مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا کدامند؟ آسان ترین روش مهاجرت به کانادا چیست؟

آیا با سرمایه گذاری در کانادا می توان اقامت کانادا را دریافت نمود؟

چگونه می توان اقامت کاری کانادا را دریافت کرد؟ برای تحصیل در کانادا چه مدارکی مورد نیاز است؟

مزایای تحصیل در کانادا چیست؟ شرایط مورد نیاز برای اقدام از طریق برنامه اکسپرس انتری به چه صورت می باشد؟

چگونه می توان اقامت دائم کانادا را دریافت کرد؟

دولت کانادا در آخرین برنامه مهاجرتی خود اعلام داشت که قصد دارد از سال 2021 تا 2023 بیش از یک میلیون مهاجر جذب نماید و از این طریق فرصتی ویژه در اختیار علاقمندان و واجدان شرایط مهاجرت به کانادا قرار داده است.

مهاجرت به کانادا از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد.

در این مقاله روش های گوناگون مهاجرت به کانادا معرفی شده اند.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اکسپرس انتری

روش اکسپرس انتری (EE) مختص متقاضیانی می باشد که از طریق حرفه و تخصص خود قصد ورود و زندگی در کشور کانادا را دارند.

اکسپرس انتری سریعترین مسیر مهاجرت به کانادا و دستیابی به اقامت دائم کانادا می باشد.

اولین گام برای مهاجرت به کانادا در روش اکسپرس انتری، ایجاد یک پروفایل شخصی در وبسایت رسمی اداره مهاجرت کانادا به صورت آنلاین می باشد.

در سیستم اکسپرس انتری متقاضیانی که بر اساس معیارهایی چون میزان تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه، داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای کانادایی، وضعیت تاهل و غیره واجد شرایط شناخته می شوند امتیاز دهی شده و در لیست انتظار یا pool قرار می گیرند.

متقاضیانی که بالاترین امتیازها را کسب کرده باشند از pool خارج شده و برای دریافت ویزای کانادا دعوت می شوند.

اکسپرس انتری شامل چهار برنامه نیروی متخصص فدرال، نیروی متخصص فنی فدرال، تجربه کار کانادایی و برنامه مهاجرت استانی می باشد.

برنامه نیروی متخصص فدرال: در برنامه نیروی متخصص فدرال متقاضیان به لحاظ معیارهایی چون سابقه کاری، سن، سطح تحصیلات و میزان تسلط به زبان ارزیابی می شوند.

داشتن حداقل 12 ماه سابقه کار مداوم تمام وقت یا معادل نیمه وقت آن در مشاغل گروه A،B  و یا 0 لیست NOC در 10 سال اخیر، داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه معادل CLB 7 و داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم از جمله شرایط برنامه نیروی متخصص فدرال می باشد.

در سیستم امتیازبندی این برنامه، متقاضی برای دریافت دعوتنامه به حداقل 67 امتیاز از مجموع 100 امتیاز نیاز دارد.   

برنامه نیروی متخصص فنی فدرال: برنامه نیروی متخصص فنی فدرال کانادا در پی کمبود نیروی متخصص فنی در برخی مشاغل ایجاد شد. برای اقدام از طریق این برنامه، متقاضی می بایست حداقل 2 سال سابقه کاری مرتبط با مشاغل گروه B لیست NOC در 5 سال اخیر داشته باشد.

داشتن حداقل سطح CLB 4 در زبان انگلیسی یا فانسه نیز الزامی می باشد.

برنامه تجربه کار کانادایی: برنامه تجربه کانادایی مختص افرادی است که تجربه کار در کشور کانادا را دارند.

داشتن حداقل یکسال سابقه کاری مورد تایید در کانادا در گروه A، B و یا 0 لیست  NOC در 3 سال گذشته، داشتن حداقل نمره  CLB 5 برای مشاغل گروه B و CLB 7 برای مشاغل گروه A و 0 برای اقدام از طریق برنامه تجربه کانادایی الزامی می باشد.

اقامت کانادا

اقامت کانادا

برنامه های مهاجرتی استانی: دولت کانادا با ارئه برنامه های مهاجرتی استانی این امکان را در اختیارعلاقمندان و متقاضیان مهاجرت به کانادا قرار داده است که در صورت قصد کار و زندگی در استانی خاص بر اساس قوانین و شرایط برنامه مهاجرتی آن استان برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند.

هر یک از  استان های کانادا اهداف و برنامه های مهاجرتی خاص خود را دارند و بر اساس نیازهای خود برنامه مهاجرتی را تدوین می کنند. در ادامه به معرفی برنامه های مهاجرتی استان های مختلف می پردازیم.

برنامه های مهاجرتی استان آلبرتا

در حال حاضر استان آلبرتا در برنامه مهاجرتی خود از سه برنامه فرصت های آلبرتا، اکسپرس انتری و خود اشتغالی مزرعه داران اقدام به جذب مهاجران خارجی می کند.

برنامه فرصت های آلبرتا (AOS)

استان آلبرتا از ژوئن 2018 جذب مهاجر از طریق برنامه  فرصت های آلبرتا را آغاز کرد. این روش مختص افرادی است که در حال حاضر در آلبرتا مشغول به کار هستند و از یک کارفرمای اهل آلبرتا پیشنهاد یک شغل تمام وقت دریافت کرده اند.

برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه فرصت های آلبرتا شخص متقاضی به لحاظ سابقه کار، سطح تحصیلات، داشتن پیشنهاد شغلی و مدرک زبان مورد ارزیابی قرار می گیرد. 

برنامه اکسپرس انتری آلبرتا

در برنامه اکسپرس انتری استان آلبرتا، اداره مهاجرت این استان با توجه به نیازهای خود برای افرادی که در سیستم اکسپرس انتری فدرال دارای پروفایل فعال هستند و همچنین واجد شرایط مورد نظر استان باشند دعوتنامه صادر می نماید. 

برنامه خود اشتغالی مزرعه داران آلبرتا

برنامه خود اشتغالی مزرعه داران استان آلبرتا برای افرادی مناسب می باشد که دارای تجربه و تخصص در زمینه راه اندازی کسب و کار مرتبط با کشاورزی و زراعت می باشند.

بدیهی است که شخص متقاضی، تجربه و تخصص خود در امور زراعتی را می بایست با ارائه مدارک و مستنداتی چون سوابق کاری، مدارک تحصیلی و غیره اثبات نماید. همچنین متقاضی می بایست مبلغ 500,000 دلار کانادا در زمینه کشاورزی سرمایه گذاری نماید.

برنامه های مهاجرتی استان انتاریو(OINP)

استان انتاریو برای جذب سرمایه و نیروی کار خارجی سه برنامه مهاجرتی ارائه می دهد.

 • برنامه سرمایه های انسانی
 • برنامه دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما
 • برنامه تجاری

برنامه سرمایه های انسانی انتاریو

در برنامه سرمایه های انسانی انتاریو برنامه های مختلفی برای جذب نیروی کار خارجی ارائه شده است. در برنامه اکسپرس انتری، اداره مهاجرت استان با دسترسی به Pool سیستم اکسپرس انتری فدرال برای افرادی که دارای دانش و مهارت زبانی بالا، سابقه کار یا تحصیل در استان و همچنین دارای پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای ساکن انتاریو می باشند دعوتنامه صادر می نماید.

استان انتاریو در جریان نیروهای متخصص فرانسوی زبان اقدام به جذب نیروی کار خارجی مورد نیاز استان نموده که علاوه بر زبان انگلیسی به زبان فرانسه نیز تسلط داشته باشند.

برنامه دانشجویان بین المللی انتاریو نیز از دیگر زیر مجموعه های برنامه سرمایه انسانی انتاریو می باشد که بر اساس آن دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های مورد تایید استان موفق به دریافت مدرک در مقطع فوق لیسانس یا دکتری شده باشند این امکان را فراهم می کند که تحت برنامه اکسپرس انتری – برنامه دانشجویان بین الملل برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

برنامه دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما

برنامه دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای انتاریو دارای سه جریان زیر مجموعه می باشد.

 • برنامه نیروی خارجی انتاریو: این روش مناسب افراد خارجی می باشد که از پیشنهاد شغلی تمام وقت از سوی یک کارفرمای ساکن انتاریو برخودارند.
 • برنامه دانشجویان بین المللی انتاریو با پیشنهاد شغلی: این روش مختص دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل شده از دانشگاه های مورد تایید انتاریو می باشد که مستقیما از سوی یک کارفرمای ساکن انتاریو پیشنهاد شغلی دریافت کرده اند.
 • برنامه مشاغل مورد تقاضای انتاریو: استان انتاریو لیست مشاغل مورد نیاز خود را منتشر کرده و متقاضیان با رجوع به آن می توانند از شرایط مورد نیاز شغل های اعلام شده آگاهی یابند.

برنامه تجاری انتاریو

برنامه تجاری انتاریو دارای سه زیر مجموعه کارآفرینی، شرکت و سرمایه گذاری می باشد که در حال حاضر تنها جریان کارآفرینی انتاریو فعال می باشد و در دو برنامه دیگر پذیرشی صورت  نمی گیرد.

برنامه کارآفرینی انتاریو

برنامه کارآفرینی استان انتاریو مختص صاحبان تجارت و مدیران ارشد خارجی است که قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید و یا خرید یکی از کسب و کارهای موجود در استان انتاریو را دارند. در این جریان پس از گذشت 20-18 ماه از فعالیت بیزنس شخص متقاضی می تواند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نماید.

شرایط مورد نیاز جریان کارآفرینی انتاریو

 • عدم نیاز به داشتن پروفایل در سیستم اکسپرس انتری
 • عدم نیاز به پیشنهاد شغلی
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی با فرانسوی معادل CLB 4
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی دانشگاهی
 • داشتن حداقل 24 ماه سابقه مدیریت در 60 ماه اخیر
 • داشتن توانایی مالی 400,000 دلار کانادا (خارج از منطقه GTA)
 • داشتن توانایی مالی 800,000 دلار کانادا (GTA)
 • سرمایه گذاری به مبلغ 200,000 دلار کانادا (خارج از منطقه GTA)
 • سرمایه گذاری به مبلغ 600,000 دلار کانادا (GTA)

در گام نخست اقدام از طریق جریان کارآفرینی انتاریو متقاضی می بایست درخواست خود را با توجه به قوانین و شرایط جریان کارآفرینی انتاریو به اداره مهاجرت استان انتاریو ارائه دهد و در مصاحبه حضوری در رابطه با تجارت مورد نظر شرکت نماید. در این مرحله متقاضی می بایست علاقمندی، توانایی مالی و تجربه کاری خود در زمینه مورد نظر را به اثبات برساند.

در صورت واجد شرایط شناخته شدن شخص از سوی اداره مهاجرت استان انتاریو، ویزای کاری 2 ساله برای متقاضی صادر می گردد.

پس از دریافت ورک پرمیت، متقاضی می بایست تعهدات خود را به مدت 18-20 ماه انجام داده و گزارشی از عملکرد بیزنس راه اندازی شده و یا خریداری شده را ارائه دهد.

در صورت عملکرد مثبت بیزنس برگه قبولی استانی به شخص اعطا می گردد و امکان دریافت اقامت دائم کشور کانادا برای شخص فراهم می گردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی انتاریو رجوع گردد.

برنامه های مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا (BC PNP)

استان بریتیش کلمبیا از طریق دو برنامه مهارت و تخصص بریتیش کلمبیا و کارآفرینی بریتیش کلمبیا اقدام به جذب مهاجر می نماید.

برنامه مهارت و تخصص بریتیش کلمبیا

برنامه مهارت و تخصص بریتیش کلمبیا خود دارای چند برنامه زیرمجموعه می باشد که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

شایان ذکر است که برنامه مهارت و تخصص بریتیش کلمبیا هم راستا با برنامه اکسپرس انتری انجام می پذیرد. به بیان دیگر اداره مهاجرت استان بریتیش کلمبیا با دسترسی به استخر اکسپرس انتری فدرال اقدام به صدور دعوتنامه برای پروفایل های فعال و واجد شرایط استان می نماید.

 • نیروی متخصص بریتیش کلمبیا

برنامه نیروی متخصص استان بریتیش کلمبیا مختص افرادی است که در یکی از زمینه های کاری مورد نیاز بریتیش کلمبیا دارای تجربه و سابقه کاری باشند و همچنین از یک کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشند.

 • متخصصین بهداشت حرفه ای

این برنامه مختص پزشکان، پرستاران و دیگر متخصصین حوزه درمان است که در حوزه فعالیت خود دارای تجربه و سابقه کاری می باشند.

 • فارغ التحصیلان بین المللی در کانادا

این برنامه مختص افرادی است که در سه سال گذشته در یکی از کالج ها و یا دانشگاه های کانادا تحصیل کرده و از سوی یک کارفرمای ساکن بریتیش کلمبیا پیشنهاد کاری دریافت کرده باشند.

 • فارغ التحصیلان بین المللی در بریتیش کلمبیا

این برنامه ویژه متقاضیانی است که فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های استان بریتیش کلمبیا در مقاطع فوق لیسانس و دکتری می باشند. در این برنامه نیازی به دریافت پیشنهاد شغلی نمی باشد.

 • نیروهای مبتدی و نیمه ماهر

این برنامه مختص افرادی است که در یکی از مشاغل مورد نیاز استان به صورت مبتدی یا نیمه ماهر در استان بریتیش کلمبیا حداقل به مدت 9 ماه مشغول به کار بوده و از سوی یک کارفرمای ساکن بریتیش کلمبیا پیشنهاد کاری داشته باشند.

برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا از طریق سه جریان کارآفرینی بریتیش کلمبیا، پایلوت منطقه ای بریتیش کلمبیا و پروژه های استراتژیک بریتیش کلمبیا صورت می پذیرد.

برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا

برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا برای صاحبان تجارت و مدیران ارشدی مناسب است که به دنبال راه اندازی یک بیزنس جدید و یا گسترش یک بیزنس موجود در بریتیش کلمبیا هستند. در این روش فرد متقاضی پس از گذشت 550 روز از آغاز فعالیت کسب و کار می تواند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نماید.

شرایط مورد نیاز

 • داشتن 3 سال سابقه مالکیت و یا مدیریت تجاری
 • داشتن مدرک زبان معادل CLB 4
 • داشتن تمکن مالی حداقل 600,000 دلار کانادا
 • سرمایه گذاری حد اقل به مبلغ 200,000 دلار کانادا
 • مالکیت حداقل 33/33% از سهام شرکت

چنانچه فرد کمتر از یک سوم از سهم شرکت را دارا باشد می بایست مبلغ 1,000,000دلار کانادا در بیزنس مورد نظر سرمایه گذاری نماید.

برنامه پایلوت منطقه ای بریتیش کلمبیا

برنامه پایلوت منطقه ای بریتیش کلمبیا مختص کارآفرینانی می باشد که قصد خرید یا راه اندازی یک بیزنس را در مناطق کوچک بریتیش کلمبیا با کمتر از 75000 نفر جمعیت دارند. متقاضیان این جریان می بایست از منطقه مورد نظر خود بازدید کرده و از یک نماینده محلی موافقتنامه دریافت کنند تا بتوانند با سرمایه گذاری به مبلغ 100 هزار دلار کانادا کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

شرایط مورد نیاز

 • انجام سفر تحقیقاتی به منطقه مورد نظر
 • تهیه توصیه نامه یا موافقتنامه از یک نماینده محلی
 • ارائه بیزنس پلن
 • داشتن تمکن مالی به مبلغ 300,000 دلار کانادا
 • داشتن حداقل 3 سال مالکیت یک کسب و کار و یا 4 سال سابقه مدیریت ارشد در 5 سال گذشته
 • انجام سرمایه گذاری حداقل به مبلغ 100,000 دلار کانادا
 • استخدام حداقل یک فرد مقیم دائم یا شهروند کانادا

جریان پروژه های استراتژیک بریتیش کلمبیا

در جریان پروژه های استراتژیک بریتیش کلمبیا شرکت های خارجی این امکان را در اختیار دارند که در استان بریتیش کلمبیا شعبه تاسیس نمایند و از این طریق برای 5 نفر از کارمندان شرکت اقامت دائم کانادا دریافت کنند.

در این جریان متقاضی می بایست با ارائه مدارک و مستندات نشان دهد که بیزنس آنها در خارج از کانادا موفق و پربازده است و نیز ثابت کند که 5 عضو معرفی شده در اجرای بیزنس نقش کاربردی و مهم دارند.

همچنین به ازای هر عضو معرفی شده می بایست 3 شغل دائمی برای شهروندان و یا مقیمان دائم کانادا ایجاد گردد. حداقل سرمایه لازم برای راه اندازی یا گسترش بیزنس 500,000 دلار کانادا می باشد. در صورت تمایل برای کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا با کارشناسان ما در هلدینگ رسام در تماس باشید.

اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

برنامه های مهاجرتی استان منیتوبا (MPNP)

 • برنامه نیروی متخصص در منیتوبا
 • برنامه نیروی متخصص در خارج از کشور
 • برنامه آموزش بین المللی
 • برنامه سرمایه گذاری تجاری

برنامه نیروی متخصص در منیتوبا

برنامه نیروی متخصص منیتوبا از طریق سه برنامه زیر اقدام به جذب مهاجر و اعطای اقامت دائم کانادا می نماید.

 • برنامه نیروی متخصص در منیتوبا: این برنامه مختص نیروهایی متخصص خارجی می باشد که در حال حاضر ساکن استان منیتوبا می باشند و از سوی یک کارفرمای ساکن منیتوبا پیشنهاد کاری دریافت کرده اند.

 • برنامه تجربه کاری منیتوبا: این برنامه مختص افرادی است که در استان منیتوبا مشغول به کار می باشند یا سابقه کار در این استان را دارند و از سوی یک کارفرمای ساکن منیتوبا پیشنهاد شغلی دریافت کرده اند.

 • برنامه استخدام مستقیم کارفرما: این برنامه مختص افرادی است که توسط نمایندگان برنامه مهاجرت استانی منیتوبا و کارفرمایان مورد تایید استان مورد مصاحبه قرار می گیرند.

برنامه نیروی متخصص در خارج از کشور

استان منیتوبا در این برنامه از طریق دو برنامه اکسپرس انتری و برنامه سرمایه های انسانی اقدام به جذب متقاضیان خارج از کانادا می نماید. پذیرش مهاجر از طریق برنامه نیروی متخصص خارج از کشور از طریق سیستم امتیازدهی صورت می پذیرد. حداقل امتیاز لازم برای پذیرش 60 امتیاز می باشد. ارزیابی متقاضی بر اساس معیارهایی چون مدرک زبان، سابقه کاری در مشاغل مورد نیاز استان، تحصیلات، سازگاری و ارتباط با استان منیتوبا صورت می گیرد.

برنامه آموزش بین المللی

برنامه آموزش بین المللی منیتوبا مختص متقاضیانی است که در مقطع فوق لیسانس یا دکتری از یکی از دانشگاه های منیتوبا فارغ التحصیل شده اند. این برنامه از طریق سه مسیر زیر اقدام به جذب مهاجر می نماید.

 • مسیر کارآموزی فارغ التحصیلان
 • مسیر اشتغال حرفه ای
 • مسیر کارآفرینی دانشجویان بین المللی

مسیر کارآموزی فارغ التحصیلان

این برنامه مختص فارغ التحصیلان بین لمللی است که در دوره کارآموزی ثبت نام شده اند. متقاضیان ای برنامه می بایست در سه سال گذشته در مقطع فوق لیسانس یا دکتری فارغ التحصیل شده باشند. داشتن مدرک زبان معادل CLB 7 نیز الزامی می باشد. لازم به ذکر است که متقاضی در زمان ارائه درخواست می بایست ساکن استان منیتوبا باشد و ثابت کند که قصد سکونت دائمی در منیتوبا را دارد. متقاضیانی که با سازمان Mitacs دوره کارآموزی Accelerate یا  Elevateرا گذرانده باشند بدون نیاز به پیشنهاد شغلی می توانند برای این برنامه درخواست خود را ارائه دهند.

مسیر اشتغال حرفه ای

مسیر اشتغال حرفه ای برای فارغ التحصیلانی مناسب است که در یکی از شغل های مورد نیاز استان منیتوبا و مرتبط با مدرک تحصیلی شان به صورت تمام وقت مشغول به کار می باشند. مدرک زبان مورد نیاز این برنامه CLB 7 می باشد. در این برنامه نیز در هنگام درخواست متقاضی بایست ساکن منیتوبا باشد.

مسیر کارآفرینی دانشجویان بین المللی

برنامه کارآفرینی دانشجویان بین المللی منیتوبا مختص فارغ التحصیلانی است که دارای حداقل 6 ماه سابقه مالکیت یا تجربه مدیریت یک کسب و کار در منیتوبا را دارند. متقاضیان این برنامه می بایست مالکیت حداقل 51% از کسب و کار را داشته باشند. متقاضی می بایست در محدوده سنی 21 تا 35 سال باشد. ارائه طرح تجاری نیز الزامی می باشد.

برنامه سرمایه گذاری تجاری

برنامه سرمایه گذاری تجاری منیتوبا مختص متقاضیانی است که قصد ایجاد و راه اندازی یک تجارت و بیزنس در استان منیتوبا را دارند. این سرمایه گذاری می تواند از طریق برنامه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان منیتوبا و یا از طریق برنامه کارآفرینی استان منیتوبا صورت گیرد. 

برنامه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان منیتوبا

این برنامه مختص افرادی است که دارای سابقه مالکیت و تجربه اداره مزرعه می باشند.

شرایط مورد نیاز

 • حداقل سه سال سابقه مالکیت و تجربه اداره مزرعه
 • داشتن تمکن مالی به میزان 500 هزار دلار
 • سرمایه گذاری حداقل 300 هزار دلار
 • انجام یک سفر تحقیقاتی
 • الزام به زندگی در مزرعه و مدیریت آن
 • داشتن دانش زبان انگلیسی یا فرانسه برای انجام مصاحبه
 • ارائه طرح تجاری

برنامه کارآفرینی استان منیتوبا

برنامه کارآفرینی منیتوبا مختص افرادی است که قصد سرمایه گذاری و راه اندازی یک کسب و کار در این استان را دارند. در ابتدا برای متقاضیان پذیرفته شده ویزای کاری 2 ساله صادر می گردد. در برنامه کارآفرینی منیتوبا متقاضیان بر اساس معیارهایی چون تجربه کاری، دانش زبانی، سن، سابقه مدیریت، میزان دارایی و مدرک تحصیلی ارزیابی و امتیازدهی می شوند.

شرایط مورد نیاز برنامه کارآفرینی استان منیتوبا

 • حداقل 3 سال سابقه مالکیت یا مدیریت کسب و کار
 • مدرک زبان معادل CLB 5
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 • حداقل دارایی خالص 500 هزار دلار
 • سرمایه گذاری حداقل 250 هزار دلار در شهر وینیپک و یا 150 هزار دلار در مناطق روستایی

اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

برنامه های مهاجرتی استان نیوبرانزویک (NBPNP)

استان نیوبرانزویک نیز برای جذب سرمایه و نیروی کار خارجی مورد نیاز خود چندین برنامه مهاجرتی ارائه داده است که در ادامه به شرح آن ها پرداخته شده است.

 • برنامه اکسپرس انتری بازار کار استان نیوبرانزویک
 • برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک
 • برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان نیوبرانزویک
 • برنامه کارگر ماهر با حمایت خانوادگی نیوبرانزویک
 • برنامه کارگر ماهر با حمایت کارفرما نیوبرانزویک

برنامه اکسپرس انتری بازار کار نیوبرانزویک

اداره مهاجرت استان نیوبرانزویک نیز همانند استان های آلبرتا و بریتیش کلمبیا با دسترسی به سیستم اکسپرس انتری فدرال امکان ارسال دعوتنامه برای متقاضیانی که واجد شرایط جذب در مشاغل مورد نیاز استان می باشند را دارد. به این منظور متقاضی می بایست فرم درخواست تمایل استان نیوبرانزویک را تکمیل نموده باشد.

شرایط مورد نیازبرنامه اکسپرس انتری نیوبرانزویک

 • 35-22 سال سن
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه معادل CLB 7
 • حداقل یک سال سابقه کار در یکی از مشاغل مورد نیاز استان
 • کسب حداقل 67 امتیاز در سیستم امتیازدهی استان نیوبرانزویک

برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک

برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک مختص سرمایه گذاران، مصاحبان تجارت و مدیران ارشدی می باشد که قصد مهاجرت به نیوبرانزویک از طریق راه اندازی یا خرید یک کسب و کار در این استان را دارند. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک می بایست واجد شرایط ذیل باشند.

 • حداقل 3 سال سابقه مالکیت یا مدیریت یک بیزنس در پنج سال اخیر
 • مدرک زبان معادل CLB 5
 • حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم
 • داشتن طرح تجاری یا بیزنس پلن
 • سرمایه گذاری به میزان حداقل 250,000 دلار در استان
 • حداقل دارایی خالص 600,000 دلار (300 هزار دلار باید بصورت نقدی موجود باشد)
 • سفر تحقیقاتی 5 روزه در نیوبرانزویک یا شرکت در یک سمینار استانی طی 24 ماه گذشته

متقاضیان پذیرفته شده این برنامه از سوی اداره مهاجرت استان نامه ای دریافت خواهند کرد که از طریق آن ویزای کار موقت متقاضی صادر می گردد. پس از صدور ویزای کار موقت، متقاضی 9 ماه فرصت دارد که کسب وکار خود در استان را راه اندازی نماید.

برنامه کارگر ماهر با حمایت خانوادگی

این برنامه مختص متقاضیانی می باشد که از حمایت یک خویشاوند واجد شرایط در استان نیوبرانزویک برخوردارند. در این برنامه متقاضی یا همسرش می بایست از طرف خویشاوندانی چون والدین، پدربزرگ، مادربزرگ، خواهر یا برادر، عمو، دایی، خاله و یا عمه که شهروند یا مقیم دائم کانادا باشند و تجربه یک سال زندگی در استان نیوبرانزویک را داشته باشند حمایت شوند. لازم به ذکر است که خویشاوند مورد نظر می بایست در یکسال گذشته در استان نیوبرانزویک مشغول به کار بوده باشد و یا کسب و کاری را راه اندازی کرده باشد.

شرایط مورد نیاز برنامه کارگر ماهر با حمایت خانوادگی

 • 55-22 سال سن
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه
 • 2 سال سابقه کاری در 5 سال اخیر
 • توانایی مالی کافی

برنامه کارگر ماهر با حمایت کارفرما نیوبرانزویک

این برنامه مختص کارگران ماهری است که از سوی یک کارفرمای ساکن استان نیوبرانزویک حمایت می شوند. برای واجد شرایط بودن این برنامه متقاضی می بایست نزد یک کارفرمای ساکن نیوبرانزویک مشغول به کار باشد و در زمینه یکی از شغل های مورد نیاز استان پیشنهاد شغلی داشته باشد. داشتن حداقل تحصیلات دبیرستان برای متقاضی الزامی می باشد.

اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

برنامه های مهاجرتی استان نوا اسکوشیا

 • برنامه اکسپرس انتری استان نوا اسکوشیا
 • برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا
 • برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان استان نوا اسکوشیا
 • برنامه کارگر ماهر استان نوا اسکوشیا
 • برنامه پزشکان نوا اسکوشیا
 • برنامه اولویت بازار کار نوا اسکوشیا
 • برنامه مشاغل پرتقاضای استان نوا اسکوشیا

برنامه اکسپرس انتری استان نوا اسکوشیا

اداره مهاجرت استان نوا اسکوشیا نیز برای گزینش و جذب نیروی کار خارجی مورد نیاز خود به سیستم اکسپرس انتری فدرال دسترسی دارد و این امکان را دارد که برای متقاضیان واجد شرایط دعوتنامه صادر نماید. مدت بررسی و رسیدگی به درخواست متقاضیان در این برنامه 6 ماه است. متقاضیانی که سابقه کار در استان نوا اسکوشیا را دارند از امتیاز و شانس بالاتری برخوردار خواهند بود.

برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا

برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا مناسب صاحبان تجارت و مدیران ارشد با تجربه ای می باشد که قصد خرید یا راه اندازی یک بیزنس در استان نوا اسکوشیا را دارند. به این منظور متقاضی می بایست مبلغ 150 هزار دلار کانادا را در بیزنس مورد نظر سرمایه گذاری نماید.

علاوه بر این، ارزش خالص دارایی متقاضی نیز می بایست 600 هزار دلار کانادا باشد و متقاضی این تمکن مالی را به اداره مهاجرت استان اثبات نماید. مدرک زبان مورد نیاز این برنامه CLB 5 می باشد. داشتن 3 سال تجربه مالکیت یک بیزنس و یا 5 سال سابقه کار به عنوان مدیر ارشد از دیگر شرایط مورد نیاز برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا می باشد.

در صورت پذیرفته شدن متقاضی، اداره مهاجرت استان برای متقاضی ویزای کار یکساله صادر می کند. در طی این یکسال متقاضی می بایست بیزنس خود را راه اندازی و طرح تجاری ارائه شده را عملی نماید. پس از اخذ تاییدیه استانی، متقاضی می تواند درخواست خود برای دریافت اقامت دائم کشور کانادا را ارائه دهد.

برنامه کارآفرینی دانشجویان بین المللی استان نوا اسکوشیا

برنامه کارآفرینی دانشجویان بین المللی همانگونه که از نام آن پیدا است مختص دانشجویان خارجی می باشد که از یکی از کالج ها یا دانشگاه های استان نوا اسکوشیا فارغ التحصیل شده اند و با داشتن توانایی مالی مکفی و طرح تجاری قصد راه اندازی یا خرید یک کسب و کار در نوا اسکوشیا را دارند. داشتن مدرک زبان معادل CLB 7، حداقل یک سال سابقه کار و داشتن ویزای کار پس از اتمام تحصیلات از شرایط مورد نیاز این برنامه می باشد.

برنامه کارگر ماهر استان نوا اسکوشیا

برنامه کارگر ماهر استان نوا اسکوشیا برای کارگران ماهر، نیمه ماهر و حتی با مهارت پایینی که از یک کارفرمای ساکن استان نوا اسکوشیا پیشنهاد یک شغل تمام وقت دریافت کرده اند مناسب می باشد. حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز این برنامه مدرک پایان دوره دبیرستان است. داشتن حداقل یک سال تجربه کاری مرتبط با مهارت مورد نیاز استان, مهارت کافی در صحبت به زبان انگلیس یا فرانسوی و داشتن توانایی مالی مکفی از دیگر الزامات برنامه کارگر ماهر نوا اسکوشیا می باشد.

برنامه پزشکان استان نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا به دلیل کمبود پزشک در بخش بهداشت و درمان و به منظور تامین نیروی مورد نیاز خود برنامه پزشکان را ارائه داده است. مدرک تحصیلی پزشک متقاضی می بایست معتبر و ارزیابی شده باشد. داشتن پیشنهاد کاری از مرکز پزشکی نوا اسکوشیا نیز الزامی می باشد. متقاضیان این برنامه می بایست درخواست خود را در سیستم اکسپرس انتری ثبت ارسال نمایند. همچنین پزشک متقاضی می بایست 2 سال تجربه زندگی و کار در استان نوا اسکوشیا را داشته باشند.

برنامه اولویت بازار کار استان نوا اسکوشیا

برنامه اولویت بازار کار استان نوا اسکوشیا از طریق سیستم اکسپرس انتری اقدام به جذب متقاضیان واجد شرایط بازار کار این استان می نماید. این برنامه بیشتر بر مشاغل مربوط به آموزش کودکان متمرکز است.

برنامه مشاغل پر تقاضای استان نوا اسکوشیا

در حال حاضر تنها شغل مورد تقاضای این برنامه کمک پرستاری، بهیاری و نیروی خدماتی بیمارستان ها می باشد.

برنامه های مهاجرتی استان نیوفاندلند و لابرادور(NLPNP)

استان نیوفاندلند و لابرادور در شرقی ترین نقطه کشورکانادا واقع شده است. هر ساله تقریبا هزاران نفر مهاجر خارجی از طریق برنامه های مهاجرتی استان نیوفاندلند و لابرادور به این استان وارد می شوند. در ادامه، برنامه های مهاجرتی استان نیوفاندلند و لابرادور معرفی می گردند.

 • برنامه اکسپرس انتری استان نیوفاندلند و لابرادور
 • برنامه کارگر ماهر استان نیوفاندلند و لابرادور
 • برنامه کارآفرینی استان نیوفاندلند و لابرادور
 • برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان استان نیوفاندلند و لابرادور
 • برنامه فارغ التحصیلان بین المللی

برنامه اکسپرس انتری استان نیوفاندلند و لابرادور

در این برنامه متقاضیانی که در سیستم اکسپرس انتری دارای پروفایل فعال می باشند و برای برنامه های انتخابی استانی نیز اظهار علاقمندی نموده اند در صورت واجد شرایط بودن از سوی اداره مهاجرت استان نیوفاندلند و لابرادور دعوتنامه دریافت خواهند کرد.

برنامه کارگر ماهر استان نیوفاندلند و لابرادور

برنامه کارگر ماهر استان نیوفاندلند و لابرادور مختص متقاضیانی است که در رشته ای خاص مهارت و تخصص دارند و از سوی یک کارفرمای ساکن استان نیوفاندلند پیشنهاد شغلی دریافت کرده اند. حداقل نمره زبان لازم در این برنامه معادل CLB 4 است.

برنامه کارآفرینی استان نیوفاندلند و لابرادور

متقاضیان علاقمند به کار و سکونت در استان نیوفاندلند و لابرادور از طریق برنامه کارآفرینی می توانند به اقامت دائم کانادا برای خود و خانواده دست یابند. این برنامه مختص صاحبان کسب و کار و مدیران ارشدی است که قصد راه اندازی و یا خرید یک بیزنس در نیوفاندلند را دارند.

شرایط مورد نیاز برنامه کارآفرینی استان نیوفاندلند و لابرادور

 • ·        2 سال سابقه مالکیت و یا 5 سال سابقه مدیریت ارشد یک بیزنس
 • حداقل نمره زبان CLB 5
 • سرمایه گذاری به میزان 200,000 دلار کانادا در کسب و کار مورد نظر
 • ارزش خالص دارایی به میزان 600,000 دلار کانادا
 • حداقل مدرک تحصیلی پایان دبیرستان

متقاضیان پذیرفته شده در این برنامه ابتدا اقامت کاری 2 ساله دریافت می کنند. متقاضی می بایست در این 2 سال کسب و کار خود را راه اندازی کنند و طرح اقتصادی ارائه شده خود را اجرا نمایند. در صورت موفق بودن کسب و کار در این دو سال، متقاضی از اداره مهاجرت استان نیوفاندلند و لابرادور معرفی نامه دریافت می کند که بر اساس آن اقامت دائم کانادا صادر می گردد.

برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان استان نیوفاندلند و لابرادور

برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان نیوفاندلند و لابرادور برای افرادی مناسب است که فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های استان نیوفاندلند و لابرادور می باشند و قصد راه اندازی یا مشارکت در یک کسب و کار در این استان را دارند. متقاضیان می بایست حداقل یک سال سابقه مدیریت یا مالکیت یک بیزنس در استان نیوفاندلند و لابرادور را داشته باشند. حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز این برنامه فوق دیپلم و مدرک زبان مورد نیاز نیز CLB 7 می باشد.

برنامه فارغ التحصیلان بین المللی

این برنامه مختص فارغ التحصیلانی است که از یک کالج یا دانشگاه معتبر کانادایی دوره تحصیلی خود را گذرانده اند و از طریق ویزای کاری پس از تحصیل در کانادا اقامت دارند و از سوی یک کارفرمای ساکن استان نیوفاندلند و لابرادور پیشنهاد یک شغل تمام وقت دارند. حداقل نمره زبان مورد نیاز CLB 4 می باشد.

اقامت کانادا

برنامه های مهاجرتی استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان برای جذب مهاجر و نیروی خارجی از     برنامه های زیر استفاده می کند.

 • برنامه کارآفرینی استان ساسکاچوان
 • برنامه کارگر ماهر بین المللی استان ساسکاچوان
 • برنامه تجربه استان ساسکاچوان
 • برنامه کشاورزی استان ساسکاچوان

برنامه کارآفرینی استان ساسکاچوان

این برنامه مختص کارآفرینانی می باشد که قصد سرمایه گذاری و راه اندازی یک کسب وکار در استان ساسکاچوان را دارند. متقاضیان برنامه کارآفرینی ساسکاچوان می بایست تمکن مالی به میزان 500 هزار دلار کانادا داشته باشند. حداقل میزان سرمایه گذاری در کسب و کار در شهرهای ساسکاتون و رجینا 300 هزار دلار و در دیگر مناطق استان 200 هزار دلار کانادا می باشد. همچنین متقاضی می بایست حداقل سه سال تجربه کار در حوزه کسب و کار مورد نظر داشته باشد.

برنامه کارگر ماهر بین المللی استان ساسکاچوان

برنامه کارگر ماهر بین المللی استان ساسکاچوان این امکان را برای افراد متخصص و با مهارت فراهم می کند که در بازار کار استان ساسکاچوان مشغول فعالیت شوند. این برنامه از طریق سه برنامه اکسپرس انتری، مشاغل مورد نیاز استان و پیشنهاد شغلی کارفرما نیروی کار متخصص خارجی را جذب می نماید.

 • برنامه اکسپرس انتری: مختص افرادی است که دارای یک پروفایل فعال در سیستم اکسپرس انتری می باشند و حداقل 60 امتیاز این برنامه را کسب کرده باشند.

 • برنامه مشاغل مورد نیاز: مختص افرادی است که در یکی از مشاغل مورد نیاز استان دارای تخصص و مهارت هستند. داشتن حداقل یک سال تجربه کاری الزامی می باشد.

 • برنامه پیشنهاد شغلی کارفرما: از طریق این برنامه متقاضیانی که دارای یک پیشنهاد شغلی تمام وقت از سوی یک کارفرمای ساکن ساسکاچوان می باشند و حداقل یک سال سابقه کاری در شغل مورد نظر دارند می توانند برای دریافت اقامت اقدام نمایند.

برنامه تجربه استان ساسکاچوان

این برنامه مختص افرادی است که در استان ساسکاچوان مشغول به کار و فعالیت هستند. این برنامه از طریق چندین برنامه اقدام به جذب نیروی کار می نماید.

برنامه اجازه کار:

 • دارا بودن پیشنهاد یک شغل تمام وقت در یکی از مشاغل مورد تایید استان
 • سابقه کاری بیش از 6 ماه برای کارفرمای ارائه دهنده پیشنهاد شغلی
 • داشتن نامه تاییدیه شغلی

برنامه مشاغل بهداشت و درمان:  دارا بودن حداقل 6 ماه سابقه کاری به عنوان پزشک، پرستار و یا دیگر مشاغل حوزه بهداشت و درمان در استان ساسکاچوان و همچنین داشتن یک پیشنهاد شغلی تمام وقت و دائمی در حرفه های مرتبط با بهداشت و درمان از الزامات این برنامه می باشد.

برنامه شغل مهمانداری:  دارا بودن حداقل 6 ماه سابقه کار به عنوان گارسون، صندوقدار و … ، داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرما، حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و مدرک زبان CLB 4 از جمله شرایط مورد نیاز این برنامه می باشد.

برنامه شغل راننده کامیون: افراد متقاضی این برنامه می بایس دارای گواهینامه رانندگی پایه یک باشند و علاوه بر داشتن پیشنهاد شغلی سابقه 6 ماه کار در یک شرکت حمل و نقل مورد تایید استان نیز الزامی می باشد.

برنامه دانش آموخته گان

شرایط مورد نیاز این برنامه بسته به اینکه دانش آموخته از دانشگاهی در استان ساسکاچوان فارغ التحصیل شده باشد یا یک دانشگاه خارج از استان اندکی متفاوت است . الزامات این برنامه به شرح ذیل می باشد.

 • حداقل 6 ماه تجربه کار در استان برای فارغ التحصیلان یک موسسه آموزشی داخل استان
 • حداقل 12 ماه تجربه کار در استان برای فارغ التحصیلان موسسات آموزشی خارج از استان
 • دارا بودن اجازه کار پس از تحصیل
 • دارا بودن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای ساکن استان
 • حداقل مدرک زبان CLB 4

برنامه کشاورزی استان ساسکاچوان

برنامه کشاورزی ساسکاچوان برای افرادی مناسب است که در زمینه کشاورزی دارای تجربه کافی می باشند و با سرمایه گذاری در این بخش قصد فعالیت در استان ساسکچوان را دارند. تمکن مالی متقاضی می بایست به ارزش 500 هزار دلار کانادا باشد. همچنین انجام سفر تحقیقاتی 5 روزه در استان نیز الزامی می باشد.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 9 میانگین: 4.8]

2 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مدیریت تایید دیدگاه ها
آوریل 15, 2021 11:56 ق.ظ
Reply to  فرهودی

برای اینکه یک طرح بررسی شود باید حتما به صورتی باشد که سازمان های حمایتگر Designated Organizations طرح را بپذیرند- جهت توضیحات تکمیلی با مشاوران بخش استارتاپ در تماس باشید.

فرهودی
آوریل 15, 2021 11:48 ق.ظ

ایده و طرح برای اکسپرس اینتری چه ویژگیهایی باید داشته باشه؟