ارزشیابی WES

فهرست مطالب

ارزشیابی WES

در مورد ارزشیابی WES کانادا چه می‌دانید؟ آیا شما برای اقامت تحصیلی یا دریافت ویزای نیروی متخصص کانادا Federal Skilled Worker Program اقدام کرده‌اید؟ آیا موسسه WES را می‌شناسید؟ آیا تا به حال از طریق WES اقدامی به منظور ارزشیابی مدارک تحصیلی خود کرده‌اید؟ ارزشیابی WES کانادا شامل چه مراحلی می‌باشد؟ نحوه ارزشیابی مدارک توسط WES به چه صورت است؟ هزینه‌های مربوط به ارزشیابی WES کانادا چقدرهست؟ روش‌های پرداخت هزینه ارزشیابی WES کانادا به چه صورت می‌باشد؟

این سوال‌ها و سوالهایی با موضوع شناخت و انجام مراحل ارزشیابی مدارک تحصیلی برای ورود به دانشگاه‌های آمریکا و کانادا و یا ایجاد پرونده ویزای نیروی متخصص کانادا، از جمله سوال‌هایی است که به صورت روزانه از کارشناسان هلدینگ رسام پرسیده می‌شود. در اینجا با توجه به سابقه کاری و تجارب هلدینگ رسام، مقاله ای به منظور توضیح روند اجرایی ارزشیابی WES کانادا و ارزشیابی مدارک تحصیلی توسط موسسه WES و سایت مربوطه آورده شده است. امیدواریم مطالب ارائه شده بتواند در خصوص اجرای این مسیر به شما کمک نماید. همچنین هلدینگ رسام با توجه به دارا بودن دفاتر متعدد در کشورهای اروپایی امکان انجام مرحله پرداخت هزینه WES را برای متقاضیان محترم دارا می باشد.

اگر قصد مهاجرت به کانادا یا آمریکا و یا ادامه تحصیل در این کشورها را دارید یکی از اقدامات اولیه‌ای که باید حتما انجام دهید، ارزشیابی و تأییدیه مدارک تحصیلی می‌باشد که توسط موسسات خاصی انجام می‌گردد. این موسسات مدارک متقاضیان را دریافت و براساس نظام رتبه‌بندی مشخص شده از سوی دولت کانادا و آمریکا، به نمرات و دانشنامه‌های متقاضیان امتیاز می‌دهند. از میان این موسسات، موسسه World Education Services یا همان WES دارای اعتباری ویژه‌ای می‌باشد. دانشگاه‌های آمریکا و کانادا و سازمان‌های مهاجرتی این کشورها نیز، مدارک تحصیلی ارزیابی شده توسط این موسسه را معتبر می‌دانند.

روش‌های ارزیابی مدارک توسط موسسه WES به دو صورت به شرح ذیل انجام می‌گردد:

  • روش ارزیابی مدرکی Document-by-Document Evaluation این روش برای متقاضیانی که قصد مهاجرت از طریق ویزای کاری یا ویزای نیروی متخصص کانادا یا Federal Skilled Worker Program را دارند مناسب می‌باشد.
  • روش ارزیابی گام به گام Course-by-Course – with GPA & course-levels این روش برای دانشجویان و برای ارائه به دانشگاه‌ها و مراکز علمی لازم و ضروری می‌باشد. در این روش نمره‌های کلیه واحدهای درسی به صورت جداگانه بر مبنای سیستم درجه بندی GPA آمریکا یا کانادا بر حسب نمره‌های از صفر تا 4 محاسبه و معدل هر پایه تحصیلی محاسبه و اعلام می‌گردد.

از موارد بسیار مهم در خصوص ارزشیابی مدارک توسط موسسه WES می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه مربوط به بررسی و ارزشیابی مدارک با مشخص کردن کشور مقصد و نوع ویزا (کاری یا تحصیلی) در سایت www.wes.org مشخص می‌گردد.
  • به دلیل عدم بازگرداندن مدارک توسط موسسه WES، اصل مدارک را برای این موسسه ارسال نکنید. ارسال کپی رنگی ریز نمرات و ترجمه ریز نمرات و کپی رنگی دانشنامه و ترجمه دانشنامه باید توسط متقاضی در پاکت انگلیسی دانشگاه صادر کننده مدرک و به آدرس موسسه ارزشیابی WES انجام گردد.

نحوه پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک توسط موسسه WES:

شما می‌توانید برای پرداخت هزینه‌های WES از دو روش آنلاین یا آفلاین استفاده نمایید که توصیه موکد هلدینگ رسام به دلیل محدودیت‌های پرداخت نقدی یا چکی متقاضیان ایرانی استفاده نکردن از روش آفلاین می‌باشد. برای پرداخت آنلاین نیز شما می‌توانید با نظر کارشناسان هلدینگ رسام یکی از راه‌های مستر کارت یا ویزا کارت را انتخاب نمایید. همچنین به منظور استفاده از خدمات هلدینگ رسام در زمینه پرداخت هزینه‌ها می‌توانید با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید.

مزیت‌های ارزشیابی WES:

پس از ارسال مدارک، ارزشیابی مدارک شما ظرف مدت 7 روز کاری توسط موسسه انجام می‌گردد و نتیجه توسط موسسه WES به دانشگاه یا سازمان مهاجرتی مورد نظر شما ارسال می‌گردد. نتیجه ارزشیابی و اعتبارسنجی در موسسه WES ثبت شده و با درخواست شما و دریافت هزینه به مراکز مورد نظرتان ارسال می‌گردد.

اگر مقاله برای شما مفید بود، لطفا به آن 5 ستاره دهید.
[کل: 5 میانگین: 5]
0 ارسال دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram