اخذ وام بانکی

فهرست مطالب

اخذ وام بانکی

اخذ وام (گرفتن اعتبار) در کانادا ارتباط مستقیم با سابقه اعتباری درخواست‌کننده وام (شما) دارد. این سابقه اعتباری با توجه به عملکرد درخواست‌کننده وام در بازپرداخت وام‌های قبلی تعیین می‌گردد. در صورت داشتن سابقه اعتباری خوب و درخشان شما می‌توانید برای موارد ذیل درخواست وام (اعتبار) نمایید:

  • Mortgage وام مسکن – برای خرید خانه
  • Loan وام خودرو –  برای خرید خودرو
  • Line of Card   خط اعتبار – برای انجام خرید های بزرگ
  • Credit Card کارت اعتباری – برای آسان تر کردن خرید های روزمره

درکانادا چندین شرکت بزرگ درزمینه بررسی و عملکرد درخواست‌کننده وام و تعیین اعتبار در خصوص استفاده  شما از کارت‌های اعتباری فعالیت می‌کنند و با توجه به سابقه و عملکرد شما در زمینه بازپرداخت اعتبارات قبلی نمره اعتباری تعیین می‌کنند. نمره اعتباری با میزان اعتبار درخواست شده، پرداخت به موقع صورت حساب‌های قبلی و فعلی (قبض برق، برق، تلفن و کارت‌های اعتباری) و همچنین فواصل زمانی درخواست اعتبار رابطه مستقیم دارد. در نهایت موسسات مالی و بانک‌ها با استناد به گزارشات شرکت‌های تعیین کننده اعتبار، در خصوص تایید وام یا اعتبار درخواست شده توسط شما تصمیم گیری‌می‌نمایند.

ذکر این نکته مهم می‌باشد، به دلیل وجود تاثیر منفی بر روی نمره اعتباری هرگز به طور همزمان برای دریافت چندین اعتبار اقدام نفرمایید. حتی ممکن است برای گرفتن اعتبار در آینده نیز تاثیر منفی بگذارد.

به دلیل اینکه بانک‌های کانادایی سوابق خوب شما در بازپرداخت وام در کشور خودتان را مورد بررسی قرار نمی‌دهند، 
اگر شما هیچگونه سابقه اعتباری در کانادا نداشته باشید برای گرفتن اعتبار با مشکلاتی مواجه می‌شوید.

چند روش برای گرفتن اعتبار و افزایش سابقه اعتبار:

  • وام‌های کوچک
  • کارت اعتباری جزئی
  • کارت اعتباری تضمینی
  • تعاونی اعتباری
  • اعتبار مشارکتی
  • ضامن

وام‌های کوچک:

درخواست وام‌هایی با مبلغ پایین از بانک‌ها یا موسسات مالی و تسویه به موقع وام

کارت اعتباری جزئی:

 متقاضی می‌تواند این نوع کارت را از موسسات غیرمالی مانند برخی موسسات خاص، فروشگاه‌های مختلف و یا حتی شرکت‌های توزیع بنزین درخواست نماید. البته شرط استفاده از این نوع کارت‌ها این است که شما فقط می‌توانید از همان فروشگاه یا موسسه‌ای که کارت را دریافت کرده‌اید، خرید نمایید.

کارت اعتباری تضمینی:

در مقابل گذاشتن سپرده تضمینی یا  نقدی نزد یکی از شرکت‌های صادر کننده کارت‌های اعتباری، می‌توانید از کارت‌های اعتباری آن شرکت استفاده نمایید. همچنین مقدار سپرده بستگی به مبلغ اعتبار در خواستی، متقاضی دارد.

تعاونی اعتباری:

عضو شدن در یک تعاونی و داشتن حساب در آن تعاونی

اعتبار مشارکتی:

اقدام برای گرفتن وام یا کارت اعتباری به همراه یکی از بستگان یا دوستانی که مورد اعتماد می‌باشند. در نتیجه هر دو نفر نسبت به بازپرداخت وام مسئول می‌باشند.

ضامن:

در صورتی که یکی از بستگان یا اعضای خانواده که دارای سابقه اعتباری خوبی می‌باشد قبول کند، در هنگام گرفتن وام یا کارت اعتباری به عنوان ضامن فرم‌های درخواست شما را امضاء نماید. در این صورت وام یا کارت اعتباری به نام شما صادر می‌گردد. در حالیکه در صورت عدم پرداخت صورت حساب‌ها و یا عدم پرداخت به موقع صورت حسابها توسط شما، فرد ضامن مسئول می‌باشد و باعت ایجاد تاثیر منفی بر روی سابقه اعتباری ایشان می‌گردد.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 6 میانگین: 4.3]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ