مهاجرت به اتریش

کشورهای اروپایی به دلیل شرایط اقتصادی، فرهنگی و طبیعت زیبا، هدف اغلب افراد برای مهاجرت به شمار می‌روند. از جمله کشورهای اروپایی که طبیعتی زیبا، اقتصاد غنی و پر رونق دارد، اتریش است. اتریش جزو کشورهای با امنیت بالا، شرایط رفاهی و تحصیلی عالی و بازار کار مناسب به شمار می‌رود. همچنین شهر وین پایتخت اتریش برای چندین سال متوالی به عنوان باکیفیت ترین شهر دنیا برای زندگی معرفی شده است. به همین دلایل است که اتریش جزو پرطرفدارترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت قرار دارد. یکی از بهترین موسسات ایرانی که در زمینه مهاجرت به اتریش فعال است، هلدینگ مهاجرتی رسام است. برای اطلاع از روش ها، شرایط، مدارک و هزینه های مهاجرت به اتریش در این صفحه از وبسایت هلدینگ مهاجرتی رسام با ما همراه باشید.

انواع روش های مهاجرت به اتریش

کشور اتریش برنامه‌های مهاجرتی مختلفی دارد که افراد با توجه به شرایط خود می‌توانند یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. برنامه‌های دریافت مهاجر در اتریش به صورت زیر است:

تعیین نوع روش مهاجرت به اتریش به شرایط زندگی، سطح دانش و تخصص و اوضاع مالی شما بستگی دارد. به همین دلیل مهم است که قبل از انتخاب نوع مسیر برای مهاجرت به اتریش یا هر کشوری دیگر، با متخصصین این زمینه مشورت کنید. خوشبختانه هلدینگ مهاجرتی رسام با سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت آماده خدمات‌رسانی به شما عزیزان می باشد.

آسان‌ترین راه مهاجرت به اتریش کدام است؛ تحصیل یا تمکن مالی؟

آسان یا سخت بودن راه مهاجرت به شرایطی که دارید بستگی خواهد داشت. اگر از لحاظ مالی، تحصیلی، حرفه‌ای و تامین مدارک مشکلی ندارید، مهاجرت شما خیلی سریع انجام می‌شود. اما در حالت کلی باید بگوییم که آسان‌ترین راه مهاجرت به اتریش اقدام برای تحصیل یا مهاجرت از طریق تمکن مالی می باشد.

اگر شرایط تحصیل را دارید با ارسال درخواست برای دانشگاه مدنظر خود شروع کنید. درصورت پذیرفته شدن درخواست، می‌توانید ویزای تحصیلی دریافت کنید. پس از اتمام تحصیل نیز می‌توانید با دریافت جاب آفر در این کشور بمانید. در صورتی که شرایط مالی مناسبی دارید می‌توانید با مهاجرت از طریق برنامه تمکن مالی، خیلی راحت و بدون دردسر اقامت این کشور را دریافت کنید. در ادامه بیشتر در مورد این دو روش صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ارزیابی شرایط مهاجرت شما

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام از ابتدای فرآیند مهاجرت تا رسیدن به مقصد همراه شماست.

مهاجرت به اتریش از طریق کار؛ جاف آفر یا ویزای جستجوی کار؟

برنامه مهاجرتی اتریش برای دریافت نیروی کار بسیار متنوع است. خوبی دریافت ویزای کاری اتریش این است که بعد از 4 سال فعالیت و پرداخت به موقع مالیات، می‌توانید اقامت دائم را درخواست و در صورت داشتن شرایط لازم آن را اخذ کنید. اما قبل از هر چیزی برای اقدام برای ویزای کاری باید مهارت خود را نشان داده و امتیازات لازم را با توجه به شرایطی که این کشور اروپایی تعیین کرده است دریافت کنید.

کشور اتریش برای پذیرش نیروی کار ماهر، حرفه‌ای و مشاغلی که کمبود آن‌ها اعلام شده، معیارهای خاصی در را نظر دارد. هر کدام از این معیارها امتیازی دارند که در آخر باهم جمع می‌شوند. هر چه امتیاز شما بیشتر باشد، شانس دریافت ویزای کار و پذیرش از طرف کارفرمایان در اتریش برای شما بیشتر خواهد شد.

روش‌های اخد ویزای کار در اتریش

ویزای کار در کشور اتریش را از روش‌های زیر می‌توان اخذ کرد:

پیشنهاد کار یا جاب آفر

این ویزا برای افراد متخصصی است که پیشنهاد شغلی یا دعوتنامه از کارفرمایی در اتریش دریافت کرده‌اند. در این حالت فرد اجازه دارد که برای یک سال در اتریش کار و اقامت داشته باشد. البته این موقعیت شغلی زمانی به صورت جاب آفر به مهاجرین داده می‌شود که کارفرما آگهی استخدام را 3 ماه در اتریش و 3 ماه در اتحادیه اروپا درج کند. در صورت عدم پذیرش نیروی کار، اجازه دارد برای فردی با تخصص مورد نیاز خود درخواست جاف آفر دهد. امتیازی که فرد درخواست دهنده شغل باید در جدول کاری اتریش کسب کند، حداقل 30 است.

ویزای جستجوی کار

اگر شما نمیتوانید دعوت نامه یا جاب آفر از یک کارفرمای اتریشی بگیرید، می توانید از ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر اتریش استفاده کنید. برای این نوع از ویزای کاری شخص درخواست دهنده ویزا باید حداقل 70 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کند. ویزای کار اعتباری 6 ماهه دارد و فرد در این مدت می‌تواند به اتریش سفر کرده و در آنجا در جستجوی کار باشد. اگر فرد متقاضی در مدت 6 ماه بتواند شغلی در اتریش برای خود مهیا کند، می تواند ویزای خود را به ویزای کار اتریش تغییر داده و بعد از 5 سال اقامت در این کشور، اقامت دائم اتریش را دریافت کند.

در مورد نحوه امتیازدهی ویزای کاری باید بگوییم که فاکتورهایی خاصی وجود دارد. برخی از این فاکتورها عبارتند از:

 • رشته تحصیلی و مقطع آن
 • مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی
 • سن (هرچه سن کمتر باشد بهتر است)
 • و…

نکته دیگر که باید بگوییم این است که دولت اتریش دو نمونه اجازه اقامت کاری صادر می‌کند. این دو اجازه کار را red-white- red و blue card می‌گویند که نسبت به هم مزایا و محدودیت‌های خاصی دارند.

مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی

نیازی نیست که برای مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل یا کار اقدام کنید. اگر تمکن مالی خوبی داشته باشید، می‌توانید برای یک زندگی سالم و بدون دغدغه در اتریش مراحل اداری را انجام دهید. در برنامه تمکن مالی اتریش لازم است شما به اداره مهاجرت اتریش اثبات کنید که از عهده کلیه مخارج خود در این کشور بر می آیید، به همین دلیل لازم است نشان دهید که درآمدهایی به صورت غیرفعال یا passive در کشور ایران دارید که این درآمدها شامل اجاره خانه، سود بانکی، حقوق بازنشستگی، سرمایه گذاری در بورس و… می شوند.

شرایط لازم برای دریافت اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

سپرده بانکی حدود 400 هزار یورو

اثبات درآمد ماهانه برای یک نفر حداقل 2100 یورو

عدم سوء سابقه کیفری و گواهی سلامت بهداشتی

مهارت و دانش زبان آلمانی در سطح A1 (در صورت عدم ارائه مدرک دانشگاهی)

آدرسی دائمی (خانه خریداری شده یا اجاره‌ای در اتریش)


این برنامه برای افرادی که می‌خواهند زندگی راحت با سطح کیفیتی بالا و تحصیل عالی برای کودکان خود داشته باشند مناسب است. توجه داشته باشید که ویزای صادر شده برای این برنامه 10 ساله است. در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید، پس از 7 سال می‌توانید درخواست اقامت دائم و تابعیت اتریش را بدهید.

مزایای مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی

زندگی در باکیفیت ترین شهر دنیا (وین)

تحصیل رایگان فرزندان

بیمه درمانی رایگان

امکان تحصیل تقریبا رایگان فرزندان در دانشگاه ها

عدم نیاز به سرمایه گذاری یا راه اندازی کسب و کار در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل؛ دریافت ویزای تحصیلی اتریش

یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به تمامی کشورها، اقدام برای ادامه تحصیل است. با این روش کافی است پذیرش دانشگاه مدنظر خود را کسب کرده تا بتوانید ویزای آن کشور را دریافت کنید. همچنین پس از اتمام دوره تحصیل در صورت دریافت شغل، امکان ماندن در آن کشور را دارید. مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل نیز از این قاعده مستثنی نیست. با هزینه‌ای بسیار کم می‌توانید در بهترین دانشگاه‌های اتریش تحصیل کنید. سپس مسیر مهاجرت، تحصیل و کار  در سایر کشورهای اروپایی برای شما باز خواهد شد.

تحصیل در اتریش در مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا

در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانید در اتریش ادامه تحصیل دهید. کافی است با توجه به رشته و مقطع تحصیلی خود دانشگاهی پیدا کنید. سپس شرایط پذیرش دانشجو آن دانشگاه را بررسی کرده و درخواست خود را بفرستید. توجه داشته باشید که بهتر است درخواست پذیرش دانشگاه را زیر نظر مشاورین مهاجرتی انجام دهید. زیرا هرگونه خطا و عدم تطابق اطلاعات باعث رد شدن درخواست شما خواهد شد.

درصورتی که درخواست پذیرش دانشگاه قبول شد، برای دریافت ویزا اقدام کنید. در این مرحله نیز بهتر است با مشاورین مجرب مشورت کنید. در مورد هزینه‌های تحصیل در اتریش باید بگوییم که دانشگاه‌های دولتی این کشور رایگان بوده و تنها مبلغی حدود 730 یورو برای ثبت نام و شروع ترم از دانشجو دریافت می‌کنند.

مزیت دیگری که کشور اتریش برای دانشجویان در تامین مخارج زندگی در نظر گرفته است، اجازه اشتغال دانشجویی است. یعنی دانشجویان مهاجر در اتریش این امکان را دارند که به صورت پاره وقت کار کنند. این به معنی 20 ساعت کار در هفته است که برای تامین مخارج روزمره کافی خواهد بود.

شرایط  لازم برای مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

برای ارسال درخواست پذیرش دانشگاه در اتریش مهارت زمانی تعیین شده است. مهلت ارسال درخواست برای دانشگاه‌ها در هر 3 مقطع تحصیلی برای ترم زمستان تا 5 سپتامبر و برای ترم تابستان تا 5 فوریه است. شرایط هزینه‌ای و سطح زبان به صورت زیر است.

مقطع تحصیلی کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
حدود هزینه 1.000 یورو 6.000 یورو  (دانشگاه خصوصی) 7.500 یورو
دانش و سطح زبان حداقل مدرک B2 زبان آلمانی حداقل مدرک B2 زبان آلمانی حداقل مدرک B2 زبان آلمانی یا مدرک زبان انگلیسی معتبر

مدارک  لازم برای مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

 • مدرک معتبر زبان
 • ترجمه رزومه تحصیلی
 • تمکن مالی
 • گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه

البته در مقطع دکترا باید نامه پذیرش از دانشگاه، پرداخت هزینه ویزا و درخواست آن را نیز آماده و ارسال کنید. توجه داشته باشید که رقابت در پذیرش مقطع دکترا زیاد است. به همین دلیل داشتن فاکتورهای اضافی مانند چاپ مقاله در ISI و دیگر نشریات معتبر جهانی رشته تحصیلی خود و مدرک معتبر زبان شانس شما را برای پذیرش افزایش خواهد داد.

بهترین رشته برای مهاجرت به اتریش کدام است؟

تمامی دانشگاه‌های اتریش از سطح کیفی بالایی برخوردارند، زیرا این کشور جزو بهترین کشورهای اروپایی قرار دارد. اما در بین تمامی رشته در مقاطع تحصیلی مختلف، برخی رشته‌ها از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. در ادامه چند نمونه از بهترین رشته‌های تحصیلی در 3 مقطع تحصیلی را معرفی خواهیم کرد.

رشته‌های پرطرفدار در مقطع کارشناسی رشته‌های پرطرفدار در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های پرطرفدار در مقطع دکترا
حقوق و اقتصاد مهندسی الکترونیک هنر
روانشناسی و پزشکی هتل داری معماری
توریسم مدیریت مالی مهندسی مکانیک
علوم ارتباطات صنایع غذایی حقوق
معماری میکروبیولوژی روانشناسی
مهندسی برق و مکانیک بیولوژی

این رشته‌ها در دانشگاه‌های مختلفی در اتریش پذیرش دارند. افراد باید با توجه به شرایط تحصیلی خود، علاقه و هدفی که در ذهن دارند، همچنین شرایط دانشگاه پذیرنده، درخواست ادامه تحصیل خود را پس از مشورت با مشاورین مهاجرتی ارسال کنند.

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

با ثبت شرکت و کسب و کاری مطمئن می‌توانید اقامت اتریش را دریافت کنید. برخلاف برخی کشورها که با خرید ملک و خانه می‌تواند اقامت دریافت کرد، در اتریش با راه‌اندازی کسب و کار به مهاجرین اقامت داده می‌شود. البته با ثبت شرکت در اتریش یکسری مزایای خاص شامل حال فرد خواهد شد. به عنوان مثال به مدت یکسال از تاریخ افتتاح شرکت، صاحب کسب و کار از پرداخت مالیات بر پرداخت حقوق کارمندان معاف است.

برای ثبت شرکت در اتریش و دریافت اقامت این کشور روش‌های زیر را می‌توانید استفاده کنید:

 1. سرمایه گذاری حداقل 35 هزار یورو
 2. دادن طرحی نوآورانه برای عرضه یا تولید محصول یا خدماتی در اتریش
 3. پرداخت حداقل 100 هزار یورو برای خرید فرانچایز یا فرانشیز (نوعی حق امتیاز کسب و کار است که به وسیله آن به شرکت اجازه داده می‌شود که تولیدات یا فرآورده‌های شرکت دیگر را بفروشد)
 4. سرمایه گذاری در برنامه خود حمایتی

در برنامه خود حمایتی شخص باید اثبات کند 22 هزار یورو در حساب بانکی داشته و ماهانه 2500 تا 3000 یورو درآمد دارد. افراد می‌توانند با بررسی شرایط مالی، تحصیلی و امکانات خود یکی از 4 روش سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در اتریش را انتخاب کنند. برای بررسی دقیق برنامه ثبت شرکت در اتریش بهتر است با مشاورین مهاجرتی هلدینگ رسام مشورت کنید. مشاورین ما با توجه به شرایط شما، بهترین طرح برای مهاجرت به اتریش را پیش روی شما قرار می‌دهند.

ارزیابی شرایط مهاجرت شما

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام از ابتدای فرآیند مهاجرت تا رسیدن به مقصد همراه شماست.

مهاجرت به اتریش از طریق استارتاپ و ایجاد کسب و کاری جدید

تاسیس کسب و کار جدید همیشه راهی عالی برای دریافت اقامت در کشورهای اروپایی و آمریکایی است. برای دریافت ویزای استارتاپ اتریش و سپس اقامت این کشور، می‌توانید به عنوان شهروندی از کشوری دیگر استارتاپی تاسیس کرده و کارت قرمز – سفید – قرمز را درخواست دهید.

امتیازها براساس شرایط و معیارهایی تعیین شده‌اند که برخی از آن‌ها شامل تحصیلات، سابقه کار در زمینه استارتاپ ایجادشده، مهارت زبان، مدارک سرمایه‌گذاری و سن می‌شود. هر چه امتیاز فرد بیشتر باشد، شانس بیشتری برای پذیرش طرح تجاری خود، ثبت استارتاپ و دریافت اقامت است.

شرایط لازم برای تاسیس شرکت و دریافت کارت اجازه فعالیت

دادن بیزینس پلن منسجم و قابل اجرا با تمامی جزئیات

توسعه یا تولید محصول، خدمت یا روشی نوین در بازار اتریش

کنترل و مدیریت شرکت تازه تاسیس شده

اثبات سرمایه برای شرکت حداقل 30 هزار یورو با سهم حقوق صاحبان سهام حداقل 50 درصد

دریافت حداقل امتیاز 50 از جدول رتبه بندی ثبت استارتاپ اتریش

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارتاپ اتریش

عکس جدید در سایز 45*35 میلی‌متری

مدارک تحصیلی

مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی

مدارک مربوط به سرمایه‌گذاری از جمله حقوق صاحبان سهام

مدارک تامین مالی استارتاپ توسط شرکتی اتریشی

بیزینس پلن یا طرح تجاری کامل و دقیق

اساسنامه شرکت

مجوزهای لازم برای فعالیت خود

برای اطلاع از جزئیات مدارک و شرایط ثبت استارتاپ در اتریش با مشاورین متخصص ما در هلدینگ رسام مشورت کنید. زیرا در زمان ثبت شرکت یا استارتاپ کوچک‌ترین جزئیات مهم به شمار می‌روند و در پیشبرد مراحل اداری تاثیرگذارند.

اقامت هنرمندی اتریش؛ شرایط مهاجرت هنری به اتریش چگونه است؟

اتریش کشوری با زیبایی‌های طبیعی فوق‌العاده است و یکی از قطب‌های هنری جهان به شمار می‌رود. به همین دلیل اقامت در این کشور اروپایی برای هنرمندان رشته‌های مختلفی بسیار عالی خواهد بود. سفر و اقامت در این کشور برای هنرمندان راحت، دلچسب و پرفایده خواهد بود. زیرا آثار خود را می‌توانند به راحتی در سراسر اروپا به نمایش بگذارند. اما برای این نوع مهاجرت هنرمندان باید شرایط و مدارک لازم را ارائه دهند.

هنرمندی که بتواند صلاحیت خود را احراز کند به راحتی و در کمتر از یک سال ویزای هنرمندان اتریش و در نهایت اقامت این کشور را دریافت خواهد کرد. برای اثبات صلاحیت هنری دو راه وجود دارد:

 1. اثبات هنرمند بودن
 2. تمکن مالی

برای اثبات یکی از این دو روش، راهکارهای مختلفی وجود دارد که با توجه به شرایط خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال نشان دادن آثاری که خلق کرده‌اید راهی برای اثبات سابقه هنری شما خواهد بود.

مزایا و معایب مهاجرت به اتریش چیست؟

مزایا و معایب مهاجرت به کشوری مانند اتریش را باید با توجه به شرایطی که برای رفتن به آنجا انتخاب کرده‌اید مشخص می‌شود. اگر برای تحصیل یا کار به این کشور می‌روید باید بدانید که احتمال دارد یکی دو سال ابتدایی شرایط زندگی و کاری سختی داشته باشید. اما اگر برای سرمایه گذاری به این کشور می‌روید، شرایط برای شما راحت‌تر خواهد بود.

البته باید اشاره کنیم که تنها یا همراه خانواده بودن در مواردی به این مزایا و معایب اضافه خواهد کرد. برخی از مهمترین مزایای زندگی در اتریش در مقابل معایب آن عبارتند از:

مزایای مهاجرت به اتریش معایب مهاجرت به اتریش
زندگی در کشوری اروپایی با امکانات زندگی سطح بالا زبان آلمانی سخت
امکان سفر و دسترسی به اتحادیه اروپا هزینه‌های بالای زندگی
سیستم بهداشتی درمانی عالی رقابت بالا در بازار کار
تحصیلات رایگان و باکیفیت آب و هوای سرد و تغییرات زیاد
اقتصاد پایدار محدودیت‌های مهاجرتی
امنیت عمومی و اجتماعی بالا اختلافات مذهبی

علاوه بر مزایای گفته شده باید اضافه کنیم که اتریش کشوری با جذابه‌های طبیعی فوق‌العاده است. به همین دلیل شهروندان این کشور به مناظر زیبا، طبیعت بکر و آب و هوای سالم دسترسی دارند.

شرایط مهاجرت به اتریش به چه صورتی است؟

تعیین شرایط لازم برای مهاجرت به اتریش به روشی که می‌خواهید اقدام کنید بستگی دارد. به عنوان مثال اگر از راه تحصیل می‌خواهید اقامت این کشور اروپایی را به دست بیاورید، باید مدارک تحصیلی مناسبی داشته باشید تا بتوانید پذیرش حداقل یکی از دانشگاه‌های اتریش را به دست بیاورید. همچنین اگر قصد ثبت شرکت در این کشور را دارید باید بتوانید از پس هزنیه‌های سرمایه‌گذاری بربیآیید.

اما یکسری شرایط کلی برای دریافت ویزا و اقامت در اتریش وجود دارد که فرد درخواست دهنده باید آن‌ها را داشته باشد. این شرایط عبارتند از:

 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • آشنایی با زبان انگلیسی یا آلمانی
 • تمکن مالی

این 3 مورد در تمامی طرح‌ها از استارتاپ گرفته تا دریافت ویزای تحصیلی وجود دارند. برای اطلاع از شرایط و مدارک هر کدام از طرح‌های اختصاصی مهاجرت به اتریش با مشاورین رسام مشورت کنید.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به اتریش چیست؟

سطح مدرک زبان برای مهاجرت به اتریش به روشی که برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. در ادامه سطح مدرک زبان مورد نیاز برای طرح‌های مهاجرتی مختلف را عنوان خواهیم کرد.

روش مهاجرتی مدرک زبان آلمانی مدرک زبان انگلیسی
پیشنهاد کار یا جاب آفر سطح A1 تا B2 سطح A2 تا B1
 جستجوی کار سطح A1 تا A2 سطح A1 تا A2
تحصیل در مقطع کارشناسی سطح A2 آیلتس 5 یا 5.5
تاسیس استارتاپ سطح A2، B1، B2، C1 و C2 سطح B2

توجه داشته باشید که هر کدام از این سطح‌های زبان امتیاز خاصی را در پرونده فرد ایجاد خواهند کرد. هر چه تسلط بر زبان آلمانی یا انگلیسی بیشتر باشد، امتیاز دریافتی بیشتر خواهد شد.

هزینه های مهاجرت به اتریش چقدر است؟

هزینه مهاجرت به اتریش نیز مانند مدارک و شرایط، به روشی که برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید بستگی خواهد داشت. همان‌طور که گفته شد ارزان‌ترین روش، اقدام برای تحصیل در اتریش است. زیرا تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور رایگان است و هزینه بسیار ناچیزی حدود 730 یورو را برای ثبت نام و شروع ترم دریافت می‌کنند. اما برای مهاجرت به اتریش از طریق روش‌های دیگر باید علاوه بر پرداخت هزینه‌های خاص و مشخص شده، تمکن مالی خود را نیز اثبات کنید.

در حالت کلی هزینه‌های جاری لازم برای ارسال درخواست مهاجرت به اتریش به صورت زیر است:

نوع هزینه قیمت به یورو
ارسال درخواست 120 یورو
مراحل اداری مانند ثبت امضا، اسکن عکس و بیومتریک 20 یورو
ترجمه اسناد و آپوستیل 200 یورو
کارت اجازه اقامت 20 یورو
بیمه درمانی یک ساله 400 یورو

علاوه بر این هزینه‌ها، مبالغ دیگری باید پرداخت شود که بستگی به روند مهاجرتی شخص دارد. برای اطلاع از ریز هزینه‌های لازم برای مهاجرت به اتریش با مشاورین رسام صحبت کنید.

مهاجرت به اتریش بهتر است یا کانادا؟

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که مهاجرت به اتریش بهتر است یا مهاجرت به کانادا؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که انتخاب کشور مقصد به شرایطی که دارید بستگی دارد. در برخی از برنامه‌های مهاجرتی کشور کانادا سخت‌گیر است و در مواردی دیگر کشورهای اروپایی مانند اتریش سخت‌گیری‌های خاصی دارند. اما در حالت کلی بهتر بودن مقصد را شرایطی که شخص دارد مشخص خواهد کرد. در ادامه برخی از قوانین مهاجرتی اتریش و کانادا را مقایسه خواهیم کرد.

مقایسه سرمایه گذاری در اتریش و کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، طرحی که دارید حداقل هزینه‌ها و سرمایه لازم شما را مشخص خواهد کرد. این در حالی است که برای سرمایه گذاری در اتریش حداقل سرمایه باید 50 هزار یورو به بالا باشد.

مقایسه تحصیل در کانادا و اتریش

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های دولتی برای دانشجویان مهاجر اتریشی حدود 730 یورو است. این در حالی است که دانشجویان در کشور کانادا باید سالانه حدود 20 تا 30 هزار دلار کانادا پرداخت کنند.

مقایسه هزینه زندگی در کانادا و اتریش

هزینه‌ها و مخارج زندگی در برخی شهرهای کانادا نسبت به اتریش بیشتر است. به عنوان مثال اجاره خانه تک خواب در مرکز شهر کانادا حدود 1700 دلار کانادا و اجازه خانه‌ای با همان شرایط در اتریش 909 یورو است.

تعیین بهترین راه برای مهاجرت به اتریش با هلدینگ رسام

یکی از بهترین کشورهای اروپایی با سطح بالای زندگی، امکانات تحصیلی، رفاهی و فرهنگی اتریش است. این کشور اروپایی برنامه‌های مختلفی برای پذیرش مهاجر دارد. کافی است شرایط و مدارک لازم برنامه‌های مهاجرتی اتریش را بررسی کرده و با وضعیت خود تطبیق دهید. البته پیشنهاد می‌کنیم که برای درک بهتر قوانین مهاجرتی، شناخت مراحل اداری و مطمئن شدن از پذیرش درخواست خود با موسسات مهاجرتی مشورت کنید.

یکی از بهترین موسسات مهاجرتی ایرانی که در زمینه مهاجرت به کشور اتریش فعال است، هلدینگ مهاجرتی رسام است. این هلدینگ به دلیل داشتن دفتر نمایندگی فعال در وین از جدیدترین قوانین و مقررات مهاجرتی اتریش مطلع است. به همین دلیل به راحتی و با دقت بالا مراحل اداری مهاجرت شما را پیش خواهد برد.

برای مشورت با مشاورین ما در هلدینگ رسام از طریق روش‌های زیر می‌توانید ارتباط برقرار کنید:

مشاورین متخصص ما در هلدینگ رسام با تجربه کاری بالا بهترین راه مهاجرت به اتریش را با توجه به شرایط و بودجه‌ای که دارید در اختیار شما قرار می‌دهند.

ارزیابی شرایط مهاجرت شما

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام از ابتدای فرآیند مهاجرت تا رسیدن به مقصد همراه شماست.

پرتکرارترین سوالات در مورد مهاجرت به اتریش

در صورت ازدواج با شهروندی اتریشی، فرد می‌تواند اقامت در این کشور را کسب کند. اما شرایط دریافت اقامت از طریق ازدواج به این صورت است که پس از 6 سال از مدت ازدواج و در صورت تداوم آن به شخص تابعیت اتریشی داده می‌شود. البته داشتن شرایطی مانند سکونت 5 ساله در اتریش، تسلط به زبان آلمانی، عدم سوء پیشینه و تمکن مالی نیز در دادن اقامت دائم دخیل است.

اتریش مانند اغلب کشورهای اروپایی به پناهجویانی که به دلیل نژاد، سیاست، مذهب و شرایط جسمانی مورد آسیب قرار گرفته‌اند پناه می‌دهد. به پناهجویان در این کشور امکاناتی مانند حق مسکن، خوراک، پوشاک، بیمه درمانی و کمک هزینه مالی اعطا می‌شود. پس از گذراندن زمان تعیین شده در پناهگاه که بین 1 تا 2 سال است در مورد شرایط پناهجو تصمیم گرفته می‌شود.

تعیین روش مهاجرت به شرایط شخص بستگی دارد. اما در حالت کلی باید بگوییم که اتریش برنامه‌های مهاجرتی متفاوتی دارد که برای اغلب افراد مناسب است. به همین دلیل بهتر است با مشورت با مشاورین مهاجرتی و بازگو کردن شرایط خود، بهترین راه مهاجرتی را بیابید.

خیر. داشتن وکیل قانونی برای طی شدن روند اداری مهاجرت و دریافت ویزا لزومی ندارد. اما به دلیل قوانین پیچیده مهاجرتی و تسریع در روند دریافت ویزا و کارهای اداری خود بهتر است با وکلای مهاجرتی مشورت کنید.

× مشاوره آنلاین