اجاره ملک

فهرست مطالب

هزینه اجاره ملک در کشور اتریش

افرادی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند باید از هزینه زندگی و هزینه‌های اجاره مسکن در اتریش اطلاعات کافی داشته باشند. قیمت اجاره مسکن به موقعیت مکانی و امکانات موجود در مسکن اجاره‌ای بستگی دارد. البته علاوه بر مهاجران اکثریت شهروندان کشور اتریش نیز در منزل های اجاره‌ای زندگی می‌کنند.

هزینه اجاره مسکن در کشور اتریش
هزینه اجاره مسکن در کشور اتریش

شرایط انعقاد قرارداد اجاره مسکن در اتریش

انعقاد قرارداد اجاره خانه در کشور اتریش هم به صورت کتبی و شفاهی برای افراد امکان دارد اما با وجود قانونی بودن قرارداد شفاهی در کشور اتریش ولی به افراد توصیه می گردد که قراردادها به صورت کتبی تهیه گردند که مشخصات هویتی و همچنین حقوق و مسائل مربوط به دو طرف یعنی مالک و مستاجر در قرارداد نوشته شده باشد. همچنین قراردادهای اجاره در کشور اتریش به دو صورت محدود و نامحدود تنظیم می گردند. اگر قرارداد اجاره به صورت محدود منعقد گردد باید به طور واضح مدت زمان اجاره در آن مشخص گردد. مهاجرین باید به این نکته توجه کنند که در اینگونه قراردادها تنها در شرایطی که بطور واضح مدت زمان اجاره ذکر شده باشد، امکان فسخ قرارداد وجود دارد.

اجاره ملک
اجاره ملک

مبلغ اجاره بها در کشور اتریش با توافق صاحب ملک و مستاجر مشخص می گردد. مستاجر علاوه بر اجاره بها باید هزینه‌های بخشهای  مشترک ساختمان نظیر آب و برق و گاز را هم پرداخت نماید. پس دقت داشته باشید که در زمان تنظیم قرارداد تمام شرایط کاملا دقیق و واضح باشد.

انواع محل سکونت در اتریش

 1. خوابگاه‌های خصوصی دانشجویی Studentenheim
 2. خانه های دولتی Gemeinde Wohnungen: مهاجرین در این مورد باید دقت لازم داشته باشند که فقط افرادی دارای اقامت اتریش، می توانند از این منازل استفاده کنند. و مهاجرین باید از اجاره کردن این خانه ها که به دلیل دولتی بودن دارای اجاره بهای کمتری هستند جدا خودداری کنند.  ذکر این نکته مهم است که در صورت آگاهی شهرداری از اجاره خانه های دولتی توسط مهاحرین، فرد مهاجر باید خانه را تخلیه کند.
 3. آپارتمان های تعاونی Genossenschaft Wohnung: این گروه از خانه ها شبیه به مسکن مهر ایران می‌باشد و مهاجر باید مبلغی را به عنوان پیش پرداخت و در موقع اجاره پرداخت نماید. این خانه ها تقریبا نوساز می باشند و البته مستاجر می تواند اینگونه خانه ها را خریداری کند که در زمان خرید خانه قیمت خانه مشخص می گردد و مبلغ پرداختی مستاجر از مقدار خانه کم می گردد.
 4. خانه‌های معمولی: خانه‌های معمولی شامل خانه‌های شخصی می‌باشند که اینگونه خانه‌ها به صورت شرکتی یا شخصی به فرد مهاجر اجاره داده می‌شود.
اجاره ملک
اجاره ملک

مواردی که توسط مهاجرین باید در هنگام اجاره خانه مورد توجه قرار گیرد:

 • در هنگام اجاره خانه توجه کنید که خانه با انرژی یا بدون انرژی در اصطلاح (kalt miete oder warm Miete) اجاره داده می شود.
 • در اتریش سالن نشیمن به عنوان اتاق به حساب می آید.
 • در اتریش مبلغ سه ماه اجاره به عنوان پول پیش توسط مالک دریافت می گردد.
 • اگر مستاجر از طریق یک شرکت واسط خانه اجاره کرده باشد باید مبلغ دو ماه اجاره را به عنوان (حق بنگاه) به آن شرکت پرداخت نماید.

هزینه و شرایط اجاره خانه در آلمان

هزینه و شرایط اجاره خانه در آلمان  یکی از مهمترین مسائل برای اشخاصی می باشد که قصد مهاجرت به آلمان دارند

مستاجرین در آلمان

در آلمان مستاجران از حقوق بالایی برخوردار هستند و تمامی شرایطی که در قرارداد اجاره خانه مستاجران درج شده باید توسط صاحبخانه رعایت شود و اگر بین مستاجر با صاحبخانه مشکلی به وجود آید مستاجر می تواند به مراکز مشاوره در مورد قرارداد اجاره مراجعه کرده و از صاحبخانه خود شکایت کند . همچنین مستاجران باید در نظر داشته باشند که در آلمان حداقل برای مدت 2 سال می توانند ملکی را اجاره کنند.

پیدا کردن خانه اجاره ای مبله به دلیل اینکه در کشور آلمان خانه هایی اجاره ای مبله تعدادشان اندک می باشد کمی مشکل است. به جز خانه هایی که برای برای اجاره های کوتاه مدت استفاده می شوند یا خانه های کوچک مانند خانه های دانشجویی.

خانه هایی که مبله نیستند تنها دارای کف، سقف، پنجره، در، حمام، توالت، سینک، وان و … می باشند و تمام وسایل مورد نیاز زندگی باید توسط خود مستاجر تهیه گردد . مستاجران به غیر از پرداخت اجاره در هر ماه باید در پایان هر سال میزان واقعی مصرف گرما ، آب و امکانات رفاهی دیگر را نیز پرداخت کنند و همچنین در پرداخت هزینه های مشترک نظیر نظافت و رسیدگی به محوطه های مشترک شراکت داشته باشند.

البته مستاجرین در آلمان از امنیت قانونی بالایی برخوردار هستند و هزینه ها و روال معمول اجاره به شدت تحت کنترل قانون می باشد.

اجاره ملک
اجاره ملک

مدارک مورد نیاز اشخاص برای اجاره خانه در آلمان :

 1. فرم درخواست اجاره
 2. کپی شناسنامه ی عکس دار و اجازه ی اقامت فرد
 3. گواهی اثبات درآمد به طور معمول
 4. گواهی نامه از اجاره نامه ی قبلی که نشان دهد فرد هیچ اجرت معافیتی نداد
 5. گزارش اعتبار فرد
اجاره ملک
اجاره ملک

دلیل افزایش اجاره خانه در آلمان

یکی از دلایل افزایش اجاره خانه در آلمان وجود دانشگاه های عمومی و رایگان در کشور آلمان می باشد که باعث مهاجرت دانشجویان از سرتاسر جهان برای تحصیل به کشور آلمان گردیده است. این هزینه ها در سال های اخیر در شهر های بزرگ و پرجمعیت افزایش قابل توجهی داشته است . اما در شهرستان ها و شهر های کوچک هزینه های مسکن افزایش کمتری داشته است. البته به دلیل افزایش جمعیت در کشور آلمان متراژ خانه ها در آلمان نسبت به سایر کشور های اروپایی کمتر و کوچکتر می باشد. همچنین در مناطق توسعه یافته و پیشرفته قیمت خانه ها افزایش بیشتری یافته است و خانه ها گرانتر می باشند. 

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 8 میانگین: 5]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ