اقامت اسپانیا از راه خرید ملک

اقامت, اقامت کشور اسپانیا, اقامت اسپانیا از راه خرید ملک ابتدا به صورت یک ساله بوده که بعد از آن ۲ بار و هر بار به مدت دو سال تمدید می‎شود

فهرست مطالب

اقامت اسپانیا از راه خرید ملک

در حال حاضر دو روش جهت اخذ اقامت کشور اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک وجود دارد:

  • سرمایه گذاری با خرید ملک به مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ یورو به بالا (ویزای طلایی)

در این روش متقاضی باید بدون بهره گیری از وام بانکی‌ در بخش مسکن سرمایه گذاری نماید، این خرید می‎تواند در قالب خرید یک یا چند ملک باشد که می‌بایست مجموعه خرید بالاتر از پانصد هزار یورو گردد. از مزایای این روش سرعت بالای اخذ اقامت (۳ هفته) و عدم شرط حضور شش ماهه در اسپانیاست. اقامت اخذ شده، اقامت کشور اسپانیا و اتحادیه اروپا بوده که با کارت اقامتی دریافتی، امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شنگن را خواهید داشت.

  • سرمایه گذاری با خرید ملک با متراژ کافی و متناسب با تعداد اعضای خانواده

در این روش متقاضی می‎بایست متناسب با تعداد اعضای خانواده خود، ملک با فضای کافی‌ خریداری نماید. در این روش، به جای قیمت، متراژ ملک مهم می‌باشد. همچنین متقاضی می‎تواند از وام بانکی‌ نیز استفاده نماید. جهت اخذ اقامت به منظور اثبات امکان تامین هزینه زندگی بدون کمک دولت، می‎بایست مدارک مالی کافی به سفارت اسپانیا در تهران ارائه گردد. به طور مثال یک خانواده ۴ نفری به یک آپارتمان دو خوابه با متراژ حداقل ۸۰ متر نیاز دارند. زمان لازم جهت اخذ این نوع اقامت یک تا سه ماه می‌باشد.

لازم به ذکر است که تمامی اقامت‌های اخذ شده ابتدا به صورت یک ساله بوده که بعد از آن ۲ بار و هر بار به مدت دو سال تمدید می‎شود. کلیه اقدامات اولیه از طریق سفارت اسپانیا در تهران انجام می‌گیرد، بدین صورت که متقاضی، پرونده‌ تنظیم شده توسط هلدینگ رسام شامل فرم‎های مربوطه، سند ملک، مدارک مالی، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی سلامت را با اخذ وقت قبلی‌ به سفارت تحویل می‎نماید؛ سفارت پس از بررسی‌ و ارسال پرونده به اسپانیا و اخذ تادیه با درخواست اقامت شما موافقت و یک ویزای سه ماهه با عنوان “ویزای اقامت” به شما ارائه می‎دهد. شما با این ویزا به اسپانیا سفر، در اداره پلیس انگشت نگاری و کارت اقامت خود را دریافت می‌نمایید.

تمدید اقامت پس از یکسال با حفظ شرایط اولیه و به شرط نداشتن مشکل مالیاتی به راحتی‌ امکان پذیر خواهد بود. پس از سال اول شما اقامت خود را به مدت ۲ سال و پس از آن نیز دو سال دیگر تمدید می‎نمایید که نهابتاً پس از ۵ سال شما کارت اقامت دائمی خود را دریافت خواهید نمود.  پاسپورت اسپانیا نیز پس از ده سال اقامت قانونی،‌ به متقاضی تعلق می‌گیرد.

مراحل انجام کار:

  • ارسال دعوتنامه و اخذ وقت مصاحبه از طرف هلدینگ رسام  برای متقاضی و اخذ ویزای شنگن
  • سفر ۷ روزه متقاضی به اسپانیا و بازدید از پروژه‌ها و املاک موجود
  • رزرو ملک انتخاب شده با مبلغی حدود ۱۰ هزار یورو به مدت ۶۰ روز
  • اخذ شماره شناسایی از پلیس.NIE NUMBER
  • افتتاح حساب بانکی‌ و تقاضای وام در صورت نیاز

در این مرحله شخص به ایران برگشته و در این فاصله زمانی تا روز محضر و تحویل ملک، وکیل و بانک مراحل اداری کار از قبیل استعلام‎های لازم از اداره ثبت و شهرداری و ارزشیابی ملک را انجام داده و روز محضر را مشخص می‎نماید، شخص مبلغ ملک یا مابه التفاوت وام را به حساب خود واریز و به اسپانیا سفر می نماید، در دفترخانه اسناد رسمی‌ ملک به نام خریدار شده سند خورده و کلید را تحویل می‌گیرد.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 20 میانگین: 4.9]
2 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
علی
جولای 21, 2019 12:46 ب.ظ

با سلام و خسته نباشید
در ویزای سرمایه گذاری با خرید ملک با متراژ کافی و متناسب با تعداد اعضای خانواده حداقل چقدر سرمایه لازم داره؟ سوال دوم این هست که شرط حضور در اسپانیا رو هم داره یا با صرف خرید ملک میشه اقامت گرفت؟

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram