مهاجرت به اتریش

روش های مهاجرت به اتریش کدامند؟ بهترین و آسان ترین روش مهاجرت به اتریش چیست؟ روش های مهاجرت به کشور زیبای اتریش را می دانید؟
فهرست مطالب

مهاجرت به اتریش

روش های مهاجرت به اتریش کدامند؟ بهترین و آسان ترین روش مهاجرت به اتریش چیست؟ روش های مهاجرت به کشور زیبای اتریش را می دانید؟ آیا می توان از طریق ثبت شرکت در اتریش، اقامت اتریش را دریافت نمود؟ مراحل ثبت شرکت در اتریش به چه صورت است؟ سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در اتریش چه مقدار می باشد؟

شرایط دریافت اقامت تمکن مالی اتریش چیست؟ پروسه دریافت اقامت اتریش از طریق تمکن مالی (خود حمایتی) چقدر طول می کشد؟ آیا کشور اتریش برای ایرانیان کارت اقامت تمکن مالی اتریش صادر می کند؟ شرایط تحصیل در دانشگاه های اتریش به چه صورت می باشد؟

هزینه تحصیل در اتریش چقدر است؟ ویزای هنرمندی اتریش چیست؟ برای دریافت اقامت هنرمندی اتریش چه شرایطی الزامی است؟ چگونه می توان ویزای کاری اتریش را دریافت کرد؟ آیا کشور اتریش ویزای جستجوی کار صادر می کند؟ مزایای کار در اتریش کدامند؟ چگونه می توان پاسپورت اتریش را دریافت کرد؟

مهاجرت به اتریش
مهاجرت به اتریش

کشور اتریش به مساحت 83,871 کیلومتر مربع و با جمعیتی کمی بیش از 8 میلیون نفر در اروپای مرکزی واقع شده است. مهمترین شهر و مرکز اتریش، شهر موسیقی و هنر وین می باشد. شهر وین در کرانه رود دانوب شکل گرفته است و حدود یک میلیون و پانصد هزار نفر از جمعیت کشور اتریش را در خود جای داده است. اتریش از جمله کشورهایی است که دارای سطح استاندارد زندگی بسیار بالایی می باشد به گونه ای که شهر وین همواره در فهرست بهترین شهرهای جهان برای زندگی قرار داشته است. کیفیت بالای زندگی و رفاه اجتماعی بالا سبب شده است که کشور اتریش همه ساله از جمله مقاصد محبوب مهاجرتی جهان باشد. در این نوشتار، روش های مختلف مهاجرت به اتریش و شرایط لازم این روش ها برای اقدام به مهاجرت مورد بررسی قرار گرفته شده است.

ویزای تحصیلی کشور اتریش

یکی از رایج ترین و ساده ترین روش های مهاجرت به اتریش، مهاجرت از طریق تحصیل است. کشور اتریش دارای دانشگاه ها و مراکز آموزشی معتبر و برجسته ای به ویژه در زمینه هنر و موسیقی در سطوح جهانی می باشد. تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش بسیار کم هزینه و تقریبا رایگان است. زبان تدریس در دانشگاه های اتریش غالبا زبان آلمانی است اگر چه در برخی از رشته های دوره کارشناسی ارشد و دکتری، تدریس دروس به زبان انگلیسی نیز صورت می پذیرد.

اولین و مهم ترین گام در جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش، دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر متقاضی در کشور اتریش می باشد. هلدینگ رسام با داشتن کارشناسان خبره و مجرب، مفتخر به همراهی شما متقاضیان گرامی تحصیل در کشور اتریش از مرحله دریافت پذیرش از دانشگاه تا دریافت ویزای تحصیلی است.

ویزای کاری کشور اتریش

کشور اتریش دارای نظام اقتصادی سوسیالیستی و بسیار پیشرفته ای است که همواره در میان 20 اقتصاد برتر دنیا قرار داشته است. بخش اعظم ساختار اقتصادی اتریش در اختیار بخش خصوصی قرار دارد. کشور اتریش همه ساله پذیرای نیروهای ماهر و متخصص خارجی در زمینه های مختلف شغلی می باشد و به منظور جذب نیروی کار خارجی علاوه بر ویزای کاری نوع دیگری از ویزا به نام ویزای جستجوی کار نیز صادر می نماید.

متقاضیان کار در اتریش برای دریافت ویزای کاری اتریش موسوم به کارت قرمز- سفید- قرمز، می بایست از یک کارفرمای اتریشی پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشند. کارفرمایان اتریشی برای استخدام نیروی کار خارجی می بایست نیروی کار مورد نیاز خود را به مدت سه ماه در داخل کشور و سپس به همین مدت در داخل اتحادیه اروپا آگهی نمایند.

در صورتیکه که کارفرما در این مدت نیروی کار مورد نظر خود را پیدا نکند آنگاه می تواند  نیروی کار مورد نیاز خود را از خارج از اتحادیه اروپا استخدام نماید. کشور اتریش برای صدور کارت قرمز- سفید- قرمز دارای سیستم امتیازبندی می باشد. به عبارت دیگر شخص متقاضی با توجه به معیارهای اعلام شده توسط دولت اتریش باید حداقل امتیاز مورد نیاز را کسب نماید تا کاندید دریافت کارت قرمز- سفید- قرمز گردد.

مسیر دیگری که با طی آن می توان به اخذ اقامت کاری اتریش دست یافت، دریافت ویزای جستجوی کار اتریش می باشد. ویزای جستجوی کار کشور اتریش امکان اقامت شش ماهه شخص در اتریش را به منظور یافتن شغل و عقد قرارداد شغلی فراهم می کند. پس از آنکه متقاضی موفق به دریافت قرارداد کاری در کشور اتریش شد می تواند برای دریافت اقامت کاری اقدام نماید.

مزایای کارت قرمز- سفید- قرمز

 • دریافت اقامت اتریش برای متقاضی و خانواده
 • امکان دریافت اقامت دائم اتریش برای متقاضی و خانواده
 • امکان دریافت پاسپورت اتریش برای متقاضی و خانواده
 • امکان سفر و رفت و آمد آزادانه در سراسر اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
 • امکان الحاق اعضای خانواده
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان
 • داشتن اجازه کار برای متقاضی و همسر
 • داشتن درآمد یورویی

ویزای تمکن مالی یا خود حمایتی اتریش

اقامت خود حمایتی و یا تمکن مالی تنها توسط تعداد معدودی از کشورها ارائه می شود. کشور اتریش به همراه کشورهایی نظیر پرتغال، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، سوئیس و یونان در صورت اثبات تمکن مالی شخص متقاضی اقدام به صدور کارت اقامت تمکن مالی می نمایند. سپرده بانکی مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی به کشور اتریش با توجه به تعداد اعضای خانواده از 25تا 45 هزار یورو متغیر می باشد. علاوه بر این متقاضی می بایست  به دولت اتریش نشان دهد که ماهیانه حدود 2 تا 3 هزار یورو (بسته به تعداد اعضای خانواده) خارج از کشور اتریش درآمد دارد. به بیان دیگر متقاضی می بایست ثابت کند که در صورت زندگی در اتریش به لحاظ مالی به دولت اتریش وابسته نخواهد بود. شخص متقاضی می تواند با ارائه مدارک مربوط به دریافت سود بانکی، اجاره املاک، حقوق بازنشستگی و غیره تمکن مالی خود را اثبات نماید.

مزایای اقامت تمکن مالی اتریش

 • دریافت اقامت اتریش برای متقاضی و خانواده
 • دریافت اقامت اروپا برای متقاضی و خانواده
 • امکان دریافت اقامت دائم اتریش برای متقاضی و خانواده پس از 5 سال
 • امکان دریافت پاسپورت اتریش برای متقاضی و خانواده یک سال پس از اخذ اقامت دائم
 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان
 • بهره مندی از حقوق شهروندی در اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
 • امکان سفر و رفت و آمد آزادانه در اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
اقامت هنرمندی اتریش
اقامت هنرمندی اتریش

ویزای هنرمندی اتریش

کشور اتریش زادگاه هنرمندان برجسته بسیاری چون گوستاو کلیمت، ولفگانگ موتزارت و فرانتز شوبرت می باشد. اتریش در طول تاریخ نشان داده است که همواره آثار هنری بی نظیری برای ارائه به دنیا دارد. کشور اتریش از خاستگاه های اصلی هنر و موسیقی جهان می باشد و عنوان “پایتخت موسیقی کلاسیک جهان” را به خود اختصاص داده است. اتریش را می توان سرزمین رویاهای هنرمندان نامید. از همین رو هر ساله هنرجویان بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل و کسب دانش و مهارت در رشته های مختلف هنری برای مهاجرت به اتریش اقدام می نمایند. به دلیل اشتیاق و علاقه هنرمندان به حضور و زندگی در اتریش به منظور بهره مندی از امکانات و فضای الهام بخش هنری اتریش، دولت اتریش ویزای ویژه هنرمندان را در برنامه های مهاجرتی خود قرار داده است. 

هنرمندان عزیزی که در زمینه های مختلف هنری فعالیت داشته و از طریق اقامت هنرمندی قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارند در گام نخست می بایست تخصص و تسلط در رشته هنری حوزه فعالیت خود را به اثبات رسانند. اثبات هنرمندی را می توان با ارائه مستنداتی نظیر گواهینامه های دریافتی، مدارک دال بر برگزاری نمایشگاه ها، شرکت و حضور در جشنواره ها، ارائه نمونه آثار خلق شده و مواردی از این قبیل نشان داد.

علاوه بر این متقاضی می بایست مدارک نشان دهنده کسب درآمد و تامین هزینه زندگی از طریق فعالیت های هنری خود را نیز ارائه نماید. موضوع حائز اهمیت دیگر، اثبات تمکن مالی متقاضی می باشد. شخص متقاضی می بایست توانایی مالی خود برای تامین هزینه گذران زندگی خود و خانواده اش در کشور اتریش را اثبات نماید. هلدینگ رسام با داشتن ده ها پرونده موفق مهاجرت هنرمندی، در مسیر دریافت اقامت هنرمندی اتریش همراه شما هنرمندان گرامی خواهد بود.

مزایای ویزای هنرمندی اتریش

 • دریافت اقامت اتریش
 • دریافت اقامت اروپا
 • امکان دریافت اقامت دائم اتریش پس از گذشت 5 سال
 • امکان دریافت پاسپورت اتریش یک سال پس از اخذ اقامت دائم
 • امکان الحاق خانواده
 • امکان کار برای متقاضی و همسر
 • امکان تحصیل رایگان همسر و فرزندان
 • امکان سفر و رفت و آمد آزادانه در اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
 • امکان عرضه و فروش آثار هنری در سراسر دنیا
 • بهره مندی از بیمه درمانی دولت اتریش

ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در کشور اتریش از جمله روش هایی است که منجر به دریافت اقامت اتریش می گردد. با توجه به نوع فعالیت، اندازه کسب و کار و سطح مسئولیت، انواع متفاوتی از شرکت ها وجود دارد. رایج ترین نوع شرکت برای ثبت در کشور اتریش، شرکت با مسئولیت محدود موسوم به Gmbh می باشد. در شرکت های با مسئولیت محدود، هر سهامدار با توجه به میزان سرمایه ای که وارد شرکت می کند دارای مسئولیت و تعهدات است. سرمایه اولیه مورد نیاز برای تاسیس شرکت در کشور اتریش 35000 یورو می باشد که 50% این مبلغ می بایست در زمان تاسیس در حساب بانکی شرکت سپرده گذاری گردد. شایان ذکر است که این مبلغ پس از تاسیس شرکت قابل برداشت می باشد.

مزایای ثبت شرکت در اتریش

 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • بهره مندی از قوانین بازرگانی و گمرکی اتحادیه اروپا
 • سهولت دسترسی به بازار اروپا و جهان
 • امکان سفر و زندگی در اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
 • دریافت اقامت اتریش برای متقاضی و خانواده
 • دریافت اقامت اروپا برای متقاضی و خانواده
 • امکان دریافت اقامت دائم اتریش پس از 3 سال
 • امکان دریافت پاسپورت اتریش پس از 8 سال

هلدینگ رسام با بیش از ده سال سابقه در زمینه امور مهاجرتی در مسیر دریافت اقامت اتریش  با شما عزیزان همراه خواهد بود. کارشناسان هلدینگ رسام آماده پاسخگوئی به سوالات شما و ارائه مشاوره در خصوص مراحل درخواست اقامت در اتریش و مدارک مورد نیاز به منظور اخذ اقامت اتریش هستند. 

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 20 میانگین: 4.3]

 

0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ