مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

فهرست مطالب

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از راه‌های آسان برای دریافت اقامت دائم کشور کانادا می‌باشد. پس از دریافت ویزای ازدواج کانادا، شما نیز ملیت کانادایی خواهید داشت. یکی از حقوق اصلی و مهمی که تمام شهروندان کانادایی می‌توانند از آن استفاده کنند، این است که می توانند برای اقامت دائم اعضای نزدیک خانواده خود (حتی همسر) نیز اقدام نمایند.
با این حال حق شهروندی به صورت خودکار پس از ازدواج با یک فرد کانادایی به شما منتقل نمی‌شود. بلکه این اتفاق در یک پروسه رقم می‌خورد که شروع آن با مهاجرت، اقامت دائم و حق شهروندی خواهد بود.

بررسی چند سوال و نکته:

  • این تصور اشتباهی می‌باشد که مردم فکر می‌کنند اگر یک شخص با یک شهروند کانادایی ازدواج کند به طور مستقیم تابعیت و شهروندی کانادا را بدست می‌آورد.
  • سوال دیگری که ذهن اشخاص را به خود مشغول کرده این است که اگر با یک فرد کانادایی ازدواج کنند می‌تواند در کانادا زندگی کنند؟
  • مراحل مختلفی وجود دارد اما به طور معمول جواب مثبت است. اگر با یک کانادایی ازدواج کنید می‌توانید در کانادا زندگی کنید.
  • مورد دیگری که ذهن متقاضیان را مشغول کرده این است که: اگر یکی از زوجین کانادایی باشد و دیگری کانادایی نباشد، همسر می‌تواند در کانادا کار انجام دهد؟
  • جواب این سوال بستگی به وضعیت مهاجرت همسر دارد. اگر همسر یا شریک زندگی مشترک شما، اقامت دائم کانادا را داشته باشد می‌تواند در کانادا مشغول به کار گردد.

شرایط مورد نیاز شخصی که قرار است با ایشان ازدواج کنید:

1- بالای 18 سال داشته باشد.
2- دارای ثبات مالی باشد.
3- شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد.
4- ازدواج رسمی و قانونی انجام پذیرد.

روش‌های درخواست اقامت در صورت ازدواج با یک شهروند کانادایی

در صورت ازدواج با یک شهروند کانادایی دو روش برای درخواست اقامت وجود دارد:

  1. اگر قبلا به طور قانونی با داشتن ویزای کاری یا ویزای تحصیلی در کانادا زندگی و با یک شهروند کانادایی ازدواج کرده‌اید شما می‌توانید در کانادا زندگی کنید. این در صورتی است که درخواست همسر شما همچنان در حال بررسی می‌باشد. در این مرحله حامی شما درخواست می دهد که به عنوان همسر و شریک زندگی از شما حمایت مالی می‌کند. این برنامه به نام حمایت مالی همسران در داخل کشور کانادا نامیده می‌شود.
  2. اگر در کانادا زندگی نمی‌کنید، می‌توانید به محض گرفتن ویزای اقامت دائم به کانادا وارد شوید. در این شرایط شما براساس برنامه حمایت از همسر خارج از کشور، در خارج از کانادا مورد حمایت مالی همسر خود قرار دارید.

موارد مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج:

مهمترین مسئله در فرایند ازدواج این است که ازدواج صورت گرفته باید توسط دولت کانادا تایید گردد. و برای این امر، ازدواج باید به طور کاملا قانونی و رسمی ثبت شده باشد. زوجین باید گواهی معتبر ازدواج خود را به دولت کانادا ارائه دهند. حتی می‌توانند مستنداتی از زندگی مشترک خود مانند آلبوم عکس‌های خود را نیز برای تایید به دولت کانادا ارائه دهید. همچنین همسر باید به مدت 3 سال از طرف شریک زندگی خود مورد حمایت مالی قرار گیرد.
هنگامیکه یک فرد غیر کانادایی با یک فرد کانادایی ازدواج می‌کند و آنها قصد نقل مکان به کانادا را دارند بهترین استراژی مهاجرت برای استخدام آنها این است که در ابتدا ویزای مهاجرت را قبل از آمدن به کانادا دریافت کنند.

در مورد زوجینی که قصد ازدواج دارند، از آنجا که در ویزای نامزد کانادایی مطلبی در مورد ازدواج شخص ذکر نشده باشد، باید به محض ازدواج این زوج، همسر داخلی درخواست حمایت مالی همسر و پرونده خارجی را صادر نماید. همسر باید قبل از ورود به کانادا برای دریافت ویزای مهاجرت به خارج از کشور در کنسولگری کانادا اقدام نماید. بر همین اساس چه ازدواج در داخل کشور کانادا انجام گیرد و چه در خارج از کشور کانادا بر طبق قوانین همسر خارجی از خارج از کشور برای درخواست ویزای مهاجرت اقدام می‌نماید.
با این حال روشی وجود دارد که زوجین متاهل می‌توانند از داخل کانادا برای اخد اقامت دائم همسر خارجی اقدام نمایند بدون اینکه همسر مجبور به ترک کانادا باشد. به ویژه وقتیکه همسر خارجی در کانادا با داشتن ویزای کاری یا به صورت دانشجویی مشغول به کار باشد. و از شرایط مناسب و خوب رفاهی و اجتماعی برخوردار باشد.

در واقع دو برنامه وجود دارد که شما برای کمک به همسرتان در کانادا می توانید استفاده نمایید:

  1. همسر شما باید برای اقامت دائم در کانادا اقدام نماید.
  2. ارائه درخواست توسط شما در همان زمان در خصوص حمایت مالی از همسرتان

حمایت مالی از همسر چه مدت باید ادامه یابد:

پس از ارائه درخواست حمایت مالی توسط همسر، بررسی و پردازش این درخواست حدودا کمی بیشتر از یک ماه به طول می‌انجامد. بعد از پردازش و بررسی درخواست توسط دولت کانادا و مراجع زیر ربط به اشخاص اطلاع داده می‌شود که آیا درخواست حمایت مالی ایشان پذیزفته شده است یا خیر.

به طور کلی اگر قادر به حمایت مالی از خانواده و همسر خود هستید و هیچکدام جرمی را مرتکب نشده‌اید، و می‌توانید به عنوان حامی شخص دیگری عمل نمایید.در این صورت برای اقامت دائم خانواده خود اقدام نمایید. در این راه داشتن حمایت مالی برای دولت کانادا دارای اهمیت ویژه‌ای می باشد.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 8 میانگین: 5]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram