اقامت از راه تمکن مالی

آیا برای مهاجرت و اخذ اقامت، روش تمکن مالی وجود دارد؟ شرایط مالی مورد نیاز جهت دریافت اقامت خودحمایتی به چه صورت هستند؟ مزایای دریافت اقامت تمکن مالی چه مواردی هستند؟ ویژگی ها و شرایط مورد نیاز اقامت خودحمایتی چه مواردی هستند ؟

موسسه مهاجرتی در مسیر دریافت اقامت تمکن مالی چه خدماتی به متقاضی ارائه می دهد؟ از چه روش هایی می توان مهاجرت نمود؟ بهترین روش مهاجرت کدام است؟

ساده ترین روش مهاجرت کدام است؟ کم ریسکترین روش مهاجرت کدام است؟ هزینه های اقامت تمکن مالی چقدر است؟ چگونه می توان اقامت دائم را دریافت نمود؟ شرایط اخذ اقامت خودحمایتی چیست؟ شرایط اقامت تمکن مالی چیست؟ آیا با دریافت اقامت تمکن مالی می توان اقامت دائم را دریافت نمود؟

شرایط اقامت خود حمایتی چیست؟ قوانین مهاجرت کدام است ؟ ویژگی موسسه مهاجرتی خوب کدام است؟ راحت ترین کشور برای مهاجرت کدام کشور است؟ مهاجرت به کدام کشور راحت هست؟ مهاجرت آسان چیست؟ مهاجرت سریع به کدام کشورها امکانپذیر است؟

آیا با دریافت اقامت تمکن مالی می توان پاسپورت دریافت نمود؟ آیا برای مهاجرت به وکیل مهاجرت نیاز هست؟ از چه روش هایی می توان به کشورهای اروپایی مهاجرت کرد؟ مهاجرت به کشورهای آمریکای شمالی چه شرایطی دارد؟ وکیل مهاجرتی در مسیر دریافت اقامت تمکن مالی چه خدماتی به متقاضی ارائه می دهد؟

ویژگی های اقامت تمکن مالی

بسیاری از مردم در تلاش برای طی کردن مراحل و دریافت اقامت از کشورهای توسعه یافته هستند و راه‌های مختلفی جهت اخذ اقامت وجود دارد. به دلیل تنوع در روش‌های مهاجرتی هر کشور، قوانین مهاجرتی زیادی در هر کشور بررسی و وضع گردیده است. از بهترین و راحتترین روش‌های مهاجرتی می‌توان به دریافت اقامت با اثبات تمکن مالی اشاره کرد.

در واقع در مقایسه با سایر روش‌های مهاجرتی در این روش اقامتی، فرد متقاضی فقط با اثبات داشتن تمکن مالی در ایران برای خود و خانواده‌اش شامل همسر و فرزندان تحت تکفل، اقامت یکی از کشورهای اتریش، فرانسه، یونان، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، سوییس، مکزیک و مالزی را دریافت می نماید.

به همین دلیل افرادی که می‌خواهند اقامت از نوع تمکن مالی یا اقامت خود حمایتی را دریافت نمایند بایستی با نشان دادن اسناد مالی، داشتن توان مالی خود را در جهت تأمین و پرداخت کلیه هزینه های زندگی و اقامت در کشور مورد نظر به اداره اقامت آن کشور اثبات نماید. در ضمن لازم به ذکر است این نوع از اقامت در ابتدا دارای بازه زمانی می‌باشد و در بازه زمانی مشخص شده توسط آن کشور صادر و پس از آن بصورت اقامت دائم تمدید می گردد.

شما می‌توانید با مشاوران هلدینگ رسام تماس بگیرید و از اطلاعات ما در جهت انتخاب بهترین کشور جهت اخذ اقامت تمکن مالی استفاده نمایید.  

بر طبق قوانین سال 2021 اقامت تمکن مالی از جمله روش‌های اقامتی است که بعد از چند سال با رعایت قوانین مهاجرتی و اقامتی کشور مقصد به دریافت اقامت دائم منجر می‌گردد.

در این نوع از اقامت نیازی به سرمایه‌گذاری و انتقال وجه به کشور مقصد وجود ندارد و فقط داشتن توان مالی توسط اداره اقامت هر کشور بررسی و در نهایت اقامت به فرد اعطا می‌گردد.

اقامت از راه تمکن مالی
اقامت از راه تمکن مالی

مزایای اخذ اقامت از راه تمکن مالی

با توجه به اطلاعاتی که در بالا ارائه گردید، می‌توان گفت اخذ اقامت از راه تمکن مالی از جمله ایده‌آل‌ترین روش‌های مهاجرتی در کشورهای اتریش، فرانسه، یونان، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، سوییس، مکزیک و مالزی می‌باشد. از آنجایی که در این روش افراد نیازی به سرمایه گذاری، ثبت شرکت و استخدام پرسنل ندارند. همچنین در زمان مصاحبه سفارت ارائه مدرک زبان جزء الزامات نمی‌باشد، این روش در مقایسه با روش‌های دیگر مهاجرتی از سهولت بیشتری برخوردار است. از طرفی محدودیت سنی برای متقاضیان این نوع اقامت وجود ندارد، ضمن اینکه از پرداخت مالیات سالانه نیز معاف می‌شوند.

با توجه به وضع قوانین جدید اقامتی سال 2021 علاوه بر مزایایی که گفته شد، دیگر مزایای روش اخذ اقامت تمکن مالی به شرح زیر می باشد:

  • عدم وجود محدودیت سنی برای فرد متقاضی
  • معافیت پرداخت مالیات سالانه در کشور مورد نظر
  • سهولت در تمدید کارت اقامت خود حمایتی
  • عدم نیاز به حضور دائمی در کشور موردنظر
  • امکان استفاده از حقوق شهروندی مانند بیمه های پزشکی و درمانی و …
  • سهولت در اخذ ویزای سایر نقاط جهان مانند آمریکا، کانادا، انگلستان و ….
  • امکان اقامت در کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
  • امکان رفت و آمد آسان به کشور مبدأ و کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
  • امکان تحصیل رایگان فرد متقاضی و کلیه اعضای خانواده
  • امکان افتتاح حساب در کلیه کشورها و استفاده از تسهیلات بانکی

با در نظر داشتن قوانین مهاجرتی مربوط به سال 2021 که در حال حاضر اجرا می گردد، کشورهای اتریش، فرانسه، یونان، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، سوییس، مکزیک و مالزی اقامت از راه تمکن مالی صادر می نمایند.

اقامت اتریش از راه تمکن مالی

اقامت فرانسه از راه تمکن مالی

اقامت پرتغال از راه تمکن مالی

اقامت یونان از راه تمکن مالی

اقامت سوییس از راه تمکن مالی

اقامت ایتالیا از راه تمکن مالی

اقامت اسپانیا از راه تمکن مالی

اقامت مکزیک از راه تمکن مالی

شرایط اثبات تمکن مالی در قوانین 2021

اصلی‌ترین و در واقع تنها شرط ضروری جهت اخذ اقامت از راه تمکن مالی، اثبات داشتن درآمد ماهیانه ثابت در ایران برای فرد اصلی یا سرپرست خانواده می‌باشد.

در ضمن نشان دادن این درآمد بایستی از منابع مختلف و متعدد مثل ارائه اجاره نامه های ملکی، سود شرکت، سود سپرده‌های بانکی اعم از بلند مدت و کوتاه مدت، داشتن فیش و حکم حقوق بازنشستگی و سود سهام انجام گردد.

همچنین داشتن حداقل یک سند ملکی در ایران و ارائه تأیید گواهی یک سپرده بانکی حداقل سه ماهه در ایران از ملزومات شروع پروسه می‌باشد.

هلدینگ رسام با دارا بودن مشاوران متخصص و حرفه ای در زمینه مهاجرت و اقامت در حال حاضر به صورت کاملاً تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن آماده ارائه مشاوره و خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 10 میانگین: 4.6]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments