اقامت مجارستان از راه خرید ملک

اقامت مجارستان, اقامت مجارستان از راه خرید ملک, مهاجرت, اقامت, ویزای شنگن اقامت در کشور مجارستان از راه خرید ملک امکان دریافت اقامت سه ساله وجود دارد.
فهرست مطالب

اقامت مجارستان از راه خرید ملک

در کشور مجارستان از راه خرید ملک امکان دریافت اقامت سه ساله وجود دارد و تا زمانیکه مالک آپارتمان باشید اقامت شما تمدید می گردد. مجارستان به عنوان عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن یکی از 25 مقصد پرطرفدار در جهان است. این کشور کاملا در مرکز اروپا قرار دارد و دارای فرهنگ غنی و متنوعی از موسیقی، فیلم، غذا، ادبیات و همچنین مراقبت های بهداشتی جهانی است.

اخیرا بازار املاک در بوداپست پیشرفت بسیاری داشته است.  پیش بینی می شود که هر سال تا 20 درصد رشد داشته باشد و شما می توانید که هر زمان ملک مورد نظر خود را  به فروش برسانید.  از آنجا که بازار اجاره در بوداپست با تقاضای بالا می باشد، اگر شما دو یا چند آپارتمان را خریداری کنید، می توانید  هزینه زندگی و  معیشت خود را در مجارستان تأمین کنید. کل فرایند اخذ اقامت سریع و کارآمد است، فرایند  دریافت اجازه اقامت فقط 2-3 ماه طول می کشد.

مزایای اقامت از راه خرید ملک در مجارستان

هنگامی که شما اقامت مجارستان را دریافت می نمایید، شما، همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانید از رفت و آمد در اروپا  استفاده نمایید.  برای بچه های جوان تر می توانید از مدارس ابتدایی و متوسطه مختلف انتخاب کنید.  اگر فرزندان شما بیش از 18 سال داشته باشند، ممکن است بخواهند در یک دانشگاه معتبر در بوداپست و در سایر نقاط کشور ثبت نام کنند و برای ویزای دانشجویی درخواست دهند.

روند خرید ملک در مجارستان :

برای خرید هر گونه زمین به جز زمین های قابل کشت، یک فرد خصوصی نیاز به مجوز از شورای ناحیه شهرداری محلی و در بوداپست دارد. هر خرید ملک مستلزم تصویب دفتر اداری (AOB) است و برای هر فرد خارجی اجازه از اداره مهاجرت می باشد.  هیچگونه  قوانین محدود کننده  برای مالکیت املاک و اموال شخصی  توسط اشخاص حقوقی مجارستانی اعمال نخواهد شد.

در کشور مجارستان بر اساس قوانین مربوطه باید خرید املاک و مستغلات را حتما از طریق قرارداد (مبایعه نامه) توسط وکیل انجام گردد. شهروندان غیر مجارستانی باید برای تأیید دفتر اداری مربوطه برای خرید ملک به عنوان یک فرد خصوصی اقدام نمایند.  مطابق با  مقررات اکثر افراد  خارجی باید ظرف مدت 2-3 ماه مجوز خرید را دریافت کنند.

هنگامی که ملک انتخاب شود مذاکره ای بین خریدار و فروشنده در بنگاهای املاک صورت می گیرد. توصیه می شود که از یک وکیل در امر خرید ملک استفاده نمایید.  وکلا  نه تنها  شخص خریدار بلکه فروشنده را نیز در امر خرید و فروش  کمک می کنند اگرچه افراد برای این خدمات حق الوکاله نیز  پرداخت می کنند.  وکیل معمولا علاوه بر قوانین مربوطه یک بررسی کلی ساختاری و معماری آپارتمان و ساختمان را همراه با کارشناس دادگستری و بازرس انجام می دهد. زمانی که توافق بین فروشنده و خریدار انجام می پذیرد، وکیل فرآیند تأییدیه  اعتبارات محلی را از خرید شروع و بررسی می نماید.

هنگامی که نوع ملک و ثمن معامله مشخص شد قرارداد خرید توسط وکیل تهیه می شود. این قرارداد نوشته شده توسط وکیل، لازم است برای تأیید انتقال مالکیت. پس از مراحل بالا یک نشست  بین خریدار، فروشنده و  وکلای هر دو طرف برگزار خواهد شد  که در آن قرارداد (مبایعه نامه) در حضور مشاوره املاکی  و نماینده اداره املاک و مستغلات و کارشناس دادگستری امضا می شود.  انتظار می رود که خریدار 10 درصد از قیمت توافق شده را به عنوان پیش پرداخت (سپرده) پرداخت نماید.

بعد  از امضای قرارداد فروش، خریدار باید حق الوکاله وکیل و هزینه های نمایندگی  و ثمن معامله را نیز  پرداخت نماید.  توافقنامه خرید ملک انتخاب شده باید ظرف  مدت 30 روز پس از امضای مجدد مبایعه نامه  به اداره ثبت احوال مجاز ارسال خواهد شد .

پروسه  مجوز، تقریبا  60 تا 90 روز پس از اولین امضای قرارداد خرید (مبایعه نامه) انجام خواهد شد. خریدار باید بلافاصله پس از دریافت اجازه خرید از دفتر اداری  املاک و مستغلات ، فروشنده را از این پروسه مطلع نماید.  این پروسه معمولا طول مدت  یک هفته انجام می شود.  مهمترین گام زمانی برداشته می شود که فروشنده  و خریدار  با اعلامیه  به اتمام رسیدن پروسه  خرید، که شامل اعلامیه ای می باشد که  قیمت ثمن معامله برای  خرید به طور کامل پرداخت شده است  و مالکیت انتقال یافته است، امضاء خواهد شد. خریدار پس از آن مالک ملکی که خریده  می شود .

اگر فردی مراحل و شرایط اقامت مجارستان از طریق خرید ملک را رعایت کند به راحتی می تواند در کمترین زمان ممکن این اقامت  را دریافت کند.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 17 میانگین: 5]
2 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
قدرت اله فرج پور
اکتبر 11, 2022 7:52 ق.ظ

سلام
آیا قیمت ملک نیز در اخذ اقامت موثر است؟ آیا به این منظور کف قیمتی برای ملک تعیین نشده است؟

مدیریت تایید دیدگاه ها
اکتبر 26, 2022 10:47 ق.ظ

درود دوست عزیز؛ بله کمترین میزان ارزش ملک جهت خرید ملک توسط هر کشور مشخص می شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر تهران تماس بگیرید لطفا.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ