اقامت کاری اتریش

مهاجرت کاری به اتریش در یک نگاه

در صورتیکه مهاجر یک کارمند واجد شرایط و یا یک شهروند یک کشور خارج از اروپا باشد که مایل به زندگی و کار در اتریش می باشد برای انجام این کار شخص نیاز به کارت Red-White-Red Card دارد. مهاجر برای خود و خانواده اش می تواند کارت Red-White-Red را در خواست کند که صدور این کارت 24 ماه زمان می برد.

شخص برای اجازه کار در اتریش ابتدا  باید ویزای 6 ماهه بگیرد، و پس از یافتن کار مربوط از طریق کارفرما به اداره کار معرفی مدارک مورد نیاز ارائه دهد و سپس کارت اجازه کار و یا همان کارت قرمز سفید قرمز به شخص درخواست کننده  تعلق می گیرد که با داشتن این کارت، شخص  می تواند بدون محدودیت و چهارچوب قوانین خاصی به کار بپردازد.

اقامت کاری اتریش
اقامت کاری اتریش

کارت Red-White-Red  برای افراد زیر صادر می گردد:

  1. کارگران واجد شرایط  (Very highly qualified workers)
  2. کارگران و متخصصین در مشاغلی که نادر هستند  (Skilled workers in shortage professions )
  3. نیروی کار در شغل هایی که کلیدی هستند (Other key workers )
  4. فارغ التحصیلان دانشگاه ها و کالج های خارج از کشور اتریش
  5. (Graduates of universities and colleges of higher education in Austria)
اقامت کاری اتریش
اقامت کاری اتریش

مراحل اخذ ویزای کاری اتریش

داشتن پیشنهاد شغلی مناسب از طرف کارفرما یا پشتیببان در کشور اتریش و داشتن دعوت نامه از طرف شخصی که دارای شرکت معتبر در اتریش است. در این نوع ویزا شخص می‌تواند به مدت کمتر از ۲ سال کار کند.

ابتدا آگهی جذب نیروی کار که چندین مرحله را در پی دارد در کشور اتریش منتشر می‌گردد، پس از آن آگهی سه ماه در اتحادیه اروپا جریان دارد و در صورتی که شخص مورد نظر پیدا نشد کارفرما می‌تواند از کشورهای دیگر نیرو جذب کند. وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می‌تواند برای اخذ ویزای کار اقدام کند. لازم به ذکر است که کارفرما باید حقوقی را در نظر بگیرد که تمامی هزینه‌های ورود کارگر و خانواده وی را تحت پوشش قرار دهد این هزینه بدون درصد پرداختی مالیات باید محاسبه گردد. البته این روشی تقریبا دشوار است چرا که داخل این کشور و در اتحادیه اروپا افراد زیادی وجود دارند که درای شرایط مناسبی می‌باشند.

اقدام از طریق مهارت های کاری مورد نیاز در آن کشور(Skill Worker)

اقدام برای یافتن پشتیبان بعد از اتمام دوره تحصیلی که باعث می گردد شخص به طور رسمی و قانونی در کشور اتریش مشغول به کار گردد.

شرایط اخذ اقامت اتریش

برای افرادی که در کشور اتریش تحصیل می کنند این امکان وجود دارد که هم به طور نیمه وقت و در صورت امکان به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. بعد از یافتن کار مورد نظر و پرداخت مالیات از حقوق دریافتی به مدت ۳ یا ۴ سال در این کشور میتواند برای اقامت دائم اقدام کنند.

گرفتن اقامت کشوراتریش برای افرادی که دارای شرایط زیر هستند بسیار سهل و آسان می باشد:

برخورداری افراد از درآمد مالی و معیشت مناسب:

افرادی که دارای درآمد شخصی منظمی باشند و بتوانید هزینه های زندگی خود را بدون استفاده از کمک های رفاهی از مقامات محلی کشور اتریش پرداخت کنند. (درآمد ماهیانه منظم باید برابر با نرخ مرجع مقرری قانون عمومی اجتماعی باشد) دارای شرایط مساعد تری برای گرفتن اقامت نسبت به افرادی می باشند که درآمد مشخصی ندارد.

داشتن پوشش بیمه درمانی:

برای اقامت در اتریش، افراد باید پوشش بیمه درمانی داشته باشندکه مزایای آن توسط کشور اتریش تامین می گردد و تمام مشکلات را پوشش میدهد.

داشتن مسکن مناسب:

متقاضی باید برای گرفتن اقامت دائم کشور اتریش حداقل باید یک قرارداد اجاره نامه داشته باشد که نشان دهد مکان مورد اجاره ازنظر اندازه برای خانواده شخصی متقاضی مناسب است. ذکر این نکته مهم است که با داشتن محل اقامت رایگان که میتواند در هر زمان بدون اطلاع قبلی لغو شود و کلا مکانی که هیچ قراردادی برای اقامت قانونی وجود ندارد نمی توان درخواست اقامت دائم داشت بنابراین حتما باید قرارداد قانونی بین طرفین امضاء گردد و وداشتن قرارداد دائمی لازم می باشد.

از جانب متقاضی هیچ تهدیدی برای نظم عمومی و یا  امنیت جامعه  وجود نداشته باشد.

اقامت فرد متقاضی نباید از نظر امنیت عمومی مشکلی در جامعه به وجود آورد و یا به طور قابل توجهی روابط اتریش با کشورهای دیگر را تحت تاثیر قرار دهد.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 11 میانگین: 3.9]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments