ویزای جستجوی کار آلمان

(JOB SEEKER VISA)

ویزای جستجوی کار آلمان (JOB SEEKER VISA) چیست و در مورد آن چه می‌دانید؟

ویزای جستجوی کار آلمان یا JOB SEEKER VISA یکی از روش‌های سریع و آسان جهت مهاجرت به کشور آلمان می باشد. راهی که شما را سریعتر به اخذ اقامت کاری در کشور آلمان نزدیک می نماید، روشی است که فرصت شش ماهه‌ای را به شما اعطا می‌کند که جهت جستجوی کار در آلمان وارد این کشور شوید.

کارت آبی آلمان Germany Blue Card
کارت آبی آلمان Germany Blue Card

کشور آلمان شدیدا با کمبود نیروی متخصص جوان مواجه است. این کشور نیازمند نیروهای متخصص در رشته هایی چون برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان، دارو سازان و پرستاران می باشد. این افراد از شانس بیشتری در اخذ ویزای جستجوی کار آلمان برخوردار هستند. سن زیر 40 سال، داشتن سابقه کار نسبتا خوب و طولانی، مدارک فنی و حرفه‌ای، داشتن مدرک زبان آلمان، آیلتس یا تافل در ویزا شدن فرد برای دریافت ویزای جستجوی کار در آلمان بسیار موثر است. بسیاری از کارخانجات و شرکت‌های معتبر در کشور آلمان نیازمند به نیروهای متخصص خارجی جهت تامین نیروهای مهندس و متخصص خود می‌باشند.

شما پس از اخذ ویزای جستجوی کار آلمان وارد این کشور شده و فرصت شش ماهه ای جهت یافتن کار مورد نظر را دارید. اگر پیشنهاد شغلی مناسب را اخذ نمایید، ویزای شما به مدت شش ماه دیگر تمدید خواهد شد و شما موفق به دریافت Blue card کشور آلمان می‌شوید.

کارت آبی آلمان Germany Blue Card
کارت آبی آلمان Germany Blue Card

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای جستجوی کار کشور آلمان:

 • تکمیل فرم تقاضای ویزای جستوی کار آلمان
 • ترجمه آلمانی مدرک دیپلم و ریز نمرات آن
 • ترجمه آلمانی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن
 • ترجمه آلمانی مدرک لیسانس و ریز نمرات آن
 • ترجمه آلمانی مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات آن (در صورت وجود)
 • ترجمه گواهی سابقه کار (در صورت وجود)
 • زندگی نامه متناسب با کار در کشور آلمان
 • دو قطعه عکس 6×4
 • کپی مدرک زبان انگلیسی و یا کپی مدرک زبان آلمانی
 • کپی پاسپورت
 • گواهی مالی از بانک، دال بر موجودی حساب (به زبان انگلیسی)
 • بیمه نامه

یکی از دغدغه‌های فکری بسیاری از افراد پس از دریافت ویزای کار در آلمان یافتن شغل مناسب است. در نظر داشته باشید که مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد برای یافتن شغل در کشور آلمان تفاوت خاصی ندارد. مد نظر داشته باشید که حداقل مدرک لازم جهت اقدام برای ویزای جستجوی کار، مدرک لیسانس می باشد و آنچه بسیار مهم است این است که فرد تخصص لازم را داشته باشد و کار خود را به خوبی بداند. اولویت دانستن زبان آلمانی می باشد و  داشتن آیلتس یا تافل به شما کمک زیادی می‌نماید.

قابل ذکر است که هزینه زندگی در آلمان این کشور صنعتی جهان، برای یک نفر در ماه حدودا 700 تا 800 یورو متغییر است که شامل هزینه‌های خوراک، رفت و آمد، اجاره مسکن و پوشاک می شود. البته این هزینه‌ها بسته به نوع زندگی روزانه هر فردی متغیر می‌باشد.

شایان ذکر است که در ویزای جستجوی کار در آلمان فرد نمی تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را از همان ابتدا همراه ببرد، این امکان بعد از 3 تا 6 ماه پس از دریافت شغل مورد نظر امکان پذیر می‌باشد. شما می‌توانید با ارسال دعوت نامه، و سپس همسرتان با داشتن مدرک زبان A1 آلمانی برای اخذ ویزا به سفارت آلمان مراجعه کند.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 13 میانگین: 4.6]

ارسال دیدگاه

4 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مدیریت تایید دیدگاه ها
آوریل 5, 2021 2:27 ب.ظ
Reply to  Ehsan

با سلام؛ رشته تحصیلی و سابقه کار مناسبی دارید. مشاوران هلدینگ رسام از دفتر ایران با شما تماس می گیرند.

Ehsan
مارس 22, 2021 2:36 ب.ظ

سلام روز بخیر ، من فوق دیپلم الکتروتکنیکم و سیم کشی ساختمان و تست اعلام حریق و غیره بلدم میتونم اقدام کنم ؟

Mari
اکتبر 13, 2020 7:43 ق.ظ

سلام روز بخیر، آیا با مدرک فوق دیپلم میشه اقدام کرد،؟