ویزای جستجوی کار اتریش

فهرست مطالب

ویزای جستجوی کار اتریش

بسیاری از افراد در پی مهاجرت کاری به کشور اتریش و خواستار دریافت اطلاعات از شرایط ویزای کاری این کشور می باشند. کشور اتریش نیز به خاطر داشتن شرایط اجتماعی و اقتصادی بسیار خوبی که دارد، یکی از مقاصد اصلی مهاجران است.

کشور اتریش به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای اتحادیه اروپا، مقصد ایده آل بسیاری از متخصصین مجرب برای زندگی و کار است. این کشور از اقتصاد قوی و پیشترفته ای برخوردار است که به همین دلیل، دارای رشد و ترقی در بسیاری از  زمینه ها می باشد. پایین بودن درصد بیکاری یکی از بهترین شاخص ها برای اقتصاد این کشور است و در واقع می توان گفت که دلیل آن، سطح بسیار بالای درآمد افراد در این کشور است.

ویزای کاری اتریش
ویزای کاری اتریش

پروسه اخذ ویزای کاری اتریش

بیشتر مهاجرت ها به کشور اتریش بر اساس یک سیستم در جریان است که به نام کارت قرمز- سفید- قرمز شناخته شده است. دریافت این کارت به سطح مهارت های افراد، صلاحیت افراد و همچنین نوع کاری که مورد نظر شخص می باشد بستگی دارد. ذکر این نکته ضروری است صرف نظر از نوع ویزا یا مجوزی که افراد تمایل به کسب آن دارند، داشتن توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در اتریش، پرداخت بیمه درمانی و هزینه های فراهم کردن مکانی برای زندگی در این کشور دارای اولویت می باشند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری اتریش عبارتند از:

  • سند مسافرتی معتبر
  • گواهی تولد
  • عکس پاسپورت
  • بیمه درمانی معتبر
  • توانایی مالی در خصوص انتخاب محل زندگی (به عنوان مثال با تهیه قرارداد اجاره نامه)
  • اثبات توانایی افراد برای ساپورت مالی

مقامات اتریشی 3 نوع اجازه کار برای متقاضیان ویزای جستجوی کار اتریش صادر می کنند:

  • اجازه کاری محدود (برای مدت یک سال)
  • اجازه کاری (برای 2 سال)
  • اجازه کاری نامحدود (برای 5 سال)

اجازه کاری محدود، مخصوص یک شغل خاص است و می بایست برای کارفرمای خاص و در مکان مشخصی انجام گیرد. به این صورت که اگر شخص موقعیت مکانی خود را تغییر دهد در حالیکه برای همان شرکت قبلی کار می کند، باید اجازه محدود کاری (Beschäftigungsbewilligung) دیگری درخواست دهد. همچنین اگر شخص به مدت یکسال با استفاده از مجوز کاری محدود مشغول به کار بوده باشد باز هم می تواند یک مجوز کاری محدود دیگر دریافت نماید، و هم می تواند برای مجوز کاری حقیقی (Arbeitserlaubnis)  درخواست دهد که در واقع برای یک محدوده مشخص در اتریش دارای اعتبار است و به شخص این اجازه را می دهد که کارفرمای خود را تغییر دهد. و بعد از گذشت مدت زمانی دو ساله می تواند اجازه کاری خود را تمدید نماید.

ویزای کاری اتریش
ویزای کاری اتریش

هزینه ویزای کاری اتریش

دریافت ویزای جستجوی کار اتریش تقریبا درای هزینه بالایی می باشد، که به پول ایران نزدیک به 40 میلیون تومان و همچنین به ارز 2500 € میباشد. این هزینه ها در خصوص مدرک اجاره نامه ی اتریشی،  بیمه نامه اتریشی، هزینه ترجمه مدارک تحصیلی و مدارک کاری و تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری و همچنین تایید سفارت اتریش می باشد. البته در نظر داشته باشید تمامی این هزینه ها در صورت عدم موفقیت در گرفتن ویزای کاری اتریش از بین می رود.

نکته دیگر اینکه ویزای کاری اتریش برای قشر خاصی از افراد نیز صادر می‍گردد. از جمله برای کارگران فصلی که در صنعت گردشگری، کشاورزی و جنگلبانی مشغول به کار هستند. البته این نوع ویزا برای افراد تنها در صورتی صادر می گردد که مقامات ذیربط اتریشی تشخیص دهند کار مربوطه توسط یک شخص بومی به هیچ عنوان انجام پذیر نمی باشد. ویزاهایی که برای افرادی که به جهت فعالیت در حوزه محصولات کشاورزی صادر می شود نهایتا برای مدت 6 هفته دارای اعتبار می باشند. اما ویزای سایر کارگران فصلی تا 6 ماه نیز دارای اعتبار می باشند.

نکته مهم:

اگر شما با ویزای تحصیلی و بعنوان دانشجو در اتریش حضور دارید به هیچ صورت اجازه کار تمام وقت برای شما صادر نمی گردد، مگر آنکه برای گرفتن مجوز استخدام مخصوصی درخواست دهید و با گرفتن این مجوز می توانید 10 یا 20 ساعت در هفته کار کنید.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 13 میانگین: 4.2]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ