مهاجرت به آلمان

شور آلمان با مساحت 357022 کیلومتر مربع و جمعیتی بیش از 84 میلیون نفر در قلب قاره سبز واقع شده است. پایتخت سیاسی آلمان شهر زیبا و تاریخی برلین است.
فهرست مطالب

چگونه می توان به آلمان مهاجرت کرد؟ روش های مهاجرت به آلمان کدامند؟ بهترین و ساده ترین روش مهاجرت به آلمان کدام است؟ شرایط تحصیل در آلمان به چه صورت است؟ هزینه تحصیل در آلمان چقدر است؟ چگونه می توان اقامت کاری آلمان را دریافت کرد؟ از چه روش هایی می توان بهاروپا مهاجرت نمود؟ چگونه می توان اقامت دائم آلمان را دریافت نمود؟

شرایط اخذ بلوکارت آلمان چیست؟ شرایط ثبت شرکت در آلمان چیست؟ آیا با دریافت اقامت کاری آلمان می توان اقامت دائم آلمان را دریافت کرد؟ شرایط دریافت اقامت اروپا چیست؟ آیا با سرمایه گذاری در آلمان می توان اقامت آلمان را دریافت کرد؟ قوانین مهاجرت به آلمان به چه صورت است؟

ویژگی موسسه مهاجرتی خوب کدام است؟ راحت ترین کشور برای مهاجرت به اروپا کدام کشور است؟ مهاجرت به کدام کشور راحت هست؟ مهاجرت آسان چیست؟ مهاجرت سریع به کدام کشورها امکان پذیر است؟ آیا با دریافت اقامت آلمان می توان پاسپورت آلمان را دریافت نمود؟

آیا برای مهاجرت به آلمان به وکیل مهاجرت نیاز هست؟ از چه روش هایی می توان به کشورهای اروپایی مهاجرت کرد؟ مهاجرت به کشورهای اتحادیه اروپا چه شرایطی دارد؟ شرایط ثبت شرکت در اروپا چیست؟ آیا با خرید ملک در آلمان می توان اقامت آلمان را دریافت کرد؟

مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان

آشنایی با کشور آلمان

کشور آلمان با مساحت 357022 کیلومتر مربع و جمعیتی بیش از 84 میلیون نفر در قلب قاره سبز واقع شده است. پایتخت سیاسی آلمان شهر زیبا و تاریخی برلین است. برلین با بیش از سه و نیم میلیون نفر جمعیت، پر جمعیت ترین شهر آلمان است. شهرهای هامبورگ و مونیخ نیز پس از برلین پرجمعیت ترین شهرهای آلمان می باشند.

آلمان دارای آب و هوای سرد و معتدل فصلی است و تقریبا در تمام فصول سال بارش باران اتفاق می افتد. معمولا بیشینه دمای هوا در فصل تابستان 35 درجه سانتی گراد و کمینه دما در فصل زمستان 10 درجه سانتی گراد زیر صفر است. کشور آلمان دارای طبیعتی چشم نواز، شگفت انگیز و بسیار متنوعی است. طبیعت بی نظیر بایرن، رودخانه راین و جنگل سیاه در غرب آلمان و رودخانه های دانوب و البه و نیز دریاچه ها و دشت های مملواز گل در شرق آلمان از جمله زیبایی های منحصر بفرد طبیعت آلمان می باشند.

امروزه کمتر کسی است که از آوازه اقتصادی، صنعتی و گردشگری آلمان اطلاع نداشته باشد. کشور آلمان بزرگترین و برترین اقتصاد اروپا است و به لحاظ تولید ناخالص داخلی در رتبه چهارم جهان قرار دارد. به سبب امنیت اقتصادی و شرایط اقتصادی پایدار آلمان، بسیاری از شرکت های آلمانی در زمره پردرآمدترین شرکت های جهان قرار گرفته اند.

صنایع خودروسازی، حمل و نقل هوایی، انرژی و فناوری های زیست محیطی از جمله صنایع مهم و غالب کشور آلمان هستند. غول های خودروسازی دنیا از جمله BMW، بنز، پورشه و آئودی متعلق به کشور آلمان هستند. آلمان با سرمایه گذاری در بخش انرژی و فناوری های زیست محیطی موفقیت های چشمگیری به دست آورده است به گونه ای که میزان تولید برق از انرژی های تجدید پذیر از تولید برق از سوخت های فسیلی چون زغال سنگ پیشی گرفته است.

آلمان یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده برق در اروپا است. رفاه اجتماعی بالا، ثبات اقتصادی، نرخ پایین بیکاری و پویا بودن جامعه آلمان سبب شده است که کشور آلمان از مقاصد مهم مهاجرت در دنیا باشد. در این نوشتار به معرفی روش های مختلف مهاجرت به آلمان پرداخته می شود.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

کشور آلمان با داشتن دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر در سطح جهان نظیر دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان، دانشگاه هایدلبرگ، دانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه هومبولت برلین همواره مقصدی جذاب برای تحصیل دانشجویان بین المللی و به ویژه ایرانیان بوده است. سطح علمی و کیفیت آموزشی بسیار بالا سبب گردیده که 48 دانشگاه کشور آلمان در فهرست دانشگاه های برتر دنیا قرار داشته باشند. با تحصیل در دانشگاه های آلمان علاوه بر امتیاز تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان می توان آینده کاری خود را نیز تضمین نمود.

چرا که دولت آلمان به دانشجویان بین المللی دانشگاه های آلمان اجازه می دهد که به منظور یافتن شغل مناسب خود و در نتیجه تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی 18 ماه در آلمان حضور داشته باشند. همچنین چنانچه قصد دریافت ویزای کاری و زندگی در کشوری غیر از آلمان را داشته باشید داشتن مدرک تحصیلی از یکی از دانشگاه های معتبر آلمان برای شما امتیاز ویژه و تاثیر گذاری خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آلمان

 • مدرک B1 زبان آلمانی
 • مدرک زبان انگلیسی در صورت تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان
 • دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر
 • مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
 • مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • داشتن قبولی و پذیرش در دانشگاه های ایران

مزایای تحصیل در آلمان

 • امکان تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های جهان
 • داشتن اجازه کار همزمان با تحصیل
 • امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری
 • امکان دریافت اقامت کشور آلمان
 • امکان رفت و آمد آزادانه به کشورهای حوزه شینگن با ویزای تحصیلی
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی رشته ها و دانشگاه ها

هلدینگ رسام با ارائه مشاوره و خدماتی چون دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان در پروسه دریافت اقامت تحصیلی کشور آلمان با شما متقاضیان گرامی همراه خواهد بود.

اقامت تحصیلی آلمان
اقامت تحصیلی آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق دوره های اوسبیلدونگ

کشور آلمان با ارائه دوره های مهارت آموزی موسوم به اوسبیلدونگ امکان دریافت اقامت این کشور را برای افراد زیر 30 سال فراهم آورده است. اوسبیلدونگ، دوره فنی و حرفه ای در رشته های مختلف است که کارآموزان را برای ورود به بازار کار آماده می سازد. طول دوره اوسبیلدونگ به رشته انتخابی بستگی دارد و از یک سال تا سه سال متغیر است. با دریافت مدرک اوسبیلدونگ شانس شما برای یافتن کار و استخدام در شرکت های آلمانی بسیار افزایش می یابد.

بنابراین از طریق دریافت مدرک اوسبیلدونگ در رشته مورد علاقه خود، مسیر دریافت اقامت آلمان برای شما هموارتر می گردد. یکی دیگر از مزیت های   دوره های اوسبیلدونگ، رایگان بودن این دوره ها و همچنین پرداخت حقوق به کارآموزان در طول دوره می باشد. در ادامه لیست برخی از رشته های ارائه شده در دوره اوسبیلدونگ را  می توانید مشاهده نمایید.

 • برنامه نویسی
 • طراحی وبسایت
 • کامپیوتر
 • فناوری اطلاعات
 • حسابداری
 • تراشکاری
 • مکانیک خودرو
 • تکنیسین برق
 • مراقبت پرواز
 • پرستاری
 • دستیار پزشک
 • دستیار دندانپزشک
 • داروسازی
 • دندان سازی
 • فیزیوتراپی
 • بینایی سنجی
 • گفتار درمانی
 • کار درمانی
 • صنایع غذایی
 • فروشندگی
 • آرایشگری

مهاجرت به آلمان از طریق کار

کشور آلمان با داشتن صنایع مختلف و اقتصادی قدرتمند همواره پذیرای نیروی کار متخصص خارجی بوده است. نرخ پایین بیکاری، دستمزد بالای کارگران و رفاه اجتماعی بالا در کشور آلمان از جمله فاکتورهایی هستند که برای شهروندان سایر کشورها انگیزه مهاجرت به آلمان را ایجاد می کنند. متقاضیان علاقمند به مهاجرت کاری به آلمان می توانند از طریق دریافت بلوکارت و یا ویزای جستجوی کار آلمان به این مهم دست یابند. برای دریافت بلوکارت آلمان، شخص متقاضی می بایست از یک کارفرمای آلمانی پیشنهاد شغلی داشته باشد.

کارفرمایان آلمانی برای استخدام نیروی کار خارجی ابتدا می بایست در داخل کشور به مدت سه ماه در سایت های کاریابی و روزنامه ها استخدام نیروی کار مورد نیاز خود را آگهی کنند و در صورت پیدا نکردن فرد واجد شرایط در داخل کشور می بایست همین پروسه را در اتحادیه اروپا انجام دهند.

اگر کارفرما در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز نیروی کار مورد نظر را نیابد، آنگاه می تواند نیروی متخصص شهروند غیر اتحادیه اروپا را به استخدام خود درآورد.

 میزان حقوق معین شده برای متقاضی در قرارداد کاری از سوی دولت آلمان مشخص می شود. این میزان برای رشته های مختلف و در شهرهای مختلف آلمان متفاوت است اما به طور کلی می توان گفت که در حال حاضر میانگین درآمد حدود 4000 یورو به صورت ماهیانه می باشد. داشتن تسلط کافی به زبان آلمانی، سابقه کاری مرتبط و مدرک تحصیلی معتبر از دیگر شرایط لازم برای دریافت بلو کارت آلمان می باشند.

مزایای دریافت بلوکارت آلمان

 • امکان دریافت ویزای الحاق خانواده به صورت همزمان با ویزای متقاضی
 • امکان دریافت اقامت دائم آلمان پس از 21 ماه
 • امکان دریافت پاسپورت آلمان 3 سال پس از اقامت دائم
 • امکان رفت و آمد آزادانه در کشورهای حوزه شینگن
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان
 • امکان اشتغال اعضای خانواده

مهاجرت به آلمان از طریق جستجوی کار

روش دیگر مهاجرت کاری به کشور آلمان از طریق ویزای جستجوی کار امکان پذیر می باشد. بدیهی است که یافتن شغل مناسب و در نتیجه بستن قرارداد کاری با یک کارفرمای آلمانی برای متقاضیانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند دشوار می باشد.

به همین جهت دولت آلمان با ارائه ویزای جستجوی کار سعی در تسهیل مهاجرت کاری به این کشور را داشته است. با دریافت ویزای جستجوی کار، امکان حضور شش ماهه در کشور آلمان برای متقاضی فراهم می شود.

بنابراین شخص متقاضی شخصا و به صورت حضوری می تواند در کشور آلمان جویای شغل مورد نظر خود باشد. قطعا با دریافت ویزای جستجوی کار شانس یافتن شغل و دریافت قرارداد کاری برای متقاضی بسیار بالاتر می باشد. برای مشاهده لیست تخصص های مورد نیاز کشور آلمان مقاله اقامت کاری آلمان (Blue Card) مطالعه گردد.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در کشور آلمان در حوزه های مختلف انجام پذیر می باشد اما تنها برخی از روش های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت آلمان می گردند. ثبت شرکت و راه اندازی یک کسب و کار در کشور آلمان از جمله روش هایی است که اقامت و تابعیت کشور آلمان را برای مدیر عامل و خانواده وی به ارمغان می آورد.

شرکت با مسئولیت محدود متداول ترین نوع شرکت برای ثبت در کشور آلمان می باشد؛ چرا که در شرکت های با مسئولیت محدود سهامداران بسته به میزان سرمایه گذاری در شرکت دارای مسئولیت و تعهد می باشند.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان 25.000 یورو می باشد. همچنین داشتن بیزنس پلنی که مورد تایید اتاق بازرگانی آلمان قرار گیرد نیز الزامی می باشد. چنانچه شما هموطن عزیز قصد راه اندازی یا گسترش کسب و کار خود در کشور آلمان را دارید هلدینگ رسام با سال ها تجربه در زمینه ثبت شرکت در اروپا و به ویژه آلمان شما را در این پروسه یاری می نماید.

 برای دریافت اطلاعات جامع در خصوص ثبت شرکت در آلمان به مقاله اقامت آلمان از راه ثبت شرکت رجوع گردد.

مهاجرت به آلمان از طریق اخذ نمایندگی یا فرنچایز

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در آلمان و به طور کلی اروپا خرید امتیاز و اخذ نمایندگی برندهای غذایی معروف و رستوران های زنجیره ای می باشد. به طور معمول اخذ نمایندگی و خرید فرنچایز مستلزم سرمایه زیادی می باشد اگر چه پر واضح است که درآمد و سود حاصل از آن کاملا هزینه های انجام شده را جبران خواهد کرد. مطالب بیشتر در خصوص فرنچایز را در مقاله اقامت دائم اروپا از طریق اخذ نمایندگی یا فرنچایز مطالعه نمایید.

اقامت دائم آلمان
اقامت دائم آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

در قوانین مهاجرتی کشور آلمان ازدواج  با یک شهروند آلمانی منجر به دریافت اقامت و تابعیت کشور آلمان می گردد. برای دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج متقاضی می بایست با ارائه اسناد و مدارک واقعی بودن ازدواج را به سفارت اثبات کند. همچنین توانایی مالی همسر برای تامین هزینه های زندگی هر دو نفر نیز می بایست ثابت گردد.

در صورت تایید مدارک از سوی سفارت، ویزای ازدواج آلمان برای متقاضی صادر می گردد. اقامت ابتدایی یک ساله و قابل تمدید می باشد و در صورت تداوم ازدواج تا سال سوم متقاضی می تواند برای اخذ تابعیت درخواست خود را ارائه دهد.

مهاجرت به آلمان از طریق تولد

کشور آلمان در خصوص اعطای تابعیت به نوزادان متولد شده در آلمان از اصل خون پیروی می کند.

بر اساس اصل خون، تابعیت به نوزادانی اعطا می گردد که پدر یا مادر تبعه کشور آلمان باشند. کشور آلمان به نوزادانی که پدر یا مادری آلمانی دارند و خارج از خاک آلمان متولد شده اند نیز تابعیت آلمان اعطا می کند.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 16 میانگین: 4.4]

8 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
صبا
ژانویه 1, 2023 2:40 ب.ظ

سلام، برای مشاوره تحصیلی و آسبیلدونگ مشاوره میخواستم.

مدیریت تایید دیدگاه ها
فوریه 15, 2023 3:15 ب.ظ
Reply to  صبا

با سلام
لطفا با شماره تماس های دفتر تهران هلدینگ رسام تماس بگیرید.
021-88566803-6

سیدمرتضی میرالیاسی
دسامبر 14, 2022 3:53 ب.ظ

سلام برای مهاجرت کاری به المان نیاز به مشاوره و راهنمایی دارم

مدیریت تایید دیدگاه ها
فوریه 15, 2023 3:18 ب.ظ

با سلام
لطفا با شماره تماس های دفتر تهران هلدینگ رسام تماس بگیرید.
021-88566803-6

ندا
دسامبر 4, 2022 9:00 ق.ظ

سلام برای مهاجرت تحصیلی به المان نیاز به مشاوره دارم

مدیریت تایید دیدگاه ها
دسامبر 8, 2022 10:16 ق.ظ
Reply to  ندا

باسلام برای مشاوره کارشناسان ما باهاتون تماس خواهند گرفت

مهیار
دسامبر 1, 2021 12:58 ب.ظ

بسیار عالی
کار درست ترین شرکت مهاجرتی با کارشناسای فوق العاده با دانش

مدیریت تایید دیدگاه ها
دسامبر 7, 2021 12:14 ب.ظ
Reply to  مهیار

ممنون از لطف شما دوست عزیز

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ