مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسر شیب

فهرست مطالب

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسر شیب

اگر شما شهروند یا مقیم دائم کانادا هستید و دارای شرایط و صلاحیت‌های لازم باشید این امکان برای شما وجود دارد که از طریق برنامه اسپانسر شیب بستگان خاص خود را به کانادا بیاورید. شما می‌توانید همسر، فرزندان وابسته به خود، پدر و مادر یا پدربزگ یا مادربزرگ خود را مورد حمایت خود قرار دهید در حدی که نیاز به حمایت‌های دولت کانادا نداشته باشند. در این شرایط شما می‌توانید با استفاده از مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسر شیب آنها را به کانادا آورده تا در کانادا ساکن شوند.

اشخاصی که از طریق خویشاوندان خود وارد کانادا می شوند، این امکان برایشان وجود دارد که در کانادا کار کنند و  به تحصیل بپردازند.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسر شیپ
مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسر شیپ

شرایط لازم مورد نیاز برای استفاده از روش اسپانسر شیب

  1. داشتن حداقل 18 سال سن
  2. داشتن شرایط مالی مناسب
  3. داشتن اقامت دائم کانادا
  4. قادر به برآورده کردن نیازهای اساسی خود و بستگان خود باشید. (خوراک، پوشاک و مسکن)

فرد اسپانسر می‌تواند در یک زمان برای مادر و پدر خود برای دریافت اسپانسر شیب اقدام نماید. نکته مهم اینکه شما می‌توانید برای خواهر یا برادر خود نیز که به سن قانونی نرسیدند درخواست اسپانسر شیب داشته باشید. اما هرگاه خواهر و برادر متقاضی سنشان بالاتر از سن قانونی باشد دیگر شما نمی‌توانید برای آنها اسپانسر شیب درخواست نمایید. در این صورت باید از روش‌های مهاجرتی دیگر اقدام نمایید.

والدینی که اقامت دائم یا شهروندی کانادا را دارند در صورت داشتن شرایط لازم و واجد شرایط بودن، می‌توانند برای قامت دائم فرزندان خود از برنامه اسپانسر شیب استفاده نمایند.

والدینی که دارای اقامت دائم کانادا یا شهروندی این کشور هستند در صورت واجد شرایط بودن، امکان تشکیل پرونده و دریافت اقامت دائم کانادا برای فرزندان وابسته به خانواده را خواهند داشت.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

شرایط مورد نیاز والدین برای اسپانسر شدن:

  1. حداقل 18 سال سن داشته باشند
  2. دارای اقامت دائم و شهروندی کانادا باشند
  3. شرایط مالی مناسب و خوبی برای حمایت از فرزندان خود را برای مدت 10 سال داشته باشند.
  4. والدین مطمئن باشند فرزندان به کمک های اجتماعی دولت کانادا وابسته نیستند.

شهروندان کانادایی در خارج از کشور همچنین می‌توانند همسر خود را در کانادا حمایت مالی کنند. به شرط اینکه اسپانسر شیب اقامت درکانادا را هنگامی که همسرشان مقیم دائم شود دوباره شروع کنند. این شرایط هم ازدواج‌های همجنس و ازدواج‌های جنس مخالف را شامل می‌شود.

اخذ اقامت کانادا
اخذ اقامت کانادا

در بعضی موارد، وقتی مشکلات قانونی ازدواج وجود دارد هنور هم می‌توانید از همسر خود که در خارج از کانادا زندگی می‌کند حمایت مالی داشته باشید. به طور مثال وقتی یکی از زوجین به طور قانونی از هم جدا شده‌اند اما هنوز طلاق نگرفته‌اند یا وقتی شما یک زوج همجنسگرا هستید و نمی‌توانید در خارج از کشور زندگی کنید.

اگر در گذشته از یکی دیگر از اعضای خانواده خود حمایت مالی داشته‌اید. ممکن است بتوانید از همسر خود در کانادا حمایت مالی داشته باشید. البته اگر عضو قبلی خانواده که مورد حمایت شما بوده، از دولت کانادا حمایت مالی دریافت کرده باشد در این صورت شما متعهد هستید که آن حمایت مالی را به دولت پرداخت نمایید تا بتوانید از شخص دیگری حمایت مالی داشته باشد.

در صورتی که در کانادا به دلیل انجام جرم و جنایت سابقه محکومیت داشته باشید باز هم ممکن است بسته به ماهیت جرم و مدت زمانی که از محکومیت شما گذشته است، همچنان بتوانید همسر خود را مورد حمایت مالی قرار دهید.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا
اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 7 میانگین: 5]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ