اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

استرالیا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. این کشور با جای دادن چند فرهنگ متفاوت در خود، در بالاترین رتبه شاخص توسعه انسانی قرار دارد. استرالیا به شهروندانش سطح زندگی با کیفیت عالی، اقتصاد معقول، آزادی‌های مدنی و حقوق سیاسی را ارائه می‌دهد. این شرایط به مهاجران اجازه می‌دهد با سرمایه گذاری در استرالیا در شرایط ایده‌آل علاوه بر اخذ اقامت این کشور، از سطح مطلوب زندگی در استرالیا بهره‌مند شوند. اگر شما هم قصد مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا را دارید، می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود با کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام تماس بگیرید.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا
نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
شماره موبایل *
این فیلد را پر کنید
  1. هلدینگ رسام
  2. وبلاگ
  3. اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور به همراه خانواده است. از مهم‌ترین مزایای سرمایه گذاری در استرالیا می‌توان به دریافت پاسپورت استرالیایی، حقوق شهروندی و امکان کار، دریافت اقامت و راه‌اندازی کسب و کار در شرایط ایدهآل اشاره کرد. اگر شما هم قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارید، باید بدانید که از ژوئیه 2021 سرمایه گذاری در استرالیا صرفا در صندوق‌های تایید شده به صورت جدول زیر امکان پذیر است:

درصد سرمایه گذاری در استرالیا نوع سرمایه گذاری
20% سرمایه‌گذاری‌های خطر پذیر
30% شرکت‌های کوچک
50% سرمایه گذاری متوازن

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

شهروندی استرالیا برای سرمایه گذاری در اقتصاد این ایالت و مشروط به رعایت حداقل شرایط اقامت به اتباع خارجی دارای ارزش خالص بالا اعطا می شود. وضعیت شهروندی پس از 4 سال اقامت قانونی در استرالیا به سرمایه گذار و اعضای خانواده وی تعلق می گیرد. اخذ اقامت دائم یک سال قبل از درخواست شهروندی الزامی است.

سرمایه گذاری در استرالیا

شرایط اقامت سرمایه گذاری در استرالیا

اولین گام برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری، برخورداری از شرایط اخذ اقامت سرمایه گذاری است. به صورت کلی نیز می‌بایست مجموعه شرایط زیر را دارا باشید تا بتوانید اقامت سرمایه گذاری را دریافت کنید:

  • وارد کردن 200 هزار دلار استرالیا به بیزنس
  • استخدام دو کارمند با حداقل حقوق (3200 دلار)
  • میزان فروش 300 هزار دلار در ماه

با اجرای این شرایط، می‌توانید به راحتی برای دریافت ویزای 888 استرالیا اقدام نمایید. پروسه دریافت اقامت حدود یک سال زمان نیاز دارد و پس از اخذ ویزای اقامت می‌توانید بیزنس را متوقف نموده و یک سال پس از آن برای شهروندی استرالیا اقدام نمایید.

این مطلب را از دست ندهید: ویزای 491 استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

روند درخواست ویزای استرالیا بسیار ساختارمند و مبتنی بر قوانین است. فریم‌های زمانی پردازش درخواست بر اساس نوع ویزا به طور قابل توجهی متفاوت است. وزارت مهاجرت دارای یک ردیف پردازش اولویتی است که بر اساس آن درخواست‌های ویزا که بیشترین سود را برای کشور دارند (ویزاهای سرمایه گذاری) سریعتر از مواردی که سود کمتری دارند (ویزاهای خانوادگی) ارزیابی می‌شوند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

انواع ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در استرالیا با هدف جذب سرمایه گذاران توسط دولت استرالیا ایجاد شده است. ویزای سرمایه گذاری استرالیا به دو دسته موقت و دائم تقسیم می‌شود. ویزای سرمایه گذاری موقت شامل ویزای سرمایه گذاری 188 و ویزای 405 (مخصوص بازنشستگان) و ویزای دائم شامل ویزاهای 888 و 132 است.

ویزای نوآوری و سرمایه گذاری موقت

این نوع ویزا از ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا به صورت موقت به شمار می‌رود و با حداقل سرمایه 800 هزار دلار استرالیا اخذ می‌شود. با دریافت این ویزا کارآفرین می‌تواند مدت 4 سال و 3 ماه در استرالیا اقامت داشته باشد.

ویزای نوآوری و سرمایه گذاری دائم

این ویزا مخصوص افرادی است که دارای ویزای ساب کلاس 188 بوده و می‌خواهند، اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنند.

ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری ویژه

افراد باید حداقل 5 میلیون دلار استرالیا را در یک صندوق سرمایه‌گذاری تحت مدیریت استرالیا قرار بدهند. این نوع ویزا 5 سال اعتبار دارد. اما می‌توان پس از سپری شدن 3 سال برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمود.

ویزای سرمایه گذاری 888

ویزای 888 استرالیا مخصوص افرادی است که قصد اخذ اقامت دائم استرالیا را دارند. اعتبار این ویزا در حال حاضر 5 سال است اما مهاجران می‌توان پس از سپری شدن 3 سال برای اخذ اقامت دائم درخواست دهند. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری 888 در استرالیا کافی است 2 سال از مدیریت بیزنس گذشته باشد، دو کارمند استخدام کرده‌باشید و حداقل 40 روز در سال در استرالیا اقامت داشته باشید.

ویزای سرمایه گذاری در استرالیا 132

این ویزا نیاز به تمکن مالی بیشتر با حداقل سرمایه گذاری 1.5 میلیون دلار دارد. این ویزا محدودیت سنی دارد و سن شما باید زیر 55 سال باشد.

انواع ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

بهترین سرمایه گذاری در استرالیا

روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در استرالیا علی الخصوص شهرهای پر طرفداری چون سیدنی، پرت و آدلاید وجود دارد. به صورت کلی روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا شامل موارد زیر است:

  • سرمایه گذاری در استرالیا از طریق خرید سهام
  • سرمایه گذاری در استرالیا از طریق ثبت شرکت در استرالیا
  • سرمایه گذاری در استرالیا از طریق کارآفرینی
  • سرمایه گذاری در استرالیا از طریق خرید املاک و مستغلات

اما اینکه کدام گزینه بهترین سرمایه گذاری در استرالیا برای شما محسوب می‌شود، کاملا بستگی به شرایط شما دارد. کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام می‌تواند به بهترین شکل ممکن، شرایط شما را مورد بررسی قرار داده و بهترین روش سرمایه گذاری و اخذ اقامت استرالیا را پیشنهاد دهد.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در کانادا

هزینه سرمایه گذاری در استرالیا

حداقل سرمایه گذاری در استرالیا از 200 هزار دلار شروع می‌شود و انتخاب بودجه کاملا به شرایط شما بستگی دارد. مهاجرانی که با حداقل مبلغ 200 هزار دلار سرمایه گذاری می‌کنند، می‌توانند اقامت موقت دریافت کنند و پس از اینکه بتوانند بیزنس خود را رشد دهند و با تاثیر مثبت بر اقتصاد استرالیا، برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند. مهاجرانی که با مبلغ بیشتر و حدود 500 هزار دلار  به سرمایه گذاری در استرالیا می‌پردازند، به راحتی می‌توانند، پس از مدتی برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند. اما نکته مهم این است که هزینه سرمایه گذاری در استرالیا با توجه به شرایط شما چقدر باشد؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش کافی است از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام تماس بگیرید تا از نکات مثبت و هزینه‌های کشور استرالیا و شهرهای مختلف آن مطلع شوید.

سرمایه گذاری در استرالیا و هزینه های آن

امتیاز بندی سرمایه گذاری استرالیا

سیستم امتیازبندی و نحوه امتیاز دهی ویزاهای سرمایه‌گذاری استرالیا با توجه به شرایط هر ویزا متفاوت است و هر چه امتیاز متقاضیان به میزان قابل قبول نزدیک‌تر باشند، در اولویت پذیرش قرار خواهند گرفت. امتیاز دهی بر اساس شرایط سنی، دانش زبان انگلیسی، تحصیلات، میزان دارایی مالی، گردش مالی، تجربه کاری و میزان تخصص، میزان ابتکار و خلاقیت انجام خواهد شد. حداقل امتیاز مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا 65 امتیاز است.

مطالب مرتبط: ویزای 189 استرالیا

سود سرمایه گذاری در استرالیا

سود سرمایه گذاری در استرالیا شامل میزان سودی است که از بیزنس بدست می‌آید. از این رو تحت تاثیر عوامل محیطی قرار دارد. بسیاری از سرمایه گذاری‌ها حداقل سودآوری 10% را فراهم کرده‌اند. سرمایه گذاری‌ها در استرالیا به صورت سرمایه گذاری میان مدت و بلند مدت تقسیم می‌شود. معمولا سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت رنج سود حداقلی 10 الی 15% دارند. برای بدست آوردن سود بیشتر بهتر است در شرکت‌هایی سرمایه گذاری نمایید که مجوز ASIC را دارند و یا از میان بهترین روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا مناسب‌ترین گزینه برای شرایط خود را انتخاب نمایید.

دیگران می خوانند: ثبت شرکت در کانادا

نتیجه گیری

اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا به صورت موقت و دائم انجام می‌شود. برای دریافت اقامت سرمایه گذاری در استرالیا نیاز است حداقل امتیاز و حداقل شرایط لازم را داشته باشید. اگر شما هم مانند بسیاری از مهاجرین دیگر قصد دارید، قبل از هر گونه اقدام، سوالات بسیاری در مورد سرمایه گذاری در استرالیا دارید، می‌توانید از کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام دریافت مشاوره کنید. برای ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

 

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

تماس و مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان مهاجرت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

آخرین مقالات وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

× مشاوره آنلاین