحصیل یا همان “Graduate Entrepreneur Stream” به استان آلبرتا اجازه می‌دهد تا از بین فارغ‌التحصیلان بین‌المللی واجد شرایط که در یکی از مؤسسات آموزش عالی آلبرتا تحصیل کرده‌اند، افرادی را انتخاب کند. این افراد باید قصد داشته باشند که کسب‌وکاری را در آلبرتا ایجاد و راه‌اندازی کنند یا یک کسب‌وکار موجود را بخرند.

حداقل معیارهای لازم برای واجدشرایط بودن این استریم:

 1. باید حداقل دو سال در یکی از مؤسسه‌های عمومی آموزش عالی آلبرتا تحصیل و یک مدرک یا دیپلم برای آن دریافت کرده باشید.
 2. در زمان بررسی درخواست، شما باید دارای مجوز کار یا همان ورک پرمیت مخصوص فارغ‌التحصیلان (PGWP) باشید.
 3. شما باید دارای حداقل نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی 7 برای تمام مهارت‌های زبانی (صحبت‌کردن، گوش‌کردن، خواندن و نوشتن) باشید.
 4. باید حداقل 34 درصد از سهام کسب‌وکار، تحت مالکیت شما  باشد.

7- شرایط استریم کارآفرینان فارغ‌التحصیل خارجی

جریان کارآفرینان فارغ‌التحصیل خارجی یا همان “Foreign Graduate Entrepreneur Stream” یکی دیگر از استریم های مهاجرتی آلبرتا است و مخصوص افرادی طراحی شده که تحصیلات عالی خود را در کشوری غیر از کانادا گذرانده‌اند. همچنین این افراد باید قصد راه‌اندازی یک استارت‌آپ یا کسب‌وکار نوپا و نوآورانه را داشته باشند تا واجد شرایط این استریم شوند. برای این استریم، شما باید طرح کسب‌وکار یا همان بیزینس پلن خود را به آژانس‌های واجد شرایط ارائه دهید تا بررسی شود. در صورت پذیرفته‌شدن بیزینس پلن، شما یک توصیه‌نامه از طرف آژانس دریافت می‌کنید که دریافت آن الزامی است و باید آن را به همراه نامه ابراز علاقه به کار و زندگی در آلبرتا ارائه کنید.

حداقل معیارهای لازم برای واجدشرایط بودن این استریم:

 1. شما باید حداقل 6 ماه سابقه کار تمام‌وقت داشته باشید که نشان دهد مالک کسب‌وکار بوده‌اید یا مدیریت آن را بر عهده داشته‌اید. همچنین اگر در شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار کار کرده‌اید یا مدیریت آن‌ها را بر عهده داشته‌اید هم می‌توانید برای این استریم اقدام کنید.
 2. در زمان ارسال نامه ابراز علاقه، باید حداکثر 10 سال از زمان فارغ‌التحصیلی شما گذشته باشد و مدرکی که دریافت کرده‌اید، با مدارک کانادا قابل معادل‌سازی باشد.
 3. شما باید مطابق با چارچوب‌های تعریف‌شده، طرح کسب‌وکار خود را به همراه پیش‌بینی بودجه ارئه کنید. همچنین باید یک ارائه حداکثر 10 دقیقه‌ای آماده کنید که در طول آن، کسب‌وکار به سرمایه‌گذارها معرفی می‌شود.
 4. حداقل نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی 5 برای همه مهارت‌های زبان (صحبت‌کردن، گوش‌کردن، خواندن و نوشتن) داشته باشید.
 5. باید حداقل 34 درصد از مالکیت کسب‌وکار در اختیار شما باشد و شرکای شما هم باید شهروند یا مقیم دائم کانادا باشند. همچنین اگر کسب‌وکار شما در منطقه‌ای خارج از کلگری و ادمونتون واقع شده، باید حداقل 51 درصد از مالکیت کسب‌وکار در اختیار شما باشد.
 6. باید قادر به سرمایه‌گذاری حداقل مبلغ 100 هزار دلار کانادا در مناطق شهری و 50 هزار دلار کانادا برای مناطق روستایی یا منطقه‌ای باشید. این سرمایه می‌تواند سرمایه شما یا همسرتان باشد و یا می‌توانید آن را از طریق سرمایه‌گذارهای خطرپذیر یا مؤسسات مالی معتبر کانادایی دریافت کنید.
 7. باید گواهی تمکن مالی  هم ارائه دهید و نشان دهید که توانایی مالی لازم را دارید و می‌توانید در حین راه‌اندازی کسب‌وکار، از پس هزینه‌های خود و خانواده‌تان بر بیایید.

هزینه‌های مهاجرت به آلبرتا

برای مهاجرت به آلبرتا، شما تنها نیاز به پرداخت هزینه‌های مربوط به اپلیکیشن فی دارید که این مبلغ برابر 500 دلار کانادا است. این مبلغ غیرقابل‌بازگشت است و برای بررسی پرونده شما دریافت می‌شود؛ یعنی اگر پرونده شما رد شود، این مبلغ به شما بازگشت داده نمی‌شود. البته به‌غیراز پرداخت اپلیکیشن فی، شما باید گواهی تمکن مالی هم به دولت آلبرتا ارائه کنید و نشان دهید که به لحاظ مالی، توانایی زندگی در کانادا را خواهید داشت.

سؤال دیگری در مورد برنامه اسکیل ورکر آلبرتا دارید؟

تا اینجا در مورد اسکیل ورکر آلبرتا که با نام برنامه مزیت آلبرتا هم شناخته می‌شود، صحبت و از فرایند و مراحل اپلای تا شرایط و مدارک موردنیاز برای آن را بیان کردیم. امیدواریم که این مقاله توانسته باشد به سؤالات شما پاسخ دهد اما اگر همچنان در مورد برنامه AAIP آلبرتا سؤال دارید، در بخش کامنت‌ها از ما بپرسید تا به شما پاسخ دهیم. همچنین پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، لیست کامل برنامه‌های استانی کانادا را هم ببینید تا شاید برنامه مناسب‌تری برای خود پیدا کنید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 1 میانگین: 5]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین