مهاجرت به سوئد

چگونه می توان به کشور سوئد مهاجرت کرد؟ شرایط زندگی در کشور سوئد چگونه است؟ چرا به سوئد مهاجرت کنیم؟ آیا مهاجرت به سوئد پرهزینه است؟
فهرست مطالب

چگونه می توان به کشور سوئد مهاجرت کرد؟ شرایط زندگی در کشور سوئد چگونه است؟ چرا به سوئد مهاجرت کنیم؟ آیا مهاجرت به سوئد پرهزینه است؟

بهترین روش مهاجرت به سوئد چیست؟ چگونه می توان اقامت سوئد را دریافت نمود؟ آسان ترین و ارزان ترین راه مهاجرت به سوئد کدام است؟ چگونه می توان از طریق ثبت شرکت به سوئد مهاجرت کرد؟ شرایط ثبت شرکت در سوئد به چه صورت است؟ چگونه می توان ویزای کاری سوئد را دریافت کرد؟

شرایط کار در سوئد چگونه است؟ آیا از طریق کار در سوئد     می توان اقامت دائم سوئد را دریافت کرد؟ شرایط تحصیل در سوئد چگونه است؟ چگونه می توان برای تحصیل در سوئد اقدام کرد؟ هزینه تحصیل در سوئد چقدر است؟ شرایط زندگی در سوئد به چه صورت است؟ آیا از طریق ازدواج می توان اقامت سوئد را دریافت کرد؟

 شرایط اخذ اقامت دائم سوئد چیست؟ شرایط دریافت پاسپورت سوئد چیست؟ بعد از چند سال اقامت در سوئد می توان پاسپورت سوئد را اخذ کرد؟ قوانین مهاجرتی سوئد به چه صورت است؟ چگونه از دانشگاه های سوئد پذیرش بگیریم؟ بهترین شهرهای سوئد برای زندگی کدامند؟

بهترین کشورهای اروپا برای مهاجرت چه کشورهایی هستند؟ اقامت آسان چیست؟ آسان ترین روش مهاجرت به اروپا چیست؟ شرایط دریافت اقامت اروپا چیست؟ بهترین کشورهای اروپا برای سرمایه گذاری کدامند؟ شرایط سرمایه گذاری در سوئد چگونه است؟

 آیا با سرمایه گذاری در سوئد می توان اقامت دائم سوئد را دریافت کرد؟ آیا برای مهاجرت به سوئد به وکیل مهاجرتی نیاز است؟ ویژگی موسسه مهاجرتی خوب چیست؟ مهاجرت آسان چیست؟ راحت ترین کشور برای مهاجرت به اروپا کدام کشور است؟ مهاجرت به کدام کشور راحت هست؟

مهاجرت سریع به کدام کشورها امکان پذیر است؟ هزینه مهاجرت به سوئد چقدر است؟ برای مهاجرت به سوئد از کجا باید شروع کرد؟

مهاجرت به سوئد
مهاجرت به سوئد

کشور سوئد از دیرباز میزبان مهاجران بسیاری از کشورهای دیگر به ویژه برخی از کشورهای خاورمیانه از جمله ترکیه، سوریه و ایران بوده است. سوئد کشوری امن و با ثبات در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است. کشور سوئد همواره نشان داده است که شهروندان سوئدی و مهاجران و اتباع سایر کشورها دارای فرصت های برابری برای کار، تحصیل و زندگی هستند.

مهاجرت به سوئد از طریق کار

از آنجایی که کشور سوئد از مرفه ترین کشورهای اروپایی به شمار می رود و نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد بسیاری از افراد مایل به اشتغال و کسب درآمد در کشور سوئد می باشند. برای دریافت ویزای کاری کشور سوئد، داشتن پیشنهاد شغلی الزامی است.

میزان حقوق عنوان شده در پیشنهاد شغلی می بایست حداقل 13,000 کرون سوئد در ماه باشد تا مورد تأیید اداره مهاجرت سوئد قرار گیرد. همچنین کارفرمای ارائه دهنده پیشنهاد شغلی می بایست ثابت کند که قصد بیمه کردن شما را (بیمه سلامت، عمر و بازنشستگی) دارد.

پر واضح است که داشتن رزومه قوی و دانش زبان سوئدی و انگلیسی مسیر شما را برای دریافت پیشنهاد شغلی و در نتیجه دریافت ویزای کاری سوئد بسیار هموار می سازد. کارشناسان ما در هلدینگ رسام آماده ارائه مشاوره و خدمات مهاجرت کاری به شما همراهان گرامی می باشند.

اقامت سوئد
اقامت سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق ثبت شرکت

افرادی که از تمکن مالی مناسبی برخوردارند می توانند با انجام سرمایه گذاری در کشور سوئد به راحتی به این کشور مهاجرت و اقامت سوئد را دریافت نمایند. حداقل میزان سرمایه گذاری در سوئد مبلغ  100.000 یورو تعیین شده است.

برای انجام سرمایه گذاری در سوئد ابتدا باید بدانیم چه افرادی واجد شرایط هستند. از جمله مهم ترین شرایطی که اداره مهاجرت سوئد برای متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور در نظر گرفته است اثبات تمکن مالی است. متقاضی سرمایه گذاری در سوئد می بایست توانایی تامین هزینه زندگی خود و خانواده را به مدت دو سال را اثبات کند.

این مبلغ برای متقاضی اصلی 200.000 کرون سوئد، برای همسر متقاضی 100.000 کرون سوئد و برای هر فرزند زیر 18 سال 50.000 کرون سوئد است. داشتن سابقه مدیریت و اجرای یک بیزنس، داشتن دانش زبان سوئدی و یا انگلیسی و دارا بودن پاسپورت معتبر نیز از دیگر شرایط لازم می باشند.

ثبت شرکت در کشور سوئد در دسترس ترین روش سرمایه گذاری در کشور سوئد برای ایرانیان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله اقامت سوئد از راه ثبت شرکت رجوع نمایید.

مزایای ثبت شرکت در سوئد

 • دریافت اقامت سوئد برای متقاضی و خانواده
 • سهولت در تمدید اقامت
 • امکان دریافت اقامت دائم برای متقاضی و خانواده پس از 2 سال
 • امکان دریافت پاسپورت سوئدی برای متقاضی و خانواده 6 سال پس از اخذ اقامت دائم
 • امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان
 • سرمایه گذاری در یک نظام اقتصادی با ثبات
 • سهولت دسترسی به بازار جهانی
 • بهره مندی از خدمات بهداشتی و درمانی کشور سوئد
 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • امکان رفت و آمد آزادانه به کشورهای حوزه شینگن

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

تحصیل در کشور سوئد از جمله روش هایی است که می تواند به دریافت اقامت سوئد بیانجامد. دانشگاه های سوئد به لحاظ کیفیت آموزشی در زمره دانشگاه های برتر جهان قرار دارند؛ به همین دلیل دانشگاه های سوئد همواره مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار دارند. علاوه بر این تقریبا تمامی دانشگاه های سوئد مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران هستند از این رو ایرانیان بسیاری متقاضی تحصیل در این کشور می باشند.

دانشگاه های سوئد در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و پسا دکتری دانشجوی خارجی می پذیرند. دوره های تحصیلی در دانشگاه های سوئد به دو زبان انگلیسی و سوئدی برگزار می گردند. به همین جهت داشتن مدرک زبان انگلیسی از الزامات دریافت پذیرش دانشگاه و ویزای تحصیلی است.

تحصیل در کشور سوئد در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تنها برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است اما تحصیل در مقطع دکتری چه برای شهروندان اتحادیه اروپا و چه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا به صورت رایگان ارائه  می گردد.

دانشجویان بین المللی در سوئد پس از اتمام دوره تحصیلی خود این امکان را دارند که برای یافتن شغل مناسب و در نتیجه دریافت اقامت کاری به مدت 6 ماه در این کشور حضور داشته باشند.

مزایای تحصیل در سوئد

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • امکان ورود همزمان متقاضی و همراهان (همسر و فرزندان زیر 18 سال)
 • امکان داشتن شغل تمام وقت همزمان با تحصیل
 • امکان تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری
 • داشتن فرصت های شغلی بهتر

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

همچون بسیاری دیگر از کشورها، ازدواج با یک شهروند سوئدی منجر به دریافت اقامت کشور سوئد می گردد.  برای دریافت اقامت سوئد از این طریق می بایست مدارک و مستندات مربوط به رسمی و قانونی بودن ازدواج به اداره مهاجرت سوئد ارائه شود.

پس از راستی آزمایی ازدواج و اطمینان اداره مهاجرت از واقعی بودن ازدواج، برای متقاضی اقامت دو ساله صادر می گردد و در صورت تداوم ازدواج پس از گذشت دو سال  می توان برای دریافت اقامت دائم درخواست خود را ارائه داد.

مهاجرت به سوئد از طریق تولد

کشور سوئد در خصوص نوزادان متولد شده در خاک این کشور پیرو قانون خون است. بدین معنا که نوزادان متولد شده در سوئد تنها در صورتی تابعیت این کشور را دریافت می کنند که یکی از والدین شهروند کشور سوئد باشند؛ در این صورت نوزاد متولد شده چه در داخل خاک سوئد و چه در خارج از خاک سوئد تابعیت کشور سوئد را دریافت خواهد کرد.

اقامت دائم سوئد
اقامت دائم سوئد
اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 6 میانگین: 5]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ