هزینه های اجاره خانه در اتریش

مسکن در اتریش معمولاً از استاندارد بالایی برخوردار است. اگر تا زمان پیدا کردن مسکن دائم و انجام امور مهاجرت و کسب‌وکار و جا افتادن در اتریش به جایی برای اقامت نیاز دارید، اجاره کوتاه‌مدت می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. گزینه‌های مناسب جهت اجاره خانه در اتریش عمدتاً شامل آپارتمان در شهرهای بزرگ و خانه و ویلا در مناطق کم تراکم‌تر است.

اگر قصد مهاجرت به اتریش و بعد از آن اجاره خانه در اتریش را دارید، ابتدا می‌بایست درباره متوسط اجاره‌بها در اتریش، به‌علاوه الزامات و مدارک مورد نیاز برای اجاره و همچنین چگونگی فرآیند و قوانین اجاره، قراردادها و سپرده‌های اجاره و قبوض مصرف انرژی اطلاعات کافی داشته باشید. هدف از تهیه این راهنما توسط موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام پاسخ به همین موارد بوده است.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. هزینه های اجاره خانه در اتریش

قیمت اجاره خانه در کشور اتریش

در سه‌ماهه آخر سال ۲۰۲۱، متوسط ​​اجاره‌بها در اتریش، با احتساب هزینه‌های شارژ برای هر ملک ۵۵۲ یورو در ماه و به ازای هر مترمربع ۲۷/۸ یورو بوده است. جالب است بدانید متوسط ​​اجاره خانه در اتریش در سال ۲۰۱۹، با احتساب هزینه‌های شارژ، ۵۳۵ یورو بود که شاهد افزایش سه‌درصدی! یعنی سالی ۱٫۵ درصد! هستیم. با این‌ حال، به خاطر داشته باشید که اجاره پرداختی شما بسته به استانی که در آن زندگی می‌کنید، متفاوت است.

به‌طور معمول، اتریش بازار اجاره چندان ارزانی ندارد و وام مسکن نیز گزینه مناسبی برای همه نیست. اما اجاره‌های مقرون‌به‌صرفه‌ هم در اتریش وجود دارد، به‌خصوص اگر پنج سال در اتریش زندگی کرده باشید و واجد شرایط مسکن اجتماعی شوید.

اجاره اپارتمان در اتریش

قیمت اجاره خانه در وین اتریش

یکی از شهرهای مناسب جهت اجاره خانه در اتریش وین می‌باشد. از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹، نظرسنجی کیفیت زندگی مرسر، هر ساله وین را به‌عنوان بهترین مکان برای زندگی در سراسر جهان معرفی کرده است. این شهر از مسکن مقرون‌به‌صرفه، نرخ پایین جرم و جنایت، فضای سبز فراوان و حمل‌ونقل عمومی پیشرفته برخوردار می‌باشد.

داشتن یک سقف راحت و در عین ‌حال مقرون‌به‌صرفه بالای سر شما همیشه اولویت شماره یک است. آپارتمان‌های وین اغلب این شرایط را دارند. بسیاری از این آپارتمان‌ها دارای کف‌پوش‌های پارکت جلاخورده، سقف‌های تزئینی، اتاق‌های جادار و نماهای زیبایی هستند. به‌علاوه، اجاره برای اکثر افراد مقرون‌به‌صرفه است و در مقایسه با زندگی در شهرهای بزرگ اروپایی دیگر، از هزینه‌های کمتری برخوردار می‌باشد. همه این موارد، وین را به گزینه‌ای محبوب برای اجاره خانه در اتریش تبدیل می‌نماید. هزینه‌های اجاره خانه در وین اتریش طبق تحقیقات موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام به شرح زیر می‌باشند:

اجاره ماهانه ۸۵ مترمربع اقامتگاه مبله در منطقه گران‌قیمت: 1,367 یورو

اجاره ماهانه ۸۵ مترمربع اقامتگاه مبله در منطقه معمولی: 1,129 یورو

شارژ یک‌ماهه (گرمایش، برق، گاز …) برای دو نفر در آپارتمان 85 متری: 223 یورو

اجاره ماهانه ۴۵ مترمربع استودیو آپارتمان مبله در منطقه گران‌قیمت: ۸۸۸ یورو

اجاره ماهانه ۴۵ مترمربع استودیو آپارتمان مبله در منطقه معمولی: ۶۳۰ یورو

به‌طور معمول، اتریش بازار اجاره چندان ارزانی ندارد و وام مسکن نیز گزینه مناسبی برای همه نیست. اما اجاره‌های مقرون‌به‌صرفه‌ هم در اتریش وجود دارد، به‌خصوص اگر پنج سال در اتریش زندگی کرده باشید و واجد شرایط مسکن اجتماعی شوید.

هزینه های اجاره خانه در وین اتریش

اجاره آپارتمان ارزان در وین اتریش

افرادی که قصد اجاره خانه در اتریش را دارند، خوب است بدانند که به‌طور شگفت‌انگیزی ۶۰ درصد از ساکنان وین در آپارتمان‌های ارزان‌قیمت زندگی می‌کنند. وین دارای یک سیستم مسکن اجتماعی با عملکرد بالا و امکانات خوب مانند استخرهای شنا، باغ‌ها و امکانات مراقبت از کودکان است. در این شهر حدود ۴۴۰٬۰۰۰ خانه اجتماعی دولتی وجود دارد و مابقی توسط تعاونی‌های غیرانتفاعی یارانه بگیر دولت، اداره می‌شوند. جالب اینجا است که چندین سطح درآمدی مختلف همگی در کنار هم در این اقامتگاه‌ها زندگی می‌کنند.

این آپارتمان‌های ارزان‌قیمت عمداً به این شکل طراحی‌شده‌اند تا ساکنان کم‌درآمد را با مستاجرین با درآمد متوسط ترکیب و به ادغام فرهنگی آن‌ها کمک کنند. محدودیت درآمد جهت دسترسی به این آپارتمان‌های ارزان‌قیمت برای یک فرد مجرد، بیش از 3,200 یورو در ماه تعیین‌شده است. تحت شرایط خاص، حتی اگر درآمد مستاجرین بیش‌ از حد مجاز افزایش یابد، باز هم می‌توانند در آپارتمان خود باقی بمانند. میانگین اجاره بین 300 تا 750 یورو متغیر است و اندازه آن از استودیو آپارتمان گرفته تا آپارتمان دارای چهار اتاق متفاوت می‌باشد. برای واجد شرایط بودن – اگر شهروند اتریش نیستید – باید پنج سال اقامت قانونی در اتریش داشته باشید. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام می‌تواند شما را در اجاره این آپارتمان‌ها یاری نماید.

هزینه های اجاره آپارتمان ارزان در وین

نحوه اجاره خانه در اتریش

روند اجاره خانه در اتریش تقریباً مشابه آن چیزی است که در سایر کشورهای جهان تجربه می‌نمایید. در اتریش، بازدید از ملک رایگان است و هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. پس‌ از اینکه ملک مناسب را پیدا نمایید و با مشاور املاک یا صاحب‌خانه بر سر مبلغ اجاره به توافق برسید، می‌توانید اجاره‌نامه را امضا کنید. از شما هنگام عقد قرارداد، مدارک هویتی، ویزای اتریش و مدرک کار یا مدرک تحصیلی خواسته می‌شود. پس از امضای قرارداد اجاره، باید سپرده را انتقال دهید. قراردادها به‌طورمعمول سه‌ساله هستند. با این ‌حال، گاهی اوقات می‌توانند تا شش سال نیز برسند.

اجاره خانه در اتریش

قوانین اجاره خانه در اتریش

قانون اجاره خانه در اتریش تمهیدات بسیار محکمی برای مستأجران در نظر گرفته است. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام در این بخش، چند مورد از مهم‌ترین قوانین در این زمینه را برای شما آماده نموده است.

مدت‌زمان اجاره تقریباً همیشه برای دوره‌های سه‌ساله می‌باشد و آپارتمان‌ها معمولاً بدون مبلمان هستند. اگر احتمال می‌دهید که ممکن است برای تمام مدت قرارداد در ملک موردنظر نمانید، مطمئن شوید که یک بند تعبیه‌شده است تا به شما امکان می‌دهد قرارداد را زودتر از موعد فسخ کنید. از طرف دیگر، می‌توانید یک آپارتمان مشترک را انتخاب کنید که در آن محدودیت‌های این‌چنینی نداشته باشید.

در زمان اجاره خانه در اتریش صاحب‌خانه شما نمی‌تواند بدون دلیل شما را بیرون کند. با این‌ حال ممکن است بتواند اجاره شما را تحت شرایط مختلفی فسخ کند. این دلایل معمولاً این است که شما یا در پرداخت اجاره کوتاهی کرده‌اید یا ملک آسیب‌دیده است یا آرامش محله را برهم می‌زنید.

اجاره دادن خانه توسط مستأجر

مسئله‌ای که در مورد قوانین اجاره خانه در اتریش باید دانست، این است که در اتریش، اجاره دادن خانه توسط مستأجر قانونی است. اما تعداد مستاجرین نباید از آنچه در قرارداد ذکرشده است، بیشتر باشد. حتی اگر صاحب‌خانه این ایده را دوست نداشته باشد، شما از نظر قانونی مجاز به انجام این کار هستید. در اصل، قرارداد اجاره سه‌ساله برای محافظت از مستأجر تنظیم‌شده است و مالکان نمی‌توانند اجاره‌بها را در طول دوره افزایش دهند.

خدمات

گاهی اوقات، یک صاحب‌خانه قبلاً خدمات شارژ را در پرداخت‌های ماهانه شما لحاظ می‌کند. صاحب‌خانه باید از قبل، اطلاعاتی در مورد این هزینه‌ها در اختیار شما قرار دهد. قبل از امضای قرارداد اجاره خانه در اتریش مطمئن شوید که برای چه چیزهایی پول پرداخت می‌کنید. در اتریش مقدار رهن منزل مسکونی شما معمولاً برابر با 3 ماه اجاره است. گفته می‌شود، بسته به اینکه ملک مورد اجاره شما چه سطح کیفی دارد، این مبلغ می‌تواند تا 6 ماه هم برسد.

در اتریش، طبق قانون، یک آپارتمان باید دارای گرمایش مرکزی، آب گرم، ظرف‌شویی آشپزخانه، اجاق‌گاز و دستشویی باشد. با این ‌حال، در آپارتمان‌های قدیمی رده سوم که دارای امکانات حمام مشترک هستند، استثناهایی از این قانون وجود دارد.

تمام این مواردی که ذکر شد، قوانین عام اجاره خانه در اتریش هستند. اما قوانین خاص در آپارتمان شما مطابق با قرارداد اجاره فردی شما خواهد بود. پس کاملاً مطمئن شوید که قرارداد را به‌خوبی مطالعه کرده‌اید تا بدانید که چه چیزی را امضا می‌کنید. مورد دیگر، مقدار کمیسیون به مشاور املاک برای قرارداد اجاره است. متأسفانه این مبلغ می‌تواند بین یک تا سه برابر اجاره‌بهای ناخالص ماهانه به‌اضافه 20 درصد مالیات بر ارزش‌افزوده باشد. به‌طورمعمول، کمیسیون برابر با دو ماه کرایه‌خانه رایج‌تر است.

شرایط اجاره خانه در اتریش

مشاوران اختصاصی ما در هلدینگ رسام آماده انجام هرگونه راهنمایی کارشناسانه به تمام افرادی می باشند که برای اجاره خانه در اتریش نیازمند آگاهی از قوانین و مقررات در این کشور هستند. با ما در تماس باشید.

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 1 میانگین: 1]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین