خرید ملک

فهرست مطالب

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک

یکی از روش های مهاجرت به اروپا و گرفتن اقامت کشوری اروپایی، اخذ اقامت از طریق خرید ملک می باشد. در صورتیکه  متقاضی بتواند در کشورهای اروپایی ملک خریداری کند، دیگر نیازی به اخذ ویزا جهت رفت و آمد به کشورهای منطقه شنگن را نداشته و می تواند به بیشتر از 145 کشور دنیا سفر کند.

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک
اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در کشور یونان

یونان یکی از کشورهای حوزه شینگن می باشد که به دلیل داشتن ویژگی‌های مختص خود به عنوان کشوری مناسب برای گردشگری و سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود. برای گرفتن اقامت دائم یونان که به نام ویزای طلایی Golden Visa شناخته می‌شود، متقاضی می تواند در املاک و مستغلات این کشور شامل خانه، آپارتمان، زمین و مغازه سرمایه‌گذاری کند. حداقل میزان سرمایه‌گذاری در بخش املاک در کشور یونان ۲۵۰ هزار یورو می باشد که با توجه به اینکه یونان یک کشور اروپایی در حوزه شینگن می باشد، این قیمت بسیار مناسب   می باشد. و در ازای این خرید ملک ، اقامت 5 ساله به فرد متقاضی ارائه می گردد. که در طول 5 سال نیازی به حضور متقاضی در یونان نمی باشد و بعد از گذشت 7 سال امکان گرفتن تابعیت کشور یونان برای فرد متقاضی وجو دارد. حتی بر اساس قوانین کشور یونان متقاضی می تواند علاوه برای خانواده خود برای والدین خود و همسرش هم درخواست اقامت دائم داشته باشد.

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اخذ اقامت ترکیه از روش خرید ملک دارای مزایای فراوانی می باشد. متقاضی با خرید ملکی در کشور ترکیه به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا، ضمن انجام سرمایه‌گذاری در این کشور می تواند اقامت ترکیه، حق شهروندی و گذرنامه ترکیه را نیز دریافت نماید همچنین با توجه به همسایه بودن این کشور و وجود مسائل فرهنگی مشترک بین ترکیه و ایران اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کشور ترکیه یک گزینه ایده آل و آسان برای ایرانی‌ها به حساب می‌آید.

روند خرید ملک در ترکیه و گرفتن شهروندی این کشور:

اولین مرحله پیدا کردن یک ملک مناسب در ترکیه می باشد که حداقل ارزش ملک باید ۲۵۰ هزار دلار آمریکا باشد. بعد از پیدا کردن ملک مناسب و خریدن آن ، ملک باید در اداره ثبت ترکیه ثبت گردد تا امور مربوط به اخذ شهروندی ترکیه به مرحله اجرا در آید. که در شرایط معمول روند گرفتن حق شهروندی ترکیه یک ماه به طول می انجامد. همچنین متقاضی با  خرید ملک در ترکیه می تواند برای گرفتن  اقامت و حق شهروندی برای اعضای خانواده خود نیز اقدام کند. ذکر این تکته مهم است که داشتن پاسپورت ترکیه یک امتیاز ویژه برای متقاضیانی که خواهان اخذ ویزای کشورهایی مانند کانادا و کشورهای حوزه شینگن را دارند به حساب می آید.

اقامت از طریق خرید ملک در اتریش و شرایط عمومی آن:

متقاضیانی که تنها با خرید ملک، قصد گرفتن اقامت کشور اتریش را دارد باید به این نکته توجه داشته باششند که فقط با خرید ملک در کشور اتریش نمیتوان اقامت این کشور را بدست آورد. و خرید ملک برای متقاضی فقط به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن به حساب می آید. باید گفت خرید ملک در اتریش یکی از امن ترین و کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری می باشد که سود مناسبی هم دارد اما این سرمایه گذاری باعث گرفتن اقامت توسط متقاضی نمی گردد

اقامت آلمان از طریق خرید ملک

با توجه به اینکه آلمان کشوری پیشرفته، توسعه یافته، با رفاه اجتماعی و رشد اقتصادی بالا می باشد کشور  مهاجرتی مهمی برای سرمایه گذاران و مهاجران از سراسر دنیا می باشد.  به همین دلیل دریافت اقامت آلمان از طریق خرید ملک بهترین روش  برای متقاضی خواهد بود، و متقاضی با دریافت اقامت المان از مزایای اقامت شینگن برخوردار خواهد بود.

در آلمان بر خلاف اکثر کشورها محدودیتی برای خرید ملک توسط افراد غیر بومی ( آلمانی ) وجود ندارد، و افراد غیر آلمانی و غیر اروپایی می توانند در آلمان  سرمایه گذاری کرده  و  ملک خریداری کنند. همچنین مالکیت ملک به طور کامل به شخص غیرآلمانی تعلق می گیرد، بدین ترتیب گرفتن اقامت آلمان از طریق خرید ملک برای متقاضیانی که تملک مالی و سرمایه مناسب و کافی دارند روش مطمئن و مناسبی می باشد. و همینطور پایین بودن قیمت ملک در آلمان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دلیل دیگری برای متقاضیانی می باشد که خواستار دریافت اقامت این کشور از روش خرید ملک هستند. هزینه خرید ملک در آلمان چیزی حدود 2000 تا 3000 یورو در هر متر مربع است. ( البته شهرهای بزرگتر و معروف تر آلمان همچون مونیخ، هامبورگ و برلین می تواند قیمتی 50درصد بالاتر و حتی بیشتر داشته باشند ). البته طبق قوانین آلمان متقاضی می تواند 60% از هزینه مسکن خود را  به صورت تسهیلات دریافت نماید. همچنین برای خرید ملک در آلمان متقاضی می تواند وام هایپوتک دریافت کند. این وام بطور معمول از سوی اکثر بانک های آلمانی به متقاضیان پرداخت می گردد و بازپرداخت آن معمولا در دوره هایی 25 یا 30 ساله تعیین می گردد. متقاضی با گرفتن اقامت آلمان از طریق خرید ملک، ویزای اقامت مسکونی دریافت کرده و می تواند به طور آزاد در سایر کشورها نیز به تجارت بپردازد.

شرایط خرید ملک در آلمان را می توان بدین ترتیب دسته بندی کرد:

 • بررسی وام مسکن درخواستی توسط فرد متقاضی.
 • ارائه و دریافت اصل پیشنهاد خرید.
 • تحقیق بر روی مناطق و موقعیت ملک ها، و انتخاب ملک.
 • مراجعه به دفتر اسناد رسمی.
 • ارائه تعهد بانکی به طرف قرارداد برای اثبات تمکن مالی.
 • دریافت وام مسکن.
 • تأیید و امضای قرارداد خرید.
 • تأیید و ثبت قرارداد فروش.
 • ارائه مدارک پرداخت مالیات.

کلیه این مراحل حتما باید در دفاتر اسناد رسمی انجام و تکمیل گردد. امضای پایانی قرارداد باید با حضور متقاضی در دفتر اسناد رسمی واقع در کشور آلمان صورت گیرد. سپس متقاضی می تواند برای اقامت آلمان از طریق خرید ملک اقدام کرده که این اقدام نیز حتما می بایست در دفاتر اسناد رسمی انجام گیرد.

متقاضی برای کسب اقامت آلمان از طریق خرید ملک باید اطلاعات کافی در مورد بازار مسکن، محل، منطقه و موقعیت ملک و نوسات قیمت ارز را در نظر داشته باشد. و بهتر است در این راه از یک وکیل یا مشاور مهاجرتی کمک بگیرد تا اطلاعات کافی و قوانین کشور آلمان را در اختیارش قرار دهد.    

همچنین مانند دیگر روش های مهاجرت در روش کسب اقامت آلمان از طریق خرید ملک، در ابتدا به متقاضی اقامت یک ساله اعطا می گردد و با تمدید 5 باره آن متقاضی اقامت دائم کشور آلمان را دریافت می نماید. که البته در این مدت 5ساله، ملک خریداری شده در آلمان نباید فروخته شود.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک
مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

متقاضیانی که درخواست اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک را دارند باید در نظر داشته باشند که خرید ملک در کشور کانادا به منزله اخذ تابعیت این کشور نمی باشد و این تفکری که اکثر مردم دارند که  با خرید ملک در کشور کانادا، می توانند تابعیت و اقامت دائم در کانادا را خیلی راحت بدست آورند کاملا اشتباه می باشد. البته درست است که متقاضی با خرید ملک در کانادا نمی‌ تواند اقامت کانادا را کسب کند، اما می تواند با خرید ملک در کشور کانادا ویزای کانادا را گرفته و آن را به ویزای تحصیلی تبدیل گرداند و پس از فارغ التحصیل شدن اقامت دائم کانادا را بدست آورد. یا اینکه متقاضی می تواند با خرید  ملک تجاری در این کشور سرمایه گذاری کرده تا از این روش اقامت دائم کانادا را بدست آورد.  

به دلیل آسان بودن خرید ملک در کانادا، برای اشخاصی که فصد دارند برای مدتی در کانادا زندگی کنند خرید ملک در کانادا گزینه بسیار مناسبی می باشد. به طور کلی قیمت مسکن در کانادا پایین تر از دیگر کشورهای جهان می باشد و همچنین دولت کانادا برای مهاجران مزایایی را فراهم آورده که افرادی که در کانادا ملکی را خریداری می‌کنند، مالکیتی مشابه با ساکنان و شهروندان کانادایی داشته باشند.  هر زمان که یک فرد خارجی در کشور کانادا ملکی خریداری کند، از همان لحظه حق و حقوقش با شهروندان و همچنین افرادی که مقیم کشور کانادا هستند برابر و یکسان می باشد. (افراد غیر مقیم در کشور کانادا، افرادی هستند که اقامت کمتر از 6 ماه داشته باشند).

خرید ملک در کانادا چه مزایایی دارد؟

 • گرفتن ویزا برای فرد متقاضی و خانواده اش را آسان می کند.
 • تبدیل ویزای متقاضی به ویزای تحصیلی و اخذ اقامت دائم.
 • خرید ملک دارای اقساط بلند مدت بدون بهره بانکی می باشد.
اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 7 میانگین: 4.7]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ