مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP)

فهرست مطالب

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP)

بهترین، سریع‍ترین  و آسان ترین راه مهاجرت به کانادا در سال 2021 کدام است؟ شرایط گرفتن اقامت کانادا و دریافت پاسپورت کانادا در سال 2021 چگونه است؟ چگونه می توان اقامت دائم کانادا را دریافت نمود؟ آیا بدون پیشنهاد شغلی امکان مهاجرت کاری به کانادا وجود دارد؟ آیا بدون داشتن جاب آفر امکان مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای مهاجرت به کانادا اقدام می‍کنند. در این راستا کشور کانادا برنامه‍ها و روش‍های مهاجرتی متنوعی را برای مهاجرت به کانادا ارائه داده است. در تازه ترین رویدادهای مهاجرتی کانادا، وزیر مهاجرت این کشور برنامه سه ساله مهاجرتی کانادا را اعلام کرد. بر اساس این برنامه، کشور کانادا قصد دارد از سال 2021 تا سال 2023 سالانه حداقل 400 هزار مهاجر بپذیرد. علاوه بر این در برخی برنامههای مهاجرتی کانادا نیز تغییراتی در جهت سهولت مهاجرت به کانادا اعمال شده است.

 اگر شما نیز قصد مهاجرت به کانادا را دارید و به دنبال آگاهی از جدیدترین قوانین برنامه‍های مهاجرتی کانادا هستید خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‍دهیم. در این مقاله به بررسی برنامه مهاجرتی استان نیوفاندلند و لابرادور پرداخته می‍شود که از جمله برنامه‍های مهاجرتی می‍باشد که برای آسان شدن امر مهاجرت به کانادا دستخوش تغییراتی شده است. مهاجرت به کانادا از طریق جدیدترین برنامه استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP) از بهترین برنامه های مهاجرتی کانادا می باشد.

آشنایی با استان نیوفاندلند و لابرادور

استان زیبای نیوفاندلند و لابرادور در ساحل اقیانوس اطلس و در شرق کشور کانادا واقع شده است. مرکز استان نیوفاندلند و لابرادور شهر ساحلی سنت جانز می‍باشد که تقریبا نیمی از جمعیت استان را در خود جای داده است. مساحت استان نیوفاندلند و لابرادور 405 هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن نیز 500 هزار نفر می‍باشد. اقتصاد استان نیوفاندلند و لابرادور، با توجه به موقعیت جغرافیایی و منابع طبیعی چون معادن آهن و منابع نفت و گاز بر پایه شیلات، صنعت معدن و انرژی شکل گرفته است. شهر سنت جانز مرکز نفتی و گازی کانادا می‍باشد و تقریبا نیمی از اقتصاد استان نیوفاندلند و لابرادور به این شهر وابسته است.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی نیوفاندلند و لابرادور
آشنایی با استان نیوفاندلند و لابرادور

آب و هوای استان نیوفاندلند و لابرادور

به لحاظ آب و هوایی می توان گفت که استان نیوفاندلند و لابرادور دارای آب و هوایی معتدل می باشد و تقریبا در تمام طول سال به شکل قابل توجهی بارندگی دارد. بیشینه دمای هوا در فصل تابستان 21 درجه سانتیگراد و کمترین دما در فصل زمستان منفی 10 درجه سانتیگراد می باشد.

تحصیل در استان نیوفاندلند و لابرادور

تحصیل در استان نیوفاندلند و لابرادور تا پایان دوره دبیرستان رایگان می‍باشد و برنامه های کارورزی نیز از حمایت مالی دولت کانادا برخوردار هستند. دانشگاه مموریال و کالج آتلانتیک شمالی، موسسات آموزش عالی دولتی این استان هستند که از ارزان‍ترین دانشگاه‍های کانادا به شمار می‍روند. دانشجویان خارجی با تحصیل در این استان علاوه بر تحصیل ارزان در یکی از بهترین دانشگاه های کانادا می‍توانند به منظور دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه مهاجرتی آتلانتیک و برنامه مهاجرتی استانی نیوفاندلند و لابرادور اقدام نمایند.

دانشگاه مموریال
دانشگاه مموریال

برنامه استانی نیوفاندلند و لابرادور در سال 2021

 رشد اقتصادی و منابع طبیعی استان نیوفاندلند و لابرادور باعث شده که اخیرا این استان به نیروی اقتصادی مهمی در کانادا تبدیل شود. جمعیت پایین استان نیوفاندلند و لابرادور و نیاز شدید به نیروی متخصص در زمینه های مختلف و به خصوص در زمینه انرژی و نفت و گاز باعث شد که در تاریخ 18 دسامبر 2020 جدید ترین برنامه استانی نیوفاندلند معرفی و در تاریخ 2 ژانویه 2021 اجرایی شود. برنامه مهاجرتی جدید استان نیوفاندلند و لابرادور فرصتی ویژه را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا فراهم آورده است. این روش در جهت سهولت در استخدام و جذب نیروی کار خارجی می باشد و به منظور کمک به کارفرمایان این استان وضع شده است. این برنامه از طریق برنامه مهاجرت آتلانتیک (AIP) مقرر گردیده است. اگر به دنبال سریع‍ترین و آسان‍ترین مسیر ممکن برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا هستید اقدام از طریق برنامه استانی نیوفاندلند و لابرادور بهترین گزینه می‍باشد. برای دریافت اطلاعات و مشاوره با کارشناسان هلدینگ رسام در بخش برنامه های استانی کانادا – استان نیوفاندلند و لابرادور تماس حاصل فرمایید.

 مهم‍ترین هدف و اولویت برنامه مهاجرتی استان نیوفاندلند و لابرادور، جذب نیروی متخصص در مشاغل مورد نیاز استان می‍باشد. متقاضیان بر اساس سوابق تحصیلی، سابقه کار، مهارت زبانی و همچنین داشتن قصد اقامت دائمی در استان نیوفاندلند و لابرادور گزینش می‍شوند. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه را دارند باید واجد شرایط ذیل باشند:

  • داشتن حداقل 21 سال سن
  • داشتن حداقل نمره زبان CLB 5
  • داشتن حداقل یک سال سابقه کاری در ده سال گذشته

لازم به ذکر است که متقاضی می‍بایست حداقل 60 امتیاز را به واسطه فاکتورهای ذکر شده کسب نماید تا درخواست مهاجرتش توسط سازمان مهاجرت کانادا مورد بررسی قرار گیرد. عدم نیاز به پیشنهاد شغلی از کارفرما، فرصت ویژه‍ای است که این برنامه در اختیار متقاضیان مهاجرت به کانادا قرار داده است. بدین معنا که متقاضیانی که موفق به کسب امتیاز بالا شوند پس از تایید کارکنان استانی اداره مهاجرت بدون نیاز به پیشنهاد شغلی دعوتنامه دریافت می‍کنند. امتیاز بندی مدارک مورد نیاز به شرح زیر می‍باشد.

جدول امتیاز بندی

مدرک زبان
CLB 7+ و بالاتر (زبان انگلیسی)24
CLB 6+ و بالاتر (زبان انگلیسی)22
CLB 5+ و بالاتر (زبان انگلیسی)20
CLB 5+ و بالاتر (زبان فرانسوی)20
سن
سن 30-21 سال12
سن 40-31 سال16
سن 50-41 سال8
سن 59-51 سال4
سن 60 سال و بالاتر0
مدرک تحصیلی
مدرک دکترا24
مدرک کارشناسی ارشد20
مدرک لیسانس15
مدرک دیپلم6
سابقه کار
سابقه کاری 5 سال و بالاتر (در 10 سال گذشته)40
سابقه کاری 5-3 سال (در 10 سال گذشته)30
سابقه کاری 3-1 سال (در 10 سال گذشته)20
سابقه کاری 1 سال (در 10 سال گذشته)10
داشتن اقوام و بستگان
داشتن بستگان در استان نیوفاندلند و لابرادور10
نوع شغل
شغل مورد نیاز در استان نیوفاندلند7
شغل مورد نیاز در کانادا5

مشاغل مورد نیاز استان نیوفاندلند و لابرادور

مشاغل مورد نیاز استان نیوفاندلند و لابرادور به شرح ذیل می‍باشد. شایان ذکر است که این لیست دائمی نمی‍باشد و ممکن است در آینده دستخوش تغییرات شود.

پزشک خانوادهCaptain (FM4 certification required)
روانپزشکFarming and Feeding Manager
آسیب شناسFacility Technician
پزشک داخلیAssistant Manager
رادیولوژیستCage Site Technician
متخصص زنان و زایمانSite Manager (with water quality expertise)
متخصص بیهوشیArea Manager
متخصص کودکانSecurity Specialist
متخصص نوزادانCloud Specialist
آسیب شناسی خونBioinformatician
پرستار کمکی پزشکComputer Network Support
پرستار دوره دیدهResearch Associate
روانشناسان بالینیData Analytics
بهیار (مسئول مراقبت شخصی)Offshore Technician
فیزیکدان پزشکیROV Operator
پرتو شناسTechnical Writer
دوزسنج (پرتو درمانی)
مهندس مکانیک
مهندس برق
مهندس پزشکی
مهندس زیرساخت
توسعه دهنده شبکه
توسعه دهنده نرم افزار
توسعه دهنده سایت
توسعه دهنده UI/UX
توسعه دهنده AI
توسعه دهنده پایتون

جذب مهاجر و نیروی کار در استان نیوفاندلند و لابرادورر در سال های اخیر به خصوص از سال 2015 رشد قابل توجهی داشته است و رشد جذب در بازار کار این استان در حدود 64% تخمین زده شده است.

چنانچه قصد اقدام برای مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق برنامه مهاجرتی آتلانتیک و یا مهاجرت استانی نیوفانلند و لابرادور را دارید، حتما با هلدینگ رسام تماس گرفته و شرایط خود را بررسی فرمایید.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 15 میانگین: 4.5]

7 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Mobina Kasiri
نوامبر 15, 2021 4:58 ب.ظ

سلام من با مشاور ارشدتون صحبت کردم و حتما از این روش اقدام میکنم. ممنون از اطلاعات مفیدتون

مدیریت تایید دیدگاه ها
دسامبر 7, 2021 12:26 ب.ظ
Reply to  Mobina Kasiri

درود دوست عزیز – مشاوران ما برای ارائه بهترین خدمات و به روزترین اطلاعات در خدمت شما هستند.

مدیریت تایید دیدگاه ها
دسامبر 7, 2021 12:23 ب.ظ
Reply to  Mobina Kasiri

درود بر شما. خوشحالیم که راهنمایی های ما برای شما مفید بوده است.

امیر عباس کمالی پور
جولای 31, 2021 9:19 ق.ظ

مهاجرت به کانادا

مدیریت تایید دیدگاه ها
دسامبر 7, 2021 12:44 ب.ظ

درود دوست عزیز، مشاوران ما حتما با شما تماس می گیرند

Abdolhamid ghasemi
می 23, 2021 4:28 ب.ظ

نیو فاندلند

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ