ثبت نام مدارس

فهرست مطالب

ثبت نام مدارس

اقامت تحصیلی در کانادا

یکی از بهترین نظام های آموزشی دنیا در کانادا وجود دارد. طبق تحقیقات اخیر آمریکا و ارزیابی بین 80 کشور جهان از لحاظ پایداری شرایط اقتصادی، بازار کار و برابری درآمد مشخص شده که کانادا دومین کشور برتر جهان برای مهاجران است و از لحاظ گزینه تحصیلات، مقام اول را کشور کانادا دارا می باشد.

ثبت نام مدارس کانادا
ثبت نام مدارس کانادا

تحصیل در کشور کانادا برای دانش آموزان بین المللی در مقاطع ابتدایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی امکان پذیر است (در استان کبک تحصیل در مقطع ابتدایی و متوسطه 11 سال است و دانش آموزان قبل از ورود به دانشگاه باید 2 سال پیش دانشگاهی بگذرانند اما در سایر استان ها مقطع ابتدایی و متوسطه 12 سال است و پس از آن دانش آموزان می توانند مستقیماً وارد دانشگاه شوند) و داشتن مدرک زبان انگلیسی و فرانسه برای این مقاطع ضروری نیست و نکته مهم اینکه پدر، مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ می توانند در هنگام تحصیل در کنار دانش آموزان باشند. 

دولت کانادا همواره از دانشجویان و دانش آموزان بین المللی که توانایی پرداخت شهریه تحصیلی خود را دارند حمایت کرده است و راه را برای گرفتن اقامت دائم دانش آموزان و دانشجویان هموار کرده است.

این موقعیت سبب شده تا والدین از طریق ثبت نام فرزندشان در مدارس کانادا اقامت این کشور را بدست بیاورند.

یکی از راه های ورود مطمئن به کانادا، ورود از راه تحصیل است که در ادامه روند اخذ اقامت دائم از طریق ویزای دانش آموزی فرزند به شرح ذیل ارئه می گردد.

شرایط اقامت کانادا از طریق فرزند زیر 18 سال

این افراد باید:

 1. متاهل باشند.
 2. فرزند بین 6 تا 18 سال داشته باشند (جهت ثبت نام در مدارس کانادا)
 3. نیازی به نمره زبان ندارند.
 4. یکی از والدین بعنوان مراقب و سرپرست همراه فرزند به کانادا مهاجرت کند.
 5. داشتن 50 هزار دلار کانادا که به عنوان هزینه زندگی و تحصیل در سال اول ورود به کانادا احتیاج است.

به این صورت فرزند شما از طریق ویزای تحصیلی و شما با ویزای سرپرست (گاردین) بهمراه فرزندتان به کانادا عزیمت خواهید کرد.

تبدیل ویزای گاردین والدین به ویزای دانشجویی

پس از ورود برای اینکه هزینه تحصیل فرزندان رایگان گردد، هنگامی که شما به عنوان گاردین فرزندان در کانادا هستید، با داشتن شرایط تحصیل در مقاطع دانشگاهی (نمره بالای 6 آیلتس) این شرایط وجود داردکه از امتیاز دانشجو بودنتان بهره مند گردید.

امتیاز دانشجویان بین المللی در کانادا

 1. رایگان شدن تحصیل فرزند در مدارس دولتی: در صورتی که می خواهید هزینه مدرسه فرزندتان رایگان گردد باید خودتان (که به عنوان قیم وارد شده اید) دانشجوی بین المللی شوید یعنی اینکه می توانید در صورت داشتن شرایط تحصیلی در یک مقطع تحصیلی در دانشگاه ثبت نام کنید. سپس با توجه به این ماده قانونی که در هزینه های فرزندانتان در مدرسه رایگان خواهد شد، که بسته به استان این قانون متفاوت خواهد بود.
 2. داشتن اجازه کار دانشجو (در صورتی که در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل شوید اجازه کار پاره وقت خواهید داشت.)
 3. همسر شما می تواند به کانادا بیاید و اجازه کار تمام وقت اخذ نماید.

فرصت اخذ اقامت دائم

در کانادا دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیلیشان، اجازه خواهند داشت که به تعداد سال های تحصیلشان در کشور کانادا کار کنند.

حداکثر تا 3 سال ویزای (Work Permit) و همین سابقه ی اخذ مدرک دانشگاهی و سابقه کار در کانادا شما را به اخذ اقامت دائم کانادا خواهد رساند.

بر اساس بند 2 ماده 30 قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان کانادا همه افراد زیر 18 سال حق تحصیل در کانادا را دارند.

 نکته مهم اینکه تنها در این صورت اجازه تحصیل رایگان و بدون ویزا به فرزندان داده می شود که والدین آنها با ویزای موقتی یعنی ویزای دانشجویی یا ویزای کار در کانادا حضور داشته باشند، این بدین معنی است که فرزند فردی که با ویزای توریستی به کانادا آمده است، نمی تواند در کشور کانادا  تحصیل کند.

ثبت نام مدارس کانادا
ثبت نام مدارس کانادا

شرایط دریافت ویزای تحصیلی برای دانش آموزان

 • اگر دانش آموزی مقیم یا تابع کانادا نباشد و در خارج از کانادا اقامت داشته باشد، می تواند مانند دانشجویان از مدرسه ای در کانادا پذیرش بگیرد.
 • تحصیل دانش آموزان با ویزای توریستی در کانادا  غیر ممکن است و دانش آموزان فقط با داشتن  ویزای تحصیلی می توانند برای تحصیلی اقدام کنند.
 • داشتن حداقل پنج سال سن برای گرفتن ویزای تحصیلی لازم است.
 • برای پرداخت شهریه مدارس و مخارج زندگی فرزند در زمان تحصیل در کانادا داشتن شرایط مالی مناسب لازم است.
 • فردی که قیم فرزند شما در کانادا در زمان تحصیل می شود، بایستی شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد و دارای صلاحیت اخلاقی باشد.

وضعیت سکونت دانش آموزان بین المللی 

 • اقامت دانش آموز با والدین، پدربزرگ یا مادر بزرگ که با ویزای همراه به کانادا خواهند آمد.
 • اقامت دانش آموز  با بستگان، دوستان یا آشنایانی که ساکن کانادا هستند.
 • اقامت  دانش آموز در پانسیون مورد تایید اداره آموزش و پرورش و دولت کانادا

شهریه

شهریه سالانه مدارسی که به زبان فرانسوی صحبت می کنند و مدارسی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند متغیر است شهریه سالانه مدارس فرانسه زبان تقریباً بین 6 تا 8 هزار دلار و مدارس انگلیسی زبان بین 10 تا 14 هزار دلار کاناد می باشد. که این مبلغ به استان، دولتی یا خصوصی بودن مدرسه و مقطع تحصیلی متفاوت است. این امکان وجود دارد در شهریه مدارس در هر نیم سال تحصیلی تغییر صورت گیرد. 

مراحل دریافت ویزای دانش آموزی

 1. دریافت نامه پذیرش اولیه از مدرسه دانش آموز (برای گرفتن پذیرش، ترجمه ریزنمرات سال های گذشته تکمیل فرم ها و مدارک لازم برای دریافت پذیرش دانش آموز، توصیه نامه علمی از معلم یا مدیرمدرسه، و پرداخت هزینه لازم می باشد.)
 2. پس از صادر شدن نامه پذیرش اولیه دانش آموز، شهریه دوره باید به حساب مدرسه واریز گردد تا نامه پذیرش اصلی صادر شود.
 3. ارسال کردن درخواست ویزای تحصیلی یا همان استادی پرمیت برای دانش آموز و همچنین ارسال کردن درخواست ویزای بازدید برای پدر یا مادر باید انجام گیرد.
 4. و آخرین مرحله بعد از انجام کارهای اداری و اقامتی، آماده سازی مقدمات سفر و اقامت دانش آموز می‌باشد.
اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 5 میانگین: 5]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ