اقامت ایتالیا از راه تمکن مالی (خود حمایتی)

اخذ اقامت ایتالیا از راه تمکن مالی

چگونه می‍توان برای دریافت اقامت ایتالیا اقدام کرد؟ بهترین روش برای مهاجرت به ایتالیا کدام است؟ ویزای انتخابی ایتالیا چیست و چه شرایطی دارد؟ شرایط دریافت ویزای بازنشستگی ایتالیا چیست؟ چگونه می توان از طریق تمکن مالی به ایتالیا مهاجرت کرد؟ آیا دریافت اقامت ایتالیا از طریق اثبات تمکن مالی امکان‍پذیر است؟ چه کسانی می‍توانند برای دریافت اقامت خود حمایتی ایتالیا اقدام کنند؟ افراد دارای اقامت دائم ایتالیا از چه مزایایی برخوردارند؟ برای اثبات تمکن مالی چه مدارکی مورد نیاز است؟ چگونه می‍توان برای دریافت پاسپورت ایتالیا اقدام کرد؟ اقامت خود اتکایی ایتالیا چه مزایایی دارد؟

 یکی از محبوب‍ترین و کم ریسک ترین روش‍های مهاجرت به اروپا و دریافت اقامت دائم اروپا، اقامت از طریق خودحمایتی یا تمکن مالی می باشد. برای اقدام به مهاجرت از طریق تمکن مالی، فرد متقاضی باید با ارائه مدارک و مستندات لازم نشان دهد که بدون کار کردن در کشور مقصد توانایی مالی تامین زندگی خود و خانواده‍اش را دارا می‍باشد. کشور ایتالیا از جمله کشورهایی است که از طریق روش تمکن مالی یا خودحمایتی مهاجر می‍پذیرد. در این مقاله به بررسی شرایط و ویژگی‍های اقامت تمکن مالی یا ویزای بازنشستگی کشور ایتالیا پرداخته می‍شود.

کشور ایتالیا در جنوب قاره اروپا واقع شده است. مساحت کشور ایتالیا 30134 کیلومتر مربع و جمعیت آن 60 میلیون و 600 هزار نفر می‍باشد. ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا محسوب می‍شود. اتریش، فرانسه، سوئیس، اسلوونی، واتیکان و سن مارینو کشورهایی هستند که با ایتالیا مرز مشترک دارند. پایتخت کشور ایتالیا شهر زیبا و تاریخی رم می‍باشد که در قسمت جنوبی این کشور قرار گرفته است. کشور ایتالیا دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است. در ایتالیا جولای گرم‍ترین و ژانویه سردترین ماه‍های سال هستند.

اقامت ایتالیا از راه تمکن مالی
اقامت ایتالیا از راه تمکن مالی

ایتالیا کشوری با فرهنگ و تاریخی غنی است که هرساله میزبان گردشگران و مهاجران بسیاری از سرتاسر جهان می‍باشد. امنیت و رفاه اجتماعی بالا، آب و هوای معتدل و متمایز از دیگر کشورهای اروپایی، سواحل و مناظر بسیار زیبا، کشور ایتالیا را همواره در لیست مقاصد مهاجرتی و گردشگری قرار داده است. افراد بسیاری همواره خواهان گذراندن دوران بازنشستگی خود در کشور زیبا و منحصر به فرد ایتالیا می‍باشند. دولت ایتالیا برای این دسته از افراد امکان دریافت اقامت ایتالیا از طریق اقامت تمکن مالی یا ویزای بازنشستگی را فراهم نموده است.

 اقامت تمکن مالی یا ویزای بازنشستگی یکی از انواع روش‍های اخذ اقامت ایتالیا می‍باشد که غالبا توسط اتباع خارجی غیراتحادیه اروپا استفاده می‍شود. روش تمکن مالی از کم ریسک‍ترین و ساده‍ترین روش‍های مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت دائم اروپا به شمار می‍رود. متقاضیان اقامت تمکن مالی کشور ایتالیا باید به این دولت ثابت کنند که توانایی مالی برای تامین هزینه زندگی خود و خانوده شان را بدون انجام کار و داشتن شغل دارا هستند. فرد متقاضی تمکن مالی خود را باید از طریق منابع مالی مختلفی چون حقوق بازنشستگی، اجاره املاک، سود بانکی و … نشان دهد. این بدین معناست که افرادی که از طریق اقامت تمکن مالی به ایتالیا مهاجرت می‍کنند اجازه کار در این کشور را نخواهند داشت. فرد متقاضی بایست مبلغی معادل 31000 یورو در حساب خود داشته باشد. اگر متقاضی به همراه همسرش قصد اقدام به مهاجرت از طریق تمکن مالی را داشته باشد این مبلغ 38000 یورو خواهد بود و به ازای هر فرزند 5% به میزان این سپرده افزوده خواهد شد.

اقامت تمکن مالی ایتالیا در ابتدا از نوع اقامت موقت می‍باشد و در 5 سال اول به شکل سالیانه قابل تمدید خواهد بود. حفظ میزان درآمد ثابت ماهیانه، داشتن بیمه سلامت معتبر، حضور و زندگی در کشور ایتالیا و همچنین داشتن آدرس معتبر در این کشور از شرایط لازم برای تمدید اقامت موقت می‍باشد. بعد از گذشت5 سال از صدور اقامت موقت امکان دریافت اقامت دائم فراهم می‍باشد و پس از گذشت10 سال زندگی در ایتالیا می‍توان برای دریافت پاسپورت و شهروندی کشور ایتالیا اقدام نمود.

مهاجرت به ایتالیا
مهاجرت به ایتالیا

مزایای اقامت تمکن مالی کشور ایتالیا

  • دریافت اقامت اروپا برای متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال
  • سهولت در تمدید اقامت
  • امکان دریافت اقامت دائم پس از گذشت 5 سال
  • امکان دریافت پاسپورت ایتالیا بعد از 10 سال زندگی در ایتالیا
  • امکان رفت و آمد آزادانه به کشور های حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا
  • امکان خرید ملک و سرمایه گذاری
  • امکان تحصیل رایگان فرزندان
  • امکان افتتاح حساب بانکی
  • بهره مندی از خدمات بیمه پزشکی ایتالیا
  • بهره مندی از تمامی امکانات شهروندی در اتحادیه اروپا
اقامت ایتالیا
اقامت ایتالیا

هلدینگ رسام با بیش از ده سال سابقه در زمینه امور مهاجرتی در مسیر دریافت اقامت اروپا با شما عزیزان  همراه خواهد بود. کارشناسان هلدینگ رسام آماده پاسخگوئی به سوالات شما و ارائه مشاوره در خصوص مراحل درخواست اقامت تمکن مالی ایتالیا و مدارک مورد نیاز به منظور اخذ اقامت ایتالیا هستند. 

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 14 میانگین: 4.7]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments