اقامت تمکن مالی سوئیس

فهرست مطالب

اخذ اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی

یکی از روش‌های مهاجرت که در دنیا طرفداران زیادی داشته، اقامت از طریق تمکن مالی می باشد. اقامت کشور سوئیس از راه تمکن مالی (خود حمایتی) یکی از آسانترین و ساده‌ترین روش‌های اخذ اقامت کشور زیبای سوئیس می‌باشد. اقامت خودحمایتی سوئیس بعد از گذشت مدت 10 سال منجر به دریافت اقامت دائم شده و بعد از گذشت 12 سال این امکان را به افراد می‌دهد که برای اخذ پاسپورت و شهروندی کشور سوئیس اقدام نمایند.

روش خود حمایتی یا اقامت بدون اجازه کار یا تمکن مالی کشور سوئیس به دو نوع تقسیم می‌شود. اقامت بازنشستگی که برای افراد با سنین بالاتر از 55 سال قابل اقدام است و یا اقامت مالیات گزاف (Lump-sum taxation) که برای سنین کمتر می‌توان دریافت نمود. در این روش شما باید نشان دهید که پشتوانه مالی خیلی زیادی داشته و می‌توانید زندگی خود و همراهانتان را تأمین نمایید و در واقع اجازه پر کردن فرصت‌های شغلی موجود در سوئیس را نخواهید داشت، بلکه تنها می‌توانید با ایجاد کسب و کار خودتان به عنوان خویش فرما مشغول به فعالیت شوید.

اگر قصد دارید که از این طریق اقامت کشور سوئیس را بگیرید باید بدانید که گرفتن بیمه سلامت و حوادث برای شما و اعضای خانواده‌تان ضروری خواهد بود. نکته مهم دیگری که در شرایط پرونده فرد متقاضی در روش خودحمایتی می‌بایست لحاظ شود، نشان دادن علاقه و وابستگی به کشور سوئیس است. این وابستگی را به روش‌های مختلفی از جمله سفرهای زیاد به سوئیس، داشتن خویشاوندان نزدیک در این کشور و یا در بعضی موارد داشتن املاک و یا سابقه خرید ملک در سوئیس می‌توان نشان داد.

دیگران می خوانند: اقامت تمکن مالی فرانسه

روش خودحمایتی یا اقامت تمکن مالی سوئیس دو نوع متفاوت دارد که سن متقاضیان تعیین کننده امکان استفاده از هر یک از این روش‌ها می‌باشد. برای افراد بالای 55 سال، ویزای بازنشستگی صادر می‌شود. براساس شرایط تعریف شده برای این نوع ویزا، سن متقاضی را از 78 که میانگین امید به زندگی در کشور سوئیس است، کم نموده و به ازای هر سال 50 هزار یورو در حساب شخصی خود می‌بایست نشان دهند. به طور مثال، اگر شخصی 62 سال سن داشته باشد اختلاف سن او تا 78، 16 سال است و بنابراین این شخص 800 هزار یورو را باید در حساب خود داشته باشد. درآمدهای ناشی از حقوق، اجاره ملک، کسب و کارهای مختلف می‌تواند به نشان دادن این تمکن مالی کمک کند.

نوع دوم اقامت خودحمایتی سوئیس که برای افراد جوانتر مناسب است، با دادن مالیات به دولت سوئیس امکان پذیر بوده و به نام Lump-sum Taxation شناخته می‌شود. در این روش شخص اعلام می‌کند که قصد داشتن اقامت سوئیس بدون اجازه کار را دارد و متناسب با هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌اش در طول یک سال در کشور سوئیس و کشور خودش مالیات خواهد داد. هزینه‌های زندگی شامل هزینه‌های مسکن، تحصیل فرزندان و رفت و آمد و غیره بوده و می‌بایست جمعاً چیزی بیش از هفت برابر اجاره مسکن در سال باشد. این متقاضیان باید نشان دهند که سالیانه حداقل 400 هزار فرانک سوئیس درآمد دارند. همچنین مناطق مختلف این کشور برنامه مالیاتی مخصوص خود را دارد و وابسته به اینکه شخص در کجا زندگی می‌کند مستلزم پرداخت آن مالیات‌ها خواهد بود.

اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی
اقامت تمکن مالی سوئیس

مزایای اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی

 • مهاجرت به سوئیس از طریق تمکن مالی دارای کمترین ریسک مهاجرتی به سوئیس می‌باشد.
 • تمکن مالی سوئیس یکی از ساده‌ترین روش‌های دریافت تابعیت سوئیس می‌باشد که می‌تواند باعث شود فرد به راحتی به سوئیس مهاجرت کند و اقامت سوئیس را بدست بیاورد.
 • امکان تمدید راحت اقامت پس از به اتمام رسیدن دوره آن
 • مهاجرت تمکن مالی به سوئیس نیاز به داشتن مدرک زبان ندارد و فرد بدون مدرک زبان می‌تواند به سوئیس مهاجرت کند ولی داشتن یک سطح اولیه از آشنایی به زبان برای پروسه ویزا و ورود شخص بهتر است.
 • محدودیت سنی در خود حمایتی سوئیس وجود ندارد و فرد در هر سنی می‌تواند اقدام به دریافت ویزای سوئیس از این طریق کند.
 • اجازه دریافت اقامت از طریق تمکن مالی یک ساله می‌باشد.
 • حداقل درآمد برای حمایت از خود و خانواده باید 2000 یورو باشد.
 • می‌توانید به راحتی در بانکهای اروپایی و سراسر دنیا حساب باز کنید.
 • معافیت از پرداخت مالیات
 • زندگی در یک کشور امن و دارای ثبات اقتصادی و سیاسی
 • امکان بهره‌مندی از مزایای تحصیلات رایگان
 • تمدید اقامت سوئیس به آسانی صورت می‌گیرد.
 • اخذ اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی فاقد ریسک است.
 • عدم وجود محدودیت سنی برای متقاضیان
 • امکان سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه شینگن
 • می‌توانید به آسانی جهت اخذ ویزای آمریکا، کانادا و انگلستان اقدام کنید.
 • پس از 12 سال اقامت می توانید درخواست تابعیت داشته باشید و پاسپورت دوم را دریافت کنید.

مطالب مرتبط: اقامت تمکن مالی یونان

پاسخ به سوالات متداول در زمینه خودحمایتی سوئیس

اقامت تمکن مالی سوئیس به چه صورت می باشد؟

در این روش مهاجرت شما فقط نیاز به این دارید که ثابت کنید تمکن مالی دارید و اقامت سوئیس را دریافت خواهید کرد.

چقدر زمان می برد تا پس از دریافت اقامت سوئیس به روش خودحمایتی، تابعیت و پاسپورت این کشور را دریافت کنم؟

شما پس از ده سال زندگی در کشور سوئیس به روش خودحمایتی می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید و پس از 2 سال دیگر می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

برای دریافت اقامت تمکن مالی سوئیس چه مقدار پول باید سرمایه داشت؟

براساس شرایط تعریف شده برای این نوع ویزا، سن متقاضی را از 78 که میانگین امید به زندگی در کشور سوئیس است، کم نموده و به ازای هر سال 50 هزار یورو در حساب شخصی خود می‌بایست نشان دهند.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 23 میانگین: 4.6]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ