مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کار

فهرست مطالب

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کار

یکی از راه‌های گرفتن دعوتنامه و قبولی در پرونده‌های مهاجرتی  کانادا، اخذ پیشنهاد کاری معتبر (Job Offer)  از یک کارفرمای کانادایی می‌باشد.

هلدینگ رسام با توجه به سال‌ها سابقه در امور مهاجرتی در کشور کانادا و نمایندگی چندین کاریابی بین‌المللی قادر است برای افراد، پیشنهاد کاری معتبر اخذ کرده و از طریق این پیشنهاد کار، اقدام به کسب اقامت دائم برای متقاضیان نماید.

اقامت کاری کانادا
اقامت کاری کانادا

سه روش برای مهاجرت کاری کانادا از طریق پیشنهاد کاری وجود دارد:

 • اکسپرس اینتری Express Entry: برنامه نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Program )
  این روش برنامه ورود سریع یا همان سیستم Express Entry نیروی کار ماهر فدرال را در بر دارد. علاوه بر داشتن دعوت‌نامه پیشنهاد کاری و LMIA، شغل شما می‌بایست در لیست طبقه‌بندی مشاغل کانادا NOC در سه سطح صفر،A ،B قرار داشته باشد تا با شرایط این برنامه مطابقت داشته باشید.

در صورتی که توسط برنامه مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص یا نیروی کار ماهر فدرال امکان مهاجرت کاری کانادا از راه پیشنهاد کاری برای شما فراهم باشد، پس از آن باید برای اقامت دائم کانادا در سیستم اکسپرس اینتری ثبت‌ نام کنید. اما پیش از آن باید برای ثبت نام دعوت شده باشید. برنامه نیروی کار ماهر فدرال ابتدا شما و افراد واجد شرایط دیگر را در مرحله pool قرار می‌دهد. اگر همگی افراد واجد شرایط دارای رتبه باشند و شما در رتبه بالاتری نسبت به آنان قرار داشته باشید آنگاه دعوت نامه ثبت نام از طریق اکسپرس اینتری به شما تعلق می‌گیرد.

 • اکسپرس اینتری: گروه تجربه کاری کانادا (Canadian Experience Class)
  با در دست داشتن LMIA شما می‌توانید برای Work Permit در کانادا اقدام کنید. پس از گذراندن 12 ماه کاری در سطوح مشاغل صفر،A،B به صورت تمام وقت می‌توانید از طریق گروه تجربه کاری کانادا برای اقامت دائم کانادا ثبت نام کنید. ابتدا درخواست CEC شما و دیگران در مرحله Pool قرار می‌گیرد. در صورتی که نزدیک به رأس pool قرار داشته باشید دعوت نامه ثبت نام در اکسپرس اینتری برای شما صادر می‌شود. در این مرحله شرایط خاصی وجود ندارد زیرا هر متقاضی منحصر به فرد تلقی می‌شود. تنها اسناد مربوطه از شما درخواست می‌شود.
 • برنامه مهاجرتی آتلانتیک (Atlantic Immigration Pilot Program (AIPP
  در حال حاضر یک برنامه جدید مهاجرت کاری، در 4 استان حوزه آتلانتیک معرفی شده است، که با داشتن جاب آفر، نیازی به دریافت LMIA ندارید. کاریابی در این استان‌ها به صورت تخصصی در هلدینگ رسام انجام می‌پذیرد. از این رو می‌توانید برای دریافت مشاوره از مشاوران و وکیل رسمی مهاجرت با هلدینگ رسام تماس حاصل فرمایید و یا برای اطلاعات بیشتر، در خصوص این برنامه مهاجرت کاری، می‌توانید صفحه مهاجرت به کانادا از طریق آتلانتیک رو مطالعه بفرمایید.
جاب آفر کانادا
جاب آفر کانادا

شرایط پیشنهاد کاری در برنامه نیروی کار ماهر فدرال و برنامه تجربه کاری کانادا

در این دسته‌ها، پیشنهاد کاری و یا جاب آفر باید:

 • توسط کارفرمای کانادایی صورت گرفته باشد.
 • متداوم باشد.
 • شغل مورد نظر دارای حقوق باشد.
 • مدت زمان کاری به صورت تمام وقت و یا فول تایم (حداقل 30 ساعت در هفته) باشد.
 • شغل مورد نظر حداقل برای یک سال پس از اقامت دائم وجود داشته و فصلی و یا قراردادی نباشد.
 • جزء مشاغل NOC باشد: گروه نوع 0،A ،B همچنین باید دارای LMIA مثبت باشد.
  البته موارد فوق در برنامه مهاجرتی استان‌های آتلانتیک متفاوت است.
قوانین اقامتی 2021 کشور کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق آتلانتیک

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان‌های آتلانتیک (AIPP) یکی از روشهای اخذ اقامت دائم کانادا می‌باشد.

متقاضیان اقامت در چهار استان:

 • نیوبرانزویک New Brunswick
 • نیوفاندلند و لابرادور Newfoundland and Labrador
 • نوا اسکوشیا Nova Scotia
 • پرینس ادوارد Prince Edward Island

می‌توانند از طریق برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا اقدام نمایند. برنامه مهاجرتی آتلانتیک، برنامه‌ای مشترک بین دولت کانادا و چهار استان آتلانتیک می‌باشد.

برنامه مهاجرت آتلانتیک کمک به جذب فارغ التحصیلان بین‌المللی و کارگران خارجی ماهر جهت پر کردن فرصت‌های شغلی در چهار استان آتلانتیک می‌نماید. متقاضیان این برنامه مهاجرتی نیاز به یک پیشنهاد کار دارند. کارفرمایان این چهار استان جهت جذب نیروی کار نیاز به داشتن LMIA ندارند. متقاضی از کارفرمایانی می‌توانند پیشنهاد کار جهت برنامه مهاجرت آتلانتیک بگیرد که آنها مورد تایید استانهای آتلانتیک باشند. کارفرمایان تایید شده (designated) برای برنامه مهاجرت آتلانتیک هر کدام توسط استان‌های خودشان مدیریت می‌شوند. این برنامه مهاجرتی دارای زیر گروههای زیر می‌باشد.
• برنامه‌ی نیروی ماهر آتلانتیک
• برنامه‌ی نیروی نیمه ماهر آتلانتیک
• برنامه‌ی فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک

میزان تجربه کاری، تحصیلات و پیشنهاد کاری بسته به نوع برنامه‌ای (برنامه نیروی ماهر یا برنامه فارغ التحصیل بین المللی) که متقاضی انتخاب می‌نماید متفاوت می‌باشد. به جز موارد فوق بقیه شرایط یکسان می‌باشد.

برنامه ی جدید مهاجرت آتلانتیک (AIPP) به طور رسمی راه‌اندازی شده است و سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRCC) اکنون درخواست‌های اقامت دائم کانادا را از طریق این برنامه‌ی جدید پذیرش می‌کند. گروهی از نیروهای متخصص و فارغ التحصیلان اکنون از طریق برنامه‌ی مهاجرت آتلانتیک (AIPP) فرصت خوبی برای مهاجرت دارند و معیارهای منحصر به فرد و فرآیند سریع این برنامه باعث جذابیت آن شده است.

برنامه‌ی مهاجرت آتلانتیک (AIPP) توسط دولت فدرال در همکاری با استان‌های آتلانتیک از جمله نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، پرنس ادوارد (PEI) و نیوفاندلند و لابرادور برقرار شده است. کارفرمایان تا حد زیادی در این فرآیند درگیر هستند و همه‌ی متقاضیان برای اینکه واجد شرایط این برنامه شوند، به یک پیشنهاد کاری نیاز دارند. متقاضیان همچنین قبل از ارائه‌ی یک درخواست به IRCC نیازمند تایید استانی endorsement هستند.

سازمان مهاجرت کانادا قصد دارد 80% از درخواست‌های کامل شده را در طی 6 ماه پردازش کند که انتظار می‌رود درخواست‌های سیستم انتخاب اکسپرس اینتری نیز در زمانی مشابه با این برنامه انجام شود. همه پرونده‌ها باید به صورت کاغذی ارسال شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق آتلانتیک
مهاجرت به کانادا از طریق آتلانتیک

اداره مهاجرت کانادا مسئول ارزیابی شرایط متفاضیان می‌باشد. (نه استان‌های مذکور)
گفته می‌شود که درخواست‌های AIPP به طور مجزا از درخواست‌های اکسپرس اینتری پردازش خواهد شد. در واقع، برخی از متقاضیان بالقوه که از طریق سیستم اکسپرس اینتری واجد شرایط مهاجرت به کانادا نیستند، ممکن است از طریق برنامه‌ی AIPP واجد شرایط باشند. زیرا، شرایط مهارت زبان در AIPP راحت‌تر از شرایط برنامه‌های تحت مدیریت اکسپرس اینتری می‌باشد.
برنامه‌ی AIPP، هیچ سیستم امتیازدهی ندارد و درخواست‌ها را به ترتیب ورود پردازش می‌کند.
برنامه‌ی AIPP دو زیرگروه برای نیروهای متخصص:

• برنامه‌ی نیروی بسیار ماهر آتلانتیک (AHSP)
• برنامه‌ی نیروی نیمه ماهر آتلانتیک (AISP)
و یک زیر گروه برای فارغ التحصیلان بین المللی دارد:
• برنامه ی فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک (AIGP)

LMIA کانادا چیست؟

LMIA کانادا چیست؟
LMIA کانادا چیست؟

LMIA مخفف Labour Market Impact Assessment می‌باشد. مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کاری یا جاب آفر نیازمند گواهی LMIA می‌باشد. LMIA سندی است که نشان می‌دهد تا چه اندازه شغل مهاجر خارجی می‌تواند بر اقتصاد کانادا اثر گذار باشد. در صورتی که دارای LMIA مثبت و یا خنثی باشید، سازمان کار کانادا ESDC و امور توسعه انسانی کانادا پیشنهاد شغلی ارائه شده از طرف کارفرما را مورد تایید قرار داده و می‌توانید از این طریق مهاجرت دائم کانادا را به دست آورید.

این گواهی به مدت شش ماه دارای اعتبار است. متقاضی باید دقیقا در همان شغلی که درخواست مهاجرت خود را ثبت کرده در کانادا مشغول به کار شود. مدت زمان فعالیت وی در کانادا از طریق گرفتن پیشنهاد کار از کانادا 4 سال می‌باشد. با دریافت LMIA می‌توانید در سیستم اکسپرس اینتری به عنوان نیروی کار ماهر 50 امتیاز و در مشاغل اجرایی 200 امتیاز اضافی کسب کنید. البته برای مهاجرت کاری کانادا از طریق پیشنهاد کاری لزوماً نیازی به LMIA نیست.

کارفرمای که از طریق International Mobility Programs اقدام به استخدام نیروی خارجی کند نیازی به گواهی LMIA ندارد. همچنین در صورتی که در کانادا دارای Work Permit هستید و LMIA دریافت کرده‌اید و یا شغل مورد نظر شما نیازی به LMIA ندارد از LMIA معاف خواهید بود. شما تنها در صورتی نیاز به LMIA جدید دارید که :

 • Work permit شما خاتمه یافته باشد.
 • به صورت open work permit در حال کار هستید.
 • دارای پیشنهاد شغلی هستید که در work permit شما وجود ندارد.

لطفاً توجه داشته باشید که جاب آفر شما باید واقعی باشد، گزارشات مالیاتی، حقوق و بیمه شما باید از سوی کارفرما به اداره کار و اداره مهاجرت کانادا گزارش شود. حتی اگر ورود شما با اقامت دائم همراه باشد (جاب آفر استانهای آتلانتیک)، ثابت شود که جاب آفر شما واقعی نبوده و گزارشات شغلی شما را دریافت نکرده باشند، حتی اگر سالها هم در کانادا زندگی کرده باشید، احتمال بسیار قوی، کانادا، اقامت دائم شما را باطل می‌کند.

از این رو فقط قرارداد رسمی کاریابی را، با وکیل رسمی مهاجرت کانادا امضا کنید.

سوالات فراوانی در ذهن کسانی که قصد مهاجرت کاری کانادا را دارند وجود دارد از جمله:

 • آیا می‌توان از کشور دیگری برای مهاجرت کار کانادا اقدام کرد؟
 • آیا امکان گرفتن جاب آفر کانادا وجود دارد؟
 • آیا با دریافت ویزای توریستی کانادا میتوان جاب آفر گرفت و ویزای توریستی را به ویزای کار کانادا تبدیل کرد؟
 • آیا با دریافت ویزای کار کانادا اعضای خانواده نیز ویزا دریافت میکنند؟
 • شرایط دریافت ویزای کار کانادا چیست؟
 • مدارک لازم برای مهاجرت کاری کانادا یا درخواست ویزای کانادا چیست؟
 • آیا ویزای کار کانادا شرایط سنی دارد؟
 • آیا بدون مدرک زبان میتوان به صورت کاری به کانادا مهاجرت کرد؟
 • آیا اقوام، دوستان و آشنایان در کانادا میتوانند برای گرفتن ویزای کاری اقدام کنند؟
 • مدت زمان دریافت ویزای کاری چقد است؟ کانادا به چه شغلهایی برای استخدام نیازمند است؟
 • چطور میتوان ویزای کار کانادا درخواست داد؟ و …..

کانادا شرایط لازم برای افرادی که دارای توانایی، مهارت، تحصیلات و تجربه کاری مفید هستند و می‌توانند بر رشد و توسعه اقتصاد کشور کانادا تاثیر گذار باشند را برای اقامت دائم کانادا تشویق می‌کند. کانادا به دلیل کمبود نیروی کار، کمبود مهارت و تمایل به پرداخت حقوق کمتر از طرف کارفرما به نیروی کار خارجی نیازمند است. به همین دلیل یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کاری و یا جاب آفر کانادا است که البته سختی‌ها و پیچیدگی‌های مختص به خود را دارد. در این زمینه کارفرما ابتدا باید ثابت کند که پس از اعلام در جراید و کلیه راه‌های تبلیغاتی نتوانسته فرد کانادایی مورد نظر خود را برای گماشتن در شغل مربوطه بیابد. از طرف دیگر کارفرما و متقاضی باید ثابت کنند که صلاحیت متقاضی در دیگر متقاضیان کانادایی وجود نداشته است. همچنین کارفرما باید نسبت به دریافت گواهی LMIA که همان “ارزیابی اثرات نیروی کار بر بازار کانادا است” نیز اقدام کند.

دریافت گواهی LMIA
دریافت گواهی LMIA

مزایای مهاجرت کانادا از طریق پیشنهاد کاری در صورت داشتن پیشنهاد شغلی:

 • کسب نمره اضافی در سیستم اکسپرس اینتری کانادا.
 • افزایش شانس مهاجرت دائم به کانادا صرف نظر از مشاغلی که دولت فدرال کانادا آن را اعلام می کند.
 • افزایش سرعت پرونده مهاجرت کاری کانادا
 • شانس تبدیل شدن جاب آفر به ویزای کار کانادا حتی در زمان بررسی پرونده
 • دریافت اقامت دائم از طریق جاب آفر استانهای آتلانتیک
اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 19 میانگین: 4.6]
12 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مدیریت تایید دیدگاه ها
مارس 30, 2023 1:09 ب.ظ

با سلام
لطفا با شماره تماس های دفتر تهران هلدینگ رسام تماس بگیرید.
021-88566803-6

مدیریت تایید دیدگاه ها
مارس 26, 2023 11:59 ق.ظ

با سلام
.لطفا با شماره تماس های دفتر تهران هلدینگ رسام تماس بگیرید.
021-88566803-6

رسول کماری علائی
مارس 26, 2023 10:10 ق.ظ

با سلام سئوال من این بود که آیا می توانید یک پیشنهاد کاری خوب برای من پیدا کنید.

مدیریت تایید دیدگاه ها
مارس 26, 2023 11:52 ق.ظ

با سلام
لطفا با شماره تماس های دفتر تهران هلدینگ رسام تماس بگیرید.
021-88566803-6

میراحمدالدین
فوریه 19, 2023 10:47 ق.ظ

سلام من ۲۷ سال سن دارم و از کمپیوتر ساینس فارغ التحصیل هستم فعلا در ترکیه زنده گی میکنم .

مدیریت تایید دیدگاه ها
مارس 14, 2023 2:33 ب.ظ

با سلام، لطفا با کارشناسان دفتر تهران در تماس باشید.

maryam khoshtinat
فوریه 7, 2023 10:31 ق.ظ

با سلام خدمت شما عزیزان
لطفا برای مهاجرت به کانادا اینجانب را راهنمایی فرمایید
بسیار سپاسگزارم

مدیریت تایید دیدگاه ها
مارس 26, 2023 11:59 ق.ظ

با سلام
.لطفا با شماره تماس های دفتر تهران هلدینگ رسام تماس بگیرید
021-88566803-6

مدیریت تایید دیدگاه ها
فوریه 15, 2023 2:52 ب.ظ

با سلام
کارشناسان دفتر تهران هلدینگ رسام با شما تماس میگیرند.

مدیریت تایید دیدگاه ها
فوریه 8, 2023 12:27 ب.ظ

با سلام
لطفا با شماره تماس های دفتر تهران هلدینگ رسام تماس بگیرید.
021-88566803-6

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ