مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

فهرست مطالب

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

برنامه خود اشتغالی کانادا به عنوان یکی از راه های دریافت اقامت  دائم کشور کانادا، به اتباع خارجی واجد شرایط که تجربه مناسب در فعالیت های فرهنگی-هنری یا ورزشی را دارند، اجازه می دهد تا به کانادا مهاجرت کنند و اقامت دائم کشور زیبای کانادا را دریافت نمایند.

متقاضیان برنامه خود اشتغالی باید علاوه بر داشتن تجربه کافی، قصد و توانایی لازم را برای ایجاد یک زندگی فرهنگی-هنری یا ورزشی کانادا داشته باشند.

متقاضیان علاقه مند باید هر دو شرط لازم را داشته باشند و حداقل در یک معیار انتخاب برنامه به یک نمره قبولی دست یابند تا برای مهاجرت به عنوان یک فرد خود اشتغال در نظر گرفته شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی
مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

برای برنامه خوداشتغالی کانادا، مبلغی به عنوان تمکن مالی متقاضی، توسط دولت کانادا در نظر گرفته نشده است. علیرغم مطلب ذکر شده، متقاضیان خود اشتغالی باید ثابت کنند که از بودجه کافی برای اسکان در کانادا به همراه خانواده خود برخوردار هستند و همچنین قادر هستند در صورت لزوم بودجه لازم برای فعالیت های فرهنگی-هنری یا ورزشی خود را تأمین کنند.  

شرایط لازم برای برنامه خود اشتغالی کانادا

متقاضی برنامه خود اشتغالی کانادا ابتدا باید شرایط مربوط به خوداشتغالی را در اداره مهاجرت و اقامت کانادا بازدید کند و شرایط وی ارزیابی گردد.

در این برنامه مهاجرتی، شخص خود اشتغال به عنوان فردی که دارای تجربه خود اشتغالی در یک فعالیت فرهنگی- هنری یا ورزشی است تعریف می شود.

تجربه و سابقه کاری مرتبط متقاضی شامل حداقل دو سال تجربه کار یا مشارکت در سطح جهانی در فعالیتهای فرهنگی-هنری یا ورزشی است که توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تعریف شده است.

براساس برنامه خود اشتغالی، مشاغل مجاز در زمینه های هنری، فرهنگی و ورزشی کانادا شامل موارد زیر است:

برنامه خوداشتغالی کانادا
برنامه خوداشتغالی کانادا

معیارهای انتخاب مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

درخواست های متقاضیان برای مهاجرت خود اشتغالی کانادا ارزیابی و امتیازبندی می شود. نمره قبولی و مورد نیاز در برنامه خوداشتغالی 35 امتیاز از 100 امتیاز است.

[table id=2 /]

معیار 1: تجربه

قبل از ارائه یک درخواست اقامت از طریق خوداشتغالی، باید توجه داشت که سوابق و تجربیات مرتبط باید در مدت 5 سال اخیر تا قبل از ارائه درخواست به اداره مهاجرت بدست آمده باشد. متقاضیان ممکن است حداکثر 35 امتیاز را از معیار تجربه کسب کنند.

[table id=3 /]

معیار 2: سن

متقاضیان براساس سن خود در زمان ارائه درخواست امتیازات را دریافت می کنند.

[table id=4 /]

معیار 3: تحصیلات

متقاضیان اقامت خود اشتغالی کانادا می توانند در معیار تحصیلات تا 25 امتیاز کسب کنند.

[table id=5 /]

معیار 4: توانایی تسلط به زبان (انگلیسی یا فرانسوی)

افراد متقاضی خوداشتغالی ممکن است بسته به مهارت آنها به زبان انگلیسی یا فرانسوی 24 امتیاز دریافت کنند.

[table id=6 /]

معیار 5: سازگاری با محیط

افراد متقاضی اقامت خوداشتغالی کانادا ممکن است براساس موارد زیر حداکثر 6 امتیاز برای سازگاری کسب کنند:

افراد علاقمند به مهاجرت خوداشتغالی به استان کبک باید توجه داشته باشند که استان کبک دارای سیستم انتخاب جداگانه ای برای خود اشتغالی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، می توانید با کارشناسان و مشاوران هلدینگ رسام تماس حاصل فرمایید.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 8 میانگین: 4.5]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram