مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

آیا امکان دریافت اقامت فرانسه برای ایرانیان وجود دارد؟ آیا اخذاقامت موقت فرانسه منجر به دریافت پاسپورت فرانسه می گردد؟

آیا در فرانسه شرایط سرمایه گذاری برای افراد ایرانی وجود دارد؟

اقامت خودحمایتی فرانسه چه شرایطی دارد؟ هزینه زندگی در فرانسه به چه صورت است؟

پذیرش تحصیلی در فرانسه چه شروطی دارد؟ با دریافت اقامت فرانسه امکان سفر و زندگی در حوزه شینگن وجود دارد؟

کدام روش اقامتی فرانسه برای ایرانیان مناسبتر است؟

اقامت تمکن مالی فرانسه چه شرایطی دارد؟  هزینه تحصیل در فرانسه چه مبلغی است؟

کشور فرانسه یا با عنوان رسمی جمهوری فرانسه از کشورهای حوزه شینگن و عضو اتحادیه اروپا در اروپای غربی واقع گردیده است.

از زمان های گذشته کشور فرانسه به دلیل داشتن مراکز تحصیلی و دانشگاهی معتبر و مشهور، فرهنگ، تاریخ و اقتصاد، مقصد بسیاری از متقاضیان مهاجرت از ایران بوده است.

به همین دلیل مجموعه هلدینگ رسام آمادگی دارد تا متقاضیان محترم را جهت به دست آوردن اطلاعات دقیق و کامل راهنمایی نموده و در زمینه دریافت اقامت فرانسه مشاوره و خدمات ارائه نماید.

فرانسه از نظر مساحت پهناورترین کشور در اروپای غربی و اتحادیه اروپا و سومین کشور پهناور در کل قاره اروپا است.

از نظر جمعیتی فرانسه دومین کشور پرجمعیت در اروپا است و پس از آلمان قرار می گیرد.

پایتخت فرانسه، شهر پاریس است که بزرگترین شهر این کشور بوده و مرکز تجارت و فرهنگ این کشور می باشد.

فرانسه از کشورهای توسعه یافته ای است که قدرت اقتصادی قابل توجهی دارد و پنجمین اقتصاد بزرگ جهان را دارا است.

از نظر سیاسی فرانسه از کشورهای دارای قدرت و صاحب نظر در جهان است و از زمان های قدیم کشور فرانسه به عنوان کشوری با سیاست مرزی آزاد شناخته شده است

و به همین دلیل آمار متقاضیان مهاجرت به فرانسه همواره بالا بوده و بر طبق آمار مهاجرت به فرانسه، در سال 2021 نیز تعداد درخواست های ویزاهای تحصیلی و درخواست های اقامت کشور فرانسه تعداد قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

در این مقاله سعی شده است روش های مهاجرتی به فرانسه در سال 2021 بررسی گردد، و مزایا و شرایط هر روش مهاجرتی کشور فرانسه ذکر گردد تا متقاضیان محترم بتوانند جهت دریافت اقامت کشور فرانسه، روش مناسب را انتخاب و اتلاف زمان و هزینه در پرونده مهاجرتی خود نداشته باشند.

اقامت فرانسه
اقامت فرانسه

مهم ترین دلایل مهاجرت به کشور فرانسه

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به فرانسه از ایران، دلایل متعددی جهت انتخاب فرانسه دارند که از جمله آنها می توان سطح بالای رفاه اجتماعی، سطح درآمدی بالا، فرصت های سرمایه گذاری در زمینه های متفاوت، وجود آزادی های مدنی و بالا بودن سطح دانشگاه ها و دوره های آموزشی را نام برد.

اقامت فرانسه از راه دریافت ویزای تحصیلی فرانسه

در این بخش به بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز تحصیل در فرانسه سال 2021 می پردازیم. سیستم آموزشی و تحصیلی در کشور فرانسه یکی از سیستم های با کیفیت در بین کشورها می باشد.

افراد در زمان تحصیل در کشور فرانسه اجازه کار همزمان به مدت 20 ساعت در هفته را دارند که میزان درآمد این شغل کمک بسیار مناسبی برای تأمین هزینه اسکان و تحصیل دانشجویان می باشد.

ورود به دانشگاه های فرانسه هیچگونه محدودیتی ندارد و تنها داشتن دانش متوسط زبان فرانسوی، ورود شما به   دانشگاه های فرانسه را ممکن می سازد. برای اخذ پذیرش دانشگاه های فرانسه در مقطع لیسانس، داشتن مدرک دیپلم مورد نیاز است.

اولین مرحله در پرونده های تحصیلی ارائه درخواست به دانشگاه های مربوطه و دریافت تأیید یا اپلای از دانشگاه ها است.

پس از آن با در دست داشتن تأییدیه پذیرش تحصیلی، جهت دریافت ویزای تحصیلی از طریق سفارت فرانسه در کشور مبدأ اقدام می گردد که به صورت معمول روند دریافت ویزای تحصیلی بین 60 تا 80 روز کاری سفارت می باشد.

با توجه به اینکه زبان رسمی کشور فرانسه، فرانسوی است با داشتن دانش زبان انگلیسی در کشور فرانسه رشته های ارائه شده در مقطع لیسانس محدود است به همین دلیل توصیه می شود در مقطع لیسانس، تحصیل خود را به زبان فرانسه انجام دهید. تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری در کشور فرانسه به زبان فرانسه ممکن است.

علیرغم اینکه تحصیل در کشور فرانسه به هر دو زبان فرانسه و انگلیسی قابل انجام است، ولی به متقاضیان محترم توصیه می شود، چنانچه قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارند، به زبان فرانسوی تحصیل نمایند زیرا تعداد انتخاب های بیشتری در دسترس است و هزینه های مربوط به شهریه و تحصیل کاهش  می یابد.

مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به فرانسه

اقامت فرانسه از راه تمکن مالی (خود حمایتی)

اقامت و مهاجرت از روش تمکن مالی (خود حمایتی) یکی از مطلوب­ ترین، آسانترین و ارزانترین روش‌های مهاجرتی در سراسر جهان در سال 2021 شناخته شده است.

افرادی که علاقه‌مند به اخذ اقامت از روش تمکن مالی (خود‌حمایتی) کشور فرانسه هستند، ­بایستی مبلغ 40 هزار یورو در حساب خود داشته باشند.

علاوه بر این مبلغ برای مهاجرت از روش تمکن مالی (خود حمایتی) بایستی اثبات کنند که دارای درآمدی ثابت تقریباً حدود ماهی 3 هزار یورو می‌باشند. این مبالغ بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد. درآمد ثابت افراد باید از محل درآمدهای مازاد آنها مستدل و برای ارائه به سفارت و اداره اقامت فرانسه مستند باشد.

مهم ترین شرط در اخذ اقامت خودحمایتی کشور فرانسه اثبات تمکن مالی و استطاعت مالی متقاضی جهت زندگی در کشور فرانسه است.

پس از اثبات استطاعت مالی و تمکن مالی مورد نظر کشور فرانسه، اداره اقامت فرانسه اجازه ورود متقاضی و خانواده را صادر نموده و پس از ورود کارت اقامت فرانسه از روش تمکن مالی برای همه افراد صادر می گردد.

در روش خودحمایتی فرانسه نیازی به سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.

در روش تمکن مالی فرانسه نیازی به ثبت شرکت نیست.

در روش خودحمایتی فرانسه نیازی نیست که متقاضی مالیات بپردازد.

در روش تمکن مالی فرانسه نیازی نیست که بیمه‌های گران­ قیمت داشته باشید.

در روش خودحمایتی فرانسه از تمام حقوق اقامتی نظیر تحصیل رایگان برای فرزندان بهره­‌مند می‌شوید.

در روش تمکن مالی فرانسه اخذ اقامت هزینه­ های زیادی نخواهید داشت. تنها هزینه­‌ای که بایستی برای این کار پرداخت نمایید بار اول است. صرف نظر از این هزینه، هزینه­‌های دیگری نخواهید داشت و به آسانی اقامت را دریافت می‌کنید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت فرانسه از راه تمکن مالی (خود حمایتی)در سال 2021

 • شناسنامه همه اعضای خانواده
 • پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار یک ساله
 • دو قطعه عکس جدید همه اعضای خانواده
 • سند ازدواج
 • گواهی تمکن مالی از بانک، اسناد مالکیت، صورتحساب سپرده های بانکی و سهام و مدارک ثابت کننده درآمد شخص
 • گواهی عدم سو پیشینه کیفری
اقامت فرانسه
اقامت فرانسه

ویژگیهای اقامت فرانسه از راه تمکن مالی (خود حمایتی)

 • امکان افتتاح حساب بانکی در بانک های معتبر اروپایی
 • سریعترین و ساده ترین روش اخذاقامت در اتحادیه اروپا
 • تحصیلات رایگان در دانشگاه های معتبر اروپایی
 • سهولت در تمدید اقامت تمکن مالی فرانسه
 • عدم نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا
 • بهره مندی از تمام امکانات شهروندی در اتحادیه اروپا
 • امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی معتبر در اروپا
 • عدم محدودیت سنی برای متقاضیان اقامت تمکن مالی فرانسه
 • امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن
 • این اقامت، یکی از بالاترین سطوح اقامت فرانسه می باشد.
 • شامل سرپرست، همسر و فرزندان زیر 18 سال می شود.
 • فرزندان زیر 18 سال، اقامت فرانسه را تا 5 ساله دریافت می کنند.
 • بهره مندی از کلیه امکانات شهروندی نظیر خدمات بیمه ای، حساب بانکی و تحصیل رایگان برای فرزندان در صورت دریافت این اقامت فرانسه
 • اقدام برای اخذ اقامت دائم بعد از گذشت 5 سال از اقامت موقت در فرانسه
 • امکان اقدام برای اخذ پاسپورت فرانسوی
 • بعد از دریافت اقامت کشور فرانسه، سهولت در دریافت ویزای کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا و انگلستان
اقامت فرانسه از راه تمکن مالی

اقامت فرانسه از راه خرید ملک (سرمایه گذاری)

یکی از روش های مهاجرت به کشور فرانسه از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک در کشور فرانسه است. کشور فرانسه یکی از سه کشوری است که داری سواحلی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است. اسپانیا و مراکش دو کشور دیگری هستند که دارای این شرایط می باشند. 

بر طبق قوانین مهاجرتی و اقامتی کشور فرانسه سال 2021، علیرغم اینکه متقاضیان خارجی می توانند نسبت به خرید ملک در کشور فرانسه اقدام کنند ولی خرید ملک در کشور فرانسه به تنهایی منجر به دریافت اقامت کشور فرانسه نمی گردد و تابعیت این کشور را برای متقاضی فراهم نمی کند.

متقاضیان دریافت اقامت کشور فرانسه می توانند ابتدا از یکی از روش های اقامتی مانند اقامت فرانسه از راه تمکن مالی، اقامت کشور فرانسه را دریافت نمایند و پس از برای خرید ملک در فرانسه اقدام نمایند و یا پیش از شروع پرونده خودحمایتی فرانسه، متقاضی می تواند برای خرید ملک در فرانسه با مشاوره و راهنمایی مشاوران هلدینگ رسام اقدام و پس از آن برای اخذ اقامت از طریق خودحمایتی کشور فرانسه اقدام نماید.

در صورتی که تمایل دارید در خصوص شرایط کشور فرانسه، مهاجرت به کشور فرانسه و اخذ اقامت این کشور اطلاعات مفیدی به دست آورید، با کارشناسان و مشاوران هلدینگ رسام تماس حاصل کرده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اقامت فرانسه
اقامت فرانسه

تعدادی از سئوالاتی که به صورت معمول در شروع پرونده های اقامتی فرانسه از کارشناسان هلدینگ رسام پرسیده می شود، در ذیل آورده شده است. امیدواریم برای شما مفید واقع شود.

 • مبلغ لازم برای اثبات تمکن مالی باید به فرانسه منتقل شود؟

مشاور: در روش تمکن مالی فرانسه، مبلغ مورد نظر در ایران در حساب بانکی متقاضی باقی می ماند و لازم نیست برای دریافت اقامت این مبلغ را به فرانسه منتقل نمایید.

 • شرایط تحصیل فرزندان در فرانسه چگونه است؟

مشاور: افرادی که اقامت فرانسه را دارند به طور مثال از روش خودحمایتی فرانسه، می توانند از تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال بهره مند شوند.

 • آیا با خرید ملک در فرانسه اقامت این کشور دریافت می گردد؟

مشاور: با خرید ملک در کشور فرانسه و اقدام از طریق اثبات تمکن مالی کشور فرانسه می توانید اقامت این کشور زیبا را به دست آوردید.

 • محدودیت سنی برای تحصیل در فرانسه به چه صورت است؟

تحصیل در کشور فرانسه هیچگونه محدودیتی نداشته و اینکه در کشور مبدا قبولی دانشگاه دارید یا خیر و یا اینکه چند سال در کنکور شرکت کرده باشید بررسی نمی گردد.

شما با داشتن دیپلم و داشتن دانش زبان می توانید برای تحصیل در فرانسه اقدام کنید. تقریبا همگی دانشگاه ها و مراکز آموزشی فرانسه بدون برگزاری آزمون ورودی پذیرش محصلین جدید را انجام می دهند.

 • مزایای دیگر اقامت خودحمایتی چه مواردی است؟

شما با دریافت اقامت از نوع خودحمایتی، امکان سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار، خرید و فروش ملک در کشور مقصد و کلیه کشورهای عضو شینگن را دارید.

خودحمایتی فرانسه
اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 7 میانگین: 5]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments