مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

فهرست مطالب

مهاجرت به کانادا از طریق  کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا یکی از روش های مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی می باشد. رشد اقتصادی استان بریتیش کلمبیا بسیار بالا می‌باشد. جریان مهاجرت کارآفرینان بریتیش کلمبیا از برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) دارای یک سیستم ثبت نام منحصر به فرد است که به نام ثبت نام مهاجرین کارآفرین شناخته می‌شود. متقاضیان که امتیاز مناسب را در مرحله ثبت نام کسب کنند، مجوز کار برای مدت 2 سال دریافت می‌کنند و در صورتی که به مدت 20 ماه فعالیت تجاری خود را مطابق استانداردها و الزامات تعیین شده توسط دولت کانادا فعال نگه دارند، می‌توانند از طریق برنامه مهاجرتی بریتیش کلمبیا  (BC PNP) درخواست اقامت دائم در کانادا را ارائه دهند.

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا مسیری را برای افراد کارآفرین و صاحبان مشاغل که تجربه بالایی دارند و یا تمکن مالی خوبی برای سرمایه گذاری و کارآفرینی دارند، فراهم می‌کند تا بتوانند با کارآفرینی تجارت مناسب، فرصت‌های شغلی بیشتر و رشد اقتصادی پویاتری را در استان بریتیش کلمبیا به وجود آورند، از طرفی از طریق کارآفرینی منافع مالی و سود کسب کنند و همچنین اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا
کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

شرایط لازم مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

  • حداقل سرمایه 600,000 دلار (شامل پول نقد، دارایی درحساب های بانکی، سپرده ثابت، املاک و مستغلات ، سرمایه گذاری و غیره). سرمایه باید به طور قانونی بدست آماده باشد و در صورت تأیید درخواست، این سرمایه باید قابل اثبات باشد. این سرمایه بایستی به نام خود متقاضی و یا همسر قانونی او باشد و امکان ارائه مدارک به اداره مهاجرت و اقامت کانادا وجود داشته باشد.
  • سابقه کاری به عنوان مدیر یک واحد تجاری با تملک 100 درصد مالکیت آن شغل حداقل به مدت 3 سال در 5 سال گذشته
  • سابقه کاری با دارا بودن عنوان های مدیریتی در رزومه کاری
  • ارائه طرح تجاری (Business Plan) که در برگیرنده نوع فعالیت باشد. همچنین بیزینس پلن باید فرصت های شغلی که در استان بریتیش کلمبیا ایجاد می کند، توضیح دهد. امکان ایجاد حداقل یک کار جدید به صورت تمام وقت برای یک شهروند کانادا یا یک مقیم دائم کانادا.
  • امکان سرمایه گذاری به میزان 200,000 دلار کانادا در کسب و کار معرفی شده.
  • علیرغم اینکه برای ثبت نام و شروع کسب و کار در استان بریتیش کلمبیا محدودیت سنی وجود ندارد ولی بر اساس سن فرد متقاضی امتیازاتی طبق امتیازبندی دولت کانادا، به متقاضی تعلق خواهد گرفت.

با داشتن شرایطی که عنوان شد، متقاضی می‌تواند به عنوان کارآفرین در برنامه مهاجرتی کارآفرینی استانی ثبت نام نماید.

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی
مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی

ثبت نام در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

در برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا، ثبت نام گام اول برای متقاضیان است و حداکثر امتیازی که توسط دولت کانادا برای مرحله ثبت نام در نظر گرفته شده است 200 امتیاز می‌باشد. ثبت نام در برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا به معنی تأیید فرد و ارسال دعوتنامه مصاحبه از طرف دولت کانادا نیست و در نهایت نمره کلی که از معیارها به دست می آید، مشخص می‌کند که فرد می‌تواند به عنوان کارآفرین در طرح کارآفرینی استانی دعوت شود یا خیر.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

معیارها و امتیازبندی ثبت نام در برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

[table id=1 /]

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 13 میانگین: 4.7]

0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ