اقامت اسپانیا از راه تمکن مالی (خود حمایتی)

فهرست مطالب

اقامت اسپانیا از راه تمکن مالی (خود حمایتی)

کشور اسپانیا در محدوده جغرافیایی جنوب غربی اروپا و در شبه جزیره ایبری واقع شده است. پایتخت اسپانیا کدام شهر است؟ آب و هوای اسپانیا چگونه است؟ شرایط اقلیمی شهرهای مختلف اسپانیا چگونه است؟

کدام یک از شهرهای اسپانیا برای زندگی مناسبتر هستند؟ به چه روش هایی می توان به اسپانیا مهاجرت کرد؟ راحت ترین مسیر برای دریافت اقامت اسپانیا چه روشی است؟ آیا دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا منجر به دریافت پاسپورت اسپانیا می شود؟ شرایط اخذ اقامت خود حمایتی اسپانیا چیست؟ شرایط اقتصادی اسپانیا برای مهاجرت مناسب است؟ امتیازات و مزایای اخذ اقامت خودحمایتی اسپانیا چه مواردی هستند؟

این سئوالات به صورت معمول از کارشناسان هلدینگ رسام برای شروع روند مهاجرت به اسپانیا پرسیده می شود و ما قصد داریم در این مقاله به این سئوالات جواب دهیم.

نام قدیم کشور اسپانیا، اندلس بوده است و از هیجان انگیزترین و پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در دنیا است و برطبق بررسی ها و مطالعات انجام شده سال 2018، کشور اسپانیا دومین مقصد دارای بیشترین گردشگر بوده است.

پایتخت کشور اسپانیا، شهر مادرید است و از شهرهای پرطرفدار کشور اسپانیا می توان به بارسلون اشاره کرد.

زبان رسمی کشور اسپانیا، اسپانیایی است و آب و هوای این کشور معتدل مدیترانه ای است و دارای جزایر و سواحل زیادی از جمله جزایر بالئاری و جزایر قناری می باشد.

اقامت اسپانیا
اقامت اسپانیا

روش های مهاجرت به اسپانیا

تعداد زیادی از افرادی که با هلدینگ رسام برای مهاجرت به اسپانیا تماس می گیرند، این کشور را به دلیل شباهت آب و هوایی و اقلیمی به ایران و داشتن 4 فصل در طول سال و همچنین پذیرش فرهنگ ها و ملیت های مختلف در کشور اسپانیا انتخاب ی کنند.

روش های مهاجرتی مختلفی جهت دریافت اقامت اسپانیا وجود دارد که از این بین می توان به تحصیل در اسپانیا، اقامت خودحمایتی اسپانیا و اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا اشاره کرد.

پول رایج کشور اسپانیا یورو بوده و اسپانیا جزء کشورهای عضو شینگن و عضو اتحادیه اروپا می باشد بنابراین قوانین اقامتی و اخذ پاسپورت اسپانیا، مشابه بسیاری از کشورهای حوزه شینگن بوده و با گذشت 5 سال از دریافت اقامت موقت اسپانیا محقق می گردد.

اخذ ویزای تحصیلی و اجازه تحصیل کشور اسپانیا در کل مقاطع دانشگاهی از جمله لیسانس، فوق لیسانس، فوق لیسانس مجدد، دکترا و فوق دکترا امکانپذیر است.

تحصیل در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی ممکن است و داشتن دانش زبان اسپانیایی و یا انگلیسی از ملزومات اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور می باشد.

اخذ پذیرش دانشگاه های اسپانیا و دریافت ویزای تحصیلی، امکان ورود به بازار کار و داشتن شغل موقت را برای متقاضی امکانپذیر می سازد و کمک مطلوبی در جهت شناخت بازار کاری کشور اسپانیا بوده و یافتن شغل و اخذ ویزای کاری اسپانیا و پس از آن دریافت اقامت دائم کشور اسپانیا را برای افراد هموار می کند.

خرید ملک در کشور اسپانیا از جمله روش های سرمایه گذاری در این کشور بوده و متقاضی با خرید ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو در سال 2021 ، امکان دریافت گلدن ویزا یا ویزای طلائی اسپانیا را برای متقاضی و خانواده فراهم می کند و فرد متقاضی به همراه اعضای خانواده پس از گذشت 5 سال می توانند جهت دریافت پاسپورت اسپانیا اقدام نمایند.

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک
اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اقامت اسپانیا از راه تمکن مالی (خود حمایتی)

مهاجرت و اقامت از روش تمکن مالی (خود حمایتی) یکی از مطلوب­ ترین و آسانترین روش­ های مهاجرتی در سال 2021 در سراسر جهان می­باشد. افرادی که علاقه مند به اخذ اقامت از روش تمکن مالی (خود حمایتی) کشور اسپانیا هستند بایستی مبلغی حدود 40-30 هزار یورو در حساب خود داشته باشند.

علاوه بر این مبلغ برای مهاجرت از روش تمکن مالی (خود حمایتی) اسپانیا بایستی اثبات کنند که دارای درآمدی ثابت تقریباً حدود ماهی 3 هزار یورو می ­باشند. این مبالغ بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد.

اقامت خود حمایتی اسپانیا محدودیت سنی برای متقاضی ندارد و متقاضی ملزم به دریافت مدرک زبان اسپانیایی نیست. اقامت ابتدایی بصورت یکساله بوده و بعد از گذشت یکسال، اقامت خودحمایتی اسپانیا دوباره برای مدت یکسال تمدید می گردد.

سپس اقامت سه ساله اخذ خواهید نمود. در مجموع بعد از گذشت پنج سال اقامت دائم اسپانیا به شما تعلق می گیرد. بعد از یک سال از دریافت اقامت دائم، شما می توانید درخواست پاسپورت نمایید.

در این روش نیازی به سرمایه­ گذاری نمی باشد، نیازی به تاسیس شرکت ندارید، نیازی نیست که مالیات بپردازید، نیازی نیست که بیمه­ های گران­ قیمت داشته باشید. از تمام حقوق اقامتی نظیر تحصیل رایگان برای کلیه اعضای خانواده بهره­ مند می­شوید.

در این روش اخذ اقامت هزینه های زیادی نخواهید داشت. تنها هزینه­ایی که بایستی برای این کار پرداخت نمایید بار اول است. صرف نظر از این هزینه، هزینه­ های دیگری نخواهید داشت و به آسانی اقامت را دریافت می­کنید.

مزایای روش مهاجرتی تمکن مالی اسپانیا (خودحمایتی اسپانیا)

 • عدم نیاز به داشتن مدرک زبان
 • عدم وجود محدودیت سنی
 • عدم نیاز به انتقال سرمایه به کشور اسپانیا
 • امکان شروع پرونده برای کلیه اعضای خانواده به صورت همزمان
 • امکان راه اندازی کسب و کار و بیزینس در کشور اسپانیا بدون وجود محدودیت کمینه مبلغ
 • امکان سفر و زندگی در کلیه کشورهای عضو شینگن بدون نیاز به ویزا
اقامت اسپانیا از راه تمکن مالی
اقامت اسپانیا از راه تمکن مالی

مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت اسپانیا از راه تمکن مالی

 • شناسنامه همه اعضای خانواده
 • پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار دو ساله
 • دو قطعه عکس جدید همه اعضای خانواده
 • سند ازدواج
 • گواهی تمکن مالی از بانک، اسناد مالکیت، صورتحساب سپرده های بانکی و سهام و مدارک ثابت کننده درآمد شخص
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

ویژگی های اقامت اسپانیا از راه تمکن مالی (خود حمایتی)

 • امکان افتتاح حساب بانکی در بانک های معتبر اروپایی
 • امکان دریافت اقامت دائم
 • امکان دریافت پاسپورت
 • سریعترین و ساده ترین روش اخذ اقامت در اتحادیه اروپا در سال 2021
 • تحصیلات رایگان در دانشگاه های معتبر اروپایی
 • سهولت در تمدید اقامت
 • عدم نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا
 • بهره مندی از تمام امکانات شهروندی در اتحادیه اروپا
 • امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی معتبر در اروپا
 • عدم محدودیت سنی
 • امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن
مهاجرت به اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا
اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 24 میانگین: 4.2]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
×

پیام از طریق واتس اپ

× مشاوره از طریق واتس اپ