درباره ما

امروزه پیشرفت های به وجود آمده در بعضی از کشورها و خواسته انسان برای داشتن شرایط بهتر و با کیفیت بالاتر، باعث مهاجرت افراد به کشورهای توسعه یافته مانند کشورهای اروپایی و کانادا شده است. انتخاب یک روش مهاجرتی مناسب، ابتدای راه شروع یک پرونده مهاجرتی و اقامتی است. ما در هلدینگ مهاجرتی رسام مفتخریم که با بهره گیری از تیم کارشناسان و وکلای مهاجرتی ساکن در اروپا و کانادا، دانش کافی و به روز و اطلاع از قوانین مهاجرتی سال 2021 با برنامه ریزی دقیق نقشه راهی روشن برای متقاضیان مهاجرت ترسیم کنیم. اخذ ویزای شینگن، دریافت اجازه اقامت اروپا و کانادا نیاز به بررسی‍های دقیق شرایط متقاضی، ایجاد برنامه مدون، رعایت الزامات و تهیه مدارک دارد.

هلدینگ رسام در تمام مراحل اخذ ویزای شینگن، اخذ ویزای مولتی کانادا، مهاجرت به اروپا و مهاجرت به کانادا متقاضیان را همراهی می‍نماید.

در مسیر مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا از مهم‍ترین دغدغه های متقاضیان، انتخاب مشاور مناسب با اطلاعات به روز در زمینه امور مهاجرتی و اقامتی می‍باشد.

 • در زمان انتخاب مشاور اقامت و مهاجرت چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟
 • در زمان انتخاب مقصد مهاجرت چه شرایطی را باید بررسی نمود؟
 • اولین مرحله در شروع پرونده مهاجرتی و اقامتی چه مرحله ای است؟

شما می توانید جواب تمامی سوالات خود را در زمینه اخذ ویزا، ورود به حوزه شینگن، اقامت اروپا و کانادا از مشاوران هلدینگ رسام دریافت نمایید.

از دلایل مهاجرت بین متقاضیان عزیز می‌توان به موارد:

 • ادامه تحصیل
 • شروع کسب و کار جدید
 • سرمایه گذاری
 • داشتن موقعیت شغلی بهتر
 • در نهایت ارتقای سطح زندگی اشاره کرد.

با خواندن این مطلب و گرفتن مشاوره از طریق تماس با مشاوران هلدینگ رسام، شما با انواع مختلف راه‌های مهاجرتی 2021 آشنا می‌شوید. با کسب اطلاعات کافی در زمینه شرایط مورد نیاز و روش‌های مهاجرتی موجود و قوانین کشور مقصد، مسیر پرونده مهاجرتی شما آسان‍تر می‌گردد.

با افزایش یافتن درخواست‌های مهاجرت، شرایط تایید و پذیرش کشورهای مهاجر پذیر نیز دشوارتر گردیده است و پرونده‌ها به صورت سختگیرانه بررسی می‌گردند. سالها تجربه ما در امر مهاجرت، هزینه ها و ریسک عدم پذیرش پرونده شما را به طرز چشمگیری کاهش خواهد داد.

در ابتدا شرایط لازم برای شروع مسیر مهاجرت را معرفی می‌کنیم. شما با بررسی موارد ذیل و مهیا نمودن شرایط مناسب می‌توانید مسیر مهاجرت و اقامت خود را هموارتر کنید.

آماده‌سازی بودجه و سرمایه لازم

برای مهاجرت روش‌های گوناگونی وجود دارد ولی موضوعی که مهاجر بایستی مدنظر داشته باشد این است که برای گرفتن نتیجه و موفقیت در راه مهاجرت، سرمایه کافی مورد نیاز را در اختیار داشته باشد. میزان سرمایه مورد نیاز برحسب نوع روش مهاجرتی انتخاب می‍گردد. به صورت کلی می‍توان مهاجرت تحصیلی را از دسته ارزان‍ترین روش‍ها و روش‍های سرمایه گذاری را از گران‍ترین روش‌ها به حساب آورد. به همین دلیل بهتر است در ابتدای مسیر میزان بودجه نقدی خود را برای مهاجرت و اخذ اقامت مشخص کنید.

برای ارزیابی بودجه حتما میزان سرمایه نقدی خود را از مبلغ مربوط به اموال و املاک جدا نمایید تا اطلاعات درستی به مشاوران هلدینگ رسام اعلام نمایید. لازم به ذکر است صداقت شما در این زمینه در ارائه مشاوره توسط مشاوران مهاجرتی بسیار تاثیرگذار می‌باشد.

 

اهداف مهاجرتی

مشخص کردن هدف اصلی

اگر قصد شروع پرونده مهاجرتی دارید، در ابتدا باید هدف خود را مشخصی کنید، به عنوان مثال قصد شما از مهاجرت تحصیل است، یا اشتغال به کار و یا فقط قصد شما خروج از کشور و زندگی در کشور دیگری است. در ابتدای پرونده هدف را در نظر بگیرید. همچنین لازم به ذکر است داشتن تفکراتی مانند داشتن زندگی بهتر، به دست آوردن آسایش و کسب آرامش دلایل کافی نیستند و حتما به این موضوع فکر کنید که هیچگونه تضمینی برای داشتن زندگی لوکس و ایده آل در کشور مقصد برای شما وجود ندارد و با داشتن هدف است که شما می‌توانید سختی‌های مسیر مهاجرت و اخذ اقامت را تحمل کرده و برای اخذ اقامت بجنگید.

کسب مهارت‌های لازم و کافی

اکثر متقاضیان مهاجرت به منظور داشتن درآمد در کشور مورد نظر و تأمین رفاه خود و خانواده‌شان ترجیح می‌دهند با پیدا کردن شغل و داشتن درآمد، مهاجرت کنند تا برای تأمین هزینه‌های زندگی مشکلی نداشته باشند. باید در نظر داشته باشید که داشتن شغل نیازمند داشتن مهارت است بنابراین، در صورتی که مهارت‌های لازم شغلی را نداشته باشید، موفق به یافتن کار و مهاجرت کاری نخواهید شد. از این رو با تعیین هدف، مهارت‌های شغلی مورد نظر خود را پیش از اقدام به مهاجرت کسب نمایید تا کشورهای مورد نظر نیز خواستار جذب شما باشند و با سرمایه‌گذاری روی شما به عنوان تبعه خارجی موافقت نمایند.

 

مدارک لازم برای مهاجرت

 

میزان تسلط در زبان دوم (زبان انگلیسی و …)

با انتخاب کشور شما باید یادگیری زبان دوم خودتان و زبان رایج آن کشور را مدنظر قرار دهید و برای آن برنامه ریزی کنید. بسیاری از کشورهای پیشرفته در سرتاسر دنیا، تسلط شما به زبان انگلیسی و داشتن مدرک مربوط به آزمون های تافل و آیلتس را بررسی می‍کنند. در صورتی که قصد شما مهاجرت کاری به کشورهایی مانند آلمان، اتریش و … باشد، لازم است زبان رسمی این کشورها را نیز یاد بگیرید تا در مکالمات خود به راحتی از این زبان استفاده کنید.

نکته قابل توجه: چنانچه تصمیم به مهاجرت دارید، در کوتاه‍ترین زمان ممکن یادگیری زبان مقصد را شروع کنید.

مدارک زبان مورد نیاز مهاجرت
مدارک زبان مورد نیاز مهاجرت

توانایی پشتیبانی از خود

در بین افراد علاق‍مند به مهاجرت، بسیاری از افراد با داشتن دوستان یا اقوامی در بعضی از کشورها، آن کشورها را به عنوان کشور مقصد انتخاب می‍کنند. به صورت معمول این افراد احساس می‍کنند با حضور آشنایان در این کشورها پرونده مهاجرت آنها با سهولت بیشتری انجام می‍گردد در صورتی که روند مهاجرت و دریافت اقامت بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر به داشتن دوست یا اقوام وابسته نمی‍باشد و حتی امتیازی هم از این نظر به شخص متقاضی داده نمی‍شود.

در بعضی از کشورها وجود و حضور خانواده، اقوام و فامیل درجه اول امتیازی را برای متقاضی ایجاد نموده و باعث سهولت در روند پرونده مهاجرتی متقاضی می‌گردد. با این حال نکته قابل اهمیت در این مورد داشتن اتکا به خود شخص و قدرت پشتیبانی از خود، پس از موفقیت در پرونده مهاجرت و اقامت در کشور مقصد می‌باشد. به زبان ساده‌تر، شما باید برای تامین هزینه‌های زندگی خود پس از رسیدن به کشور مقصد و اقامت در آن کشور فکر کرده باشید و برنامه خاصی برای کسب درآمد داشته باشید و از جمله پیشنهادات مشاوران هلدینگ رسام به مراجعین خود مشخص کردن برنامه پس از مهاجرت و دریافت اقامت می‌باشد.

صرف سرمایه برای روش‌های قانونی

پیشنهاد ما به کلیه افراد که در صدد برنامه‌ریزی برای مهاجرت هستند، اجتناب از روش‌های غیر قانونی و صرف سرمایه، وقت و انرژی برای خروج غیر قانونی از کشور و ورود و اقامت غیر قانونی در کشور مقصد است. در صورت انجام مهاجرت غیر قانونی شما هیچگاه در وطنتان جایگاهی ندارید.

معایب بسیار زیادی در این روش وجود دارد از جمله:

 • نداشتن امنیت مالی و جانی
 • نداشتن امید و آینده روشن
 • عدم امکان برنامه ریزی برای آینده
 • و ….

در حال حاضر و با توجه به قوانین تصویب شده در سال 2021 پناهندگی فقط برای افراد با شرایط و مشکلات خاص در نظر گرفته شده است و بقیه افراد در صورت ورود به پروسه پناهندگی مجرم شناخته می‌شوند.

علاوه بر این برای آقایانی که در فکر مهاجرت هستند، داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت سربازی الزامی می‍باشد، لطفاً توجه داشته باشید وعده های افراد مبنی بر عدم لزوم کارت پایان خدمت و انجام پرونده مهاجرتی بدون داشتن این مدرک بی اساس می‍باشد و اقدام در این خصوص غیر قانونی بوده و عواقب بدی را برای شخص به همراه دارد.

روش های قانونی مهاجرت
روش های قانونی مهاجرت

دریافت کمک از وکیل و مشاور خوب

با در نظر گرفتن پیچیدگی در پرونده های مهاجرتی، وجود قوانین مهاجرتی متفاوت در هر کشور و تغییر قوانین اقامتی هر کشور، استفاده از وکیل و مشاور خوب و قابل اطمینان باعث صرفه جویی در زمان، هزینه و کوتاه کردن مسیر پرونده شما می‍شود.

برای دریافت مشاوره و ارزیابی شرایط خود می‍توانید با مشاوران هلدینگ رسام تماس حاصل فرمایید.

قوانین مهاجرتی سال 2020
قوانین مهاجرتی سال 2020

به این مطلب امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

برای دریافت اطلاعات کامل از خدمات ما کلیک کنید
× مشاوره آنلاین