اقامت پرتغال از راه خرید ملک

فهرست مطالب

اقامت پرتغال از راه خرید ملک

کشور پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور شهر لیسپون و زبان رسمی مردم این کشور پرتغالی و واحد پول این کشور یورو              می باشد. پرتغال از یک سیستم سیاسی سالم و یک اقتصاد کاملا آزاد برخوردار می باشد. این کشور دارای استاندارد های بالای زندگی در اروپا می باشد. از جمله این ویژگی ها، استانداردهای بالای آموزشی و مراقبت های بهداشتی در این کشور می باشد. پرتغال به عنوان یک کشور مدیترانه ای، دارای یک فرهنگ غنی و متنوع و همچنین آب و هوای مدیترانه ای می باشد. این کشور واقع در غرب شبه جزیره ایبری می باشد که به دلیل تنوع مناظر و ثروت فرهنگی بسیار زیبا        می باشد.

پرتغال با داشتن یک بازار املاک و مستغلات که به سرعت در حال رشد می باشد باعث گردیده بخش املاک در پرتغال دارای شرایط و موقعیت ایده آلی قرار داشته باشد. سرمایه گذاری های خارجی تقاضا برای املاک و مستغلات را در پرتغال بالا برده و به بازار املاک و بخش گردشگری اجازه می دهد تا رشد کنند. پرتغال با داشتن اقتصاد پایدار و عضویت در اتحادیه اروپا همچنان سرمایه گذاران را به سوی خود جذب می نماید.

آیا علاقمند به خرید ملک در پرتغال هستید؟

قبل از خرید املاک و مستغلات در کشور پرتغال ابتدا لازم است در مورد مقررات املاک و مستغلات در پرتغال اطلاعات لازم را داشته باشید.

در هنگام جستجوی ملک مهم است که از مراحل قانونی و ثبت های لازم اگاهی داشته باشید.

باید از هرینه معاملات ملک، مالیات بر سود سرمایه و سایر هزینه های مرتبط با خرید ملک در پرتغال آگاهی داشته باشید.

ویزای طلایی

ویزای طلایی ویزای ویژه ای است که اجازه اخذ اقامت را برای    سرمایه گذاران در کشور پرتغال صادر می نماید. با این مجوز اقامت، برای متقاضی امکان ورود به پرتغال و دسترسی رایگان به همه                 کشور های شینگن وجود دارد.

حدود 4/3 افرادی که در پرتغال زندگی می کنند خانه های خود را دارند، رقمی که برای یک دهه گذشته ثابت مانده است. در پرتغال هیچ محدودیتی در مورد مالکیت افراد خارجی وجود ندارد و شهروندان غیر اتحادیه اروپا می تواند در صورت خرید ملک به ارزش حداقل 500,000 یورو ، 5 سال اجازه اقامت پرنغال را بدست آورند. که این روش به ویزای طلایی معروف می باشد.

برخی از فرصت ها و شرایط برای درخواست ویزای طلایی:

 • خرید و نگهداری املاک و مستغلات
 • انتقال و نگهداری سرمایه خارجی در کشور پرتغال

مزایای داشتن ویزای طلایی پرتغال:

 • متقاضی اقامت در پرتغال با داشتن ویزای طلایی، امکان کار در پرتغال را بدست می آورد.
 • شما و فرزندانتان به سیستم آموزش رایگان در اروپا دسترسی دارید.
 • متقاضی برای گرفتن ویزای طلایی و تابعیت پرتغال نیازی به زندگی در پرتغال ندارد.
 • با گرفتن ویزای طلایی شما در سیستم مرکزی منطقه شینگن ثبت نام خواهید شد که بدون نیاز به ویزای اضافی پس از تایید درخواست شما توسط ( SEF) می توانید به تمام کشور های اروپایی وارد شوید.
 • شما می تواند در صورت تمایل و نیاز از مراقبت های بهداشتی بهره مند گردید.
 • شما می توانید برای بعضی از افراد وابسته به خانواده خود نیز، اقامت دائم پرتغال را دریافت نمایید.
 • شما می تواند بعد از 5 سال اقامت دائم پرتغال را کسب نمایید.

ویزای طلایی پرتغال به یک الگوی مطلق موفقیت برای سرمایه گذاران تبدیل شده است. در کنار یک سرمایه گذاری خوب، آینده ای پایدار برای متقاضی و خانواده به وجود می آورد. بسیاری از کشور های اروپایی دارای برنامه ویزای طلایی هستند و اخیراً دولت پرتغال این برنامه را تقویت کرده است.

تمدید ویزای طلایی پرتغال:

شرایط تمدید ویزای طلایی پرتغال بسیار ساده و راحت می باشد.

 • متقاضی و اعضای خانواده باید نشان دهند که برای مدت کوتاهی در پرتغال اقامت داشته اند. این زمان 7 روز در سال، یا 2 هفته در 2 سال می باشد.
 • متقاضی باشد نشان دهد که هنوز ملکی در پرتغال دارد و مالک آن ملک می باشد.
 • متقاضی باید ثابت نماید که به کشور پرتغال بدهی ندارد. که این کار توسط وکلا انجام می گردد.
 • متقاضی باشد مدارک معتبر، سند ازدواج و … را برای تمدید ارائه نماید.

پس از تایید، هزینه کارت اقامت پرداخت می شود و کارت ها به طور معمول طی 4 هفته صادر می گردند.

شهروندی:

پس از گذشت 5 ( پنج ) سال از داشتن اجازه اقامت، سرمایه گذار و خانواده وی، می توانند برای اخذ اقامت دائم پرتغال و درخواست گذرنامه اقدام نمایند. حدوداً زمان بندی تایید تابعیت 8- 6 ماه به طول می انجامد. در پرتغال بدون آنکه متقاضی در این کشور اقامت داشته باشد، تابعیت به درخواست کننده اعطا می گردد.

موسسه حقوقی هلدینگ رسام با دارا بودن گروهی از کارشناسان مجرب و متخصص، می تواند از تمام افرادی که قصد سرمایه گذاری و زندگی در پرتغال را دارند پشتیبانی نماید.

با ما تماس بگیرید، ما تمام جزئیات و خصوصیات پرونده شما را تحلیل خواهیم کرد.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 18 میانگین: 5]
2 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
امیر علی
ژانویه 31, 2021 9:03 ق.ظ

ممنون
مبلغ اولیه خرید ملک رو میگید لطفا

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram