معرفی هلدینگ رسام

امروزه پیشرفت به وجود آمده در جوامع انسانی و خواسته بشر برای داشتن شرایط بهتر با کیفیت بالاتر و همچنین نیاز به رشد در کشورهای مختلف باعث تصویب قوانین مهاجرتی در این کشورها شده است. انتخاب یک روش مهاجرتی مناسب ابتدای راه شروع یک پرونده مهاجرتی و اقامتی است. هلدینگ رسام با داشتن دانش کافی و به روز و اطلاع از قوانین مهاجرتی سال 2020 آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای و مهاجرتی به متقاضیان محترم می‌باشد.

از دلایل مهاجرت بین متقاضیان می‌توان به موارد: ادامه تحصیل، شروع کسب و کار جدید، سرمایه گذاری، داشتن موقعیت شغلی بهتر و در نهایت ارتقای سطح زندگی اشاره کرد. در ادامه این مطلب به کشورهای مهاجرپذیری که با روش‌های متنوع با رعایت قوانین مهاجرتی 2020 به افراد اقامت و تابعیت می‌دهند می‌پردازیم.

با خواندن این مطلب و گرفتن مشاوره از طریق تماس با مشاوران هلدینگ رسام، شما با انواع مختلف راه‌های مهاجرتی 2020 آشنا می‌شوید. با کسب اطلاعات کافی در زمینه شرایط مورد نیاز و روش‌های مهاجرتی موجود و قوانین کشور مقصد، مسیر پرونده مهاجرتی شما آسانتر می‌گردد.

با افزایش یافتن درخواست‌های مهاجرت، شرایط تایید و پذیرش کشورهای مهاجرپذیر نیز دشوارتر گردیده است و پرونده‌ها به صورت سختگیرانه بررسی می‌گردند.

در ابتدا شرایط لازم برای شروع مسیر مهاجرت را معرفی می‌کنیم. شما با بررسی موارد ذیل و مهیا نمودن شرایط مناسب می‌توانید مسیر مهاجرت و اقامت خودتان را هموارتر کنید.

داشتن انگیزه محکم و پشتکار

اولین شرط شروع که در پرونده مهاجرت شما تاثیرگذار است، داشتن تصمیم قطعی و انگیزه محکم برای مهاجرت می باشد. چنانچه برای مهاجرت تردید دارید بهتر است اقدام خود را به تعویق بیاندازید. مهم ترین اصل در مهاجرت متقاضی و مهاجر است.

اگر پایبند روابط خانوادگی هستید و ترک خانواده، اقوام و دوستان برای شما سخت است باید بدانید با مهاجرت این روابط به کمترین حد ممکن می‌رسد و بهتر از قبل شروع پرونده خوب به این موضوع فکر کنید تا در میانه راه پشتکار خود را از دست ندهید.

بهتر است در ابتدای راه اطلاعات لازم را از طریق منابع معتبر به دست آورید زیرا ممکن است نظرات اطرافیان و اطلاعات نادرست آنها روند پیشرفت پرونده شما را دچار مشکل نماید.

هلدینگ رسام مشاوره مهاجرت و اقامت
هلدینگ رسام مشاوره مهاجرت و اقامت

آماده‌سازی بودجه و سرمایه لازم

برای مهاجرت روش‌های گوناگونی وجود دارد ولی موضوعی که مهاجر بایستی مدنظر داشته باشد این است که برای گرفتن نتیجه و موفقیت در راه مهاجرت سرمایه کافی مورد نیاز می باشد. میزان سرمایه مورد نیاز برحسب نوع روش مهاجرتی انتخاب می گردد. به صورت کلی می توان مهاجرت تحصیلی را از دسته ارزان ترین روش ها و روش های سرمایه گذاری را از گران ترین روش‌ها به حساب آورد. به همین دلیل بهتر است در ابتدای مسیر میزان بودجه نقدی خود را برای مهاجرت و اخذ اقامت مشخص کنید.

برای ارزیابی بودجه حتما میزان سرمایه نقدی خود را از مبلغ مربوط به اموال و املاک جدا نمایید تا اطلاعات درستی به مشاوران هلدینگ رسام اعلام نمایید. لازم به ذکر است صداقت شما در این زمینه در ارائه مشاوره توسط مشاوران مهاجرتی بسیار تاثیرگذار می‌باشد.

اهداف مهاجرتی
اهداف مهاجرتی

مشخص کردن هدف اصلی

اگر قصد شروع پرونده مهاجرتی دارید، در ابتدا باید هدف خود را مشخصی کنید، به عنوان مثال قصد شما از مهاجرت تحصیل است، یا اشتغال به کار و یا فقط قصد شما خروج از کشور و زندگی در کشور دیگری است. در ابتدای پرونده هدف را در نظر بگیرید. همچنین لازم به ذکر است داشتن تفکراتی مانند داشتن زندگی بهتر، به دست آوردن آسایش، کسب آرامش دلیل کافی نیست و حتما به این موضوع فکر کنید که هیچگونه تضمینی برای داشتن زندگی لوکس و ایده آل در کشور مقصد برای شما وجود ندارد و با داشتن هدف است که شما می‌توانید سختی‌های مسیر مهاجرت و اخذ اقامت را تحمل کرده و برای اخذ اقامت بجنگید.

کسب مهارت‌های لازم و کافی

اکثر متقاضیان مهاجرت به منظور داشتن درآمد در کشور مورد نظر و تأمین رفاه خود و خانواده‌شان ترجیح می‌دهند با پیدا کردن شغل و داشتن درآمد، مهاجرت کنند تا برای تأمین هزینه‌های زندگی مشکلی نداشته باشند و باید در نظر داشته باشید که داشتن شغل نیازمند داشتن مهارت است و در صورتی که مهارت‌های لازم شغلی را ندارید، موفق به یافتن کار و مهاجرت کاری نمی‌شوید. از این رو با تعیین هدف، مهارت‌های شغلی مورد نظر خود را پیش از اقدام مهاجرت کسب نمایید تا کشورهای مورد نظر نیز خواستار جذب شما باشند و با سرمایه‌گذاری روی شما به عنوان تبعه خارجی موافقت نمایند.

مدارک لازم برای مهاجرت
مدارک لازم برای مهاجرت

داشتن مدرک تحصیلی متناسب و کافی

نیاز دنیای امروز افراد با سواد و دارای مهارت است. به همین دلیل اگر قصد شما از مهاجرت ادامه تحصیل نیست، بایستی مدرک تحصیلی مناسب و کافی متناسب با نوع روش اقامتی و کشور مقصد را کسب نمایید. بدون داشتن تحصیلات کافی و عدم کسب مهارت لازم، پیشرفت پرونده‌های مهاجرتی و اخذ اقامت تقریبا غیر ممکن می‌باشد. همچنین لازم به توضیح است در مورد تحصیلات و مدرک تحصیلی موارد استثنایی مانند داشتن مهارت در یک رشته هنری و داشتن سابقه کاری در این زمینه وجود دارد که شما با تماس با مشاوران هلدینگ رسام می‌توانید در این مورد اطلاعات کسب نمایید.

میزان تسلط در زبان دوم (زبان انگلیسی و …)

با انتخاب کشور شما باید یادگیری زبان دوم خودتان و زبان رایج آن کشور را مدنظر قرار دهید و برای آن برنامه ریزی کنید. بسیاری از کشورهای پیشرفته در سرتاسر دنیا، تسلط شما به زبان انگلیسی و داشتن مدرک مربوط به آزمون های تافل و آیلتس را بررسی می کنند. در صورتی که قصد شما مهاجرت کاری به کشورهایی مانند آلمان، اتریش و … باشد، لازم است زبان رسمی این کشورها را نیز یاد بگیرید تا در مکالمات خود به راحتی از این زبان استفاده کنید.

نکته قابل توجه: چنانچه تصمیم به مهاجرت دارید، در کوتاه ترین زمان ممکن یادگیری زبان مقصد را شروع کنید.

مدارک زبان مورد نیاز مهاجرت
مدارک زبان مورد نیاز مهاجرت

توانایی پشتیبانی از خود

در بین افراد علاقه مند به مهاجرت، بسیاری از افراد با داشتن دوستان یا اقوامی در بعضی از کشورها، آن کشورها را به عنوان کشور مقصد انتخاب می کنند. به صورت معمول این افراد احساس می کنند با حضور آشنایان در این کشورها پرونده مهاجرت آنها با سهولت بیشتری انجام می گردد در صورتی که روند مهاجرت و دریافت اقامت بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر به داشتن دوست یا اقوام وابسته نمی باشد و حتی امتیازی هم از این نظر به شخص متقاضی داده نمی شود.

در بعضی از کشورها وجود و حضور خانواده، اقوام و فامیل درجه اول امتیازی را برای متقاضی ایجاد نموده و باعث سهولت در روند پرونده مهاجرتی متقاضی می‌گردد. با این حال نکته قابل اهمیت در این مورد داشتن اتکا به خود شخص و قدرت پشتیبانی از خود، پس از موفقیت در پرونده مهاجرت و اقامت در کشور مقصد می‌باشد. به زبان ساده‌تر، شما باید برای تامین هزینه‌های زندگی خود پس از رسیدن به کشور مقصد و اقامت در آن کشور فکر کرده باشید و برنامه خاصی برای کسب درآمد داشته باشید و از جمله پیشنهادات مشاوران هلدینگ رسام به مراجعین خود مشخص کردن برنامه پس از مهاجرت و دریافت اقامت می‌باشد.

صرف سرمایه برای روش‌های قانونی

پیشنهاد ما به کلیه افراد که در صدد برنامه‌ریزی برای مهاجرت هستند، اجتناب از روش‌های غیر قانونی و صرف سرمایه، وقت و انرژی برای خروج غیر قانونی از کشور، ورود و اقامت غیر قانونی در کشور مقصد هست. در صورت انجام مهاجرت غیر قانونی شما هیچگاه در وطنتان جایگاهی ندارید. معایب بسیار زیادی در این روش وجود دارد از جمله نداشتن امنیت مالی و جانی، نداشتن امید و آینده روشن و عدم امکان برنامه ریزی برای آینده و …. در حال حاضر و با توجه به قوانین تصویب شده در سال 2020 پناهندگی فقط برای افراد با شرایط و مشکلات خاص در نظر گرفته شده است و بقیه افراد در صورت ورود به پروسه پناهندگی مجرم شناخته می‌شوند.

علاوه بر این برای آقایانی که در فکر مهاجرت هستند، داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت سربازی الزامی می باشد، لطفاً توجه داشته باشید وعده های افراد مبنی بر عدم لزوم کارت پایان خدمت و انجام پرونده مهاجرتی بدون داشتن این مدرک بی اساس می باشد و اقدام در این خصوص غیر قانونی بوده و عواقب بدی را برای شخص به همراه دارد.

روش های قانونی مهاجرت
روش‌های قانونی مهاجرت

دریافت کمک از وکیل و مشاور خوب

با در نظر گرفتن پیچیدگی در پرونده های مهاجرتی، وجود قوانین مهاجرتی متفاوت در هر کشور و تغییر قوانین اقامتی هر کشور، استفاده از وکیل و مشاور خوب و قابل اطمینان باعث صرفه جویی در زمان، هزینه و کوتاه کردن مسیر پرونده شما می شود.

برای دریافت مشاوره و ارزیابی شرایط خودتان می توانید با مشاوران هلدینگ رسام تماس حاصل فرمایید.

قوانین مهاجرتی سال 2020
قوانین مهاجرتی سال 2020

اهمیت شرایط اعضای خانواده

چنانچه شما تصمیمی مبنی بر مهاجرت و اقامت به کشور دیگری را دارید، باید علاوه بر شرایط و مزایای خودتان، ویژگی‌ها و شرایط تک تک افراد خانواده خود از جمله همسر و فرزندتان یا پدر و مادرتان را در نظر بگیرید. بنابراین در زمان شروع کار به منظور بررسی روند مهاجرتی خودتان، اطلاعات کامل خود و افراد خانواده‌تان را با مشاوران ما مطرح کنید.

اخذ اقامت
اخذ اقامت